"Prishja e nervave" Prisni për Investitorët S Crypto Korean, 70% e Faqeve të Firmave Crypto poshtë

Prisni 'Nervo-shkatërrues' për Investitorët S Crypto Korean, 70% e Faqeve të Firmave Crypto poshtë 101

Duket se frika kap kapitalistët kripto-koreanë në Korenë e Jugut, thjesht një muaj para se udhëzimet thelbësore të hyjnë në presion, shkëmbimet me sa duket nuk ishin përgatitur keq për një varkë të hapave të rinj të policisë-dhe gjithashtu shumicën e uebfaqeve të biznesit të kriptove të regjistruara jashtë linje ose të vështira. të arrish.

Siç u raportua më parë sot, asnjë nga mbi 30 shkëmbime që u hetuan nga qeverisja Komisioni i Shërbimeve Financiare (FSC) kaloi auditimet e tyre të qëndrueshmërisë, me thjesht mbi 4 javë deri në datën e duhur të 24 shtatorit për shkëmbimet për t'u regjistruar me FSC Njësia e Inteligjencës Financiare.

Procedura e regjistrimit përfshin marrjen e kualifikimit të detajuar të sistemit të administrimit të mbrojtjes (ISMS), zhvillimin e metodave kundër pastrimit të parave (LPP), kalimin e kontrolleve të mbrojtjes dhe gjithashtu zhvillimin e marrëveshjeve financiare me bankat rezidenciale-arritje për të cilat asnjë sistem tregtar nuk është kujdesur ende për të përfunduar.

Duke folur përCryptonews com, një kapitaliste kripto 40-vjeçare që kërkoi të përcaktohej nga mbiemri i saj, Lee, diskutoi:

Kënga (54, emri i mbajtur përveç kësaj), i informuarCryptonews com,

Duke folur në një raport TELEVISION nga TELEVISIONChosun, një kapitalist kripto i pazbuluar deklaroi:

"Nëse kapitalistë të shumtë përjetojnë probleme për shkak të mungesës së punës përgatitore, kjo sigurisht që do të jetë një telash. Unë me të vërtetë shpresoj që qeveria federale të vonojë datën e caktuar. "

Një burim pranë një sërë shkëmbimesh të rëndësishme kriptosh të informuaraCryptonews com që sistemet po "nxirrnin të gjitha lëniet" në një propozim për të qenë të vendosur në orar, të cilin sistemet po përpiqeshin t'i merrnin parasysh të gjithë faktorët që grupet e kontabilitetit përcaktuan në një propozim për të mposhtur orën.

Por gjithashtu mund të ketë probleme më të mëdha në llojin e biznesit të kriptove, pronarët e të cilëve shfaqen se kanë anije të braktisur. Chosun raportoi se një kërkim i rëndësishëm krejt i ri nga Federata e Bankave të Koresë (KFB) zbuloi se faqet e internetit të 70% të të gjithë biznesit të kriptove të Koresë së Jugut në të vërtetë kanë dalë jashtë linje ose përfundojnë duke qenë të vështira për t'u arritur.

Lexo artikullin:  Padia XRP: A është mundësuar çështja e SEC nga një pagesë e mundshme? Ripple beson kështu

KFB zbuloi se kishte më shumë se 300 kompani rezidenciale të lidhura me kripton që duket se operonin në Korenë e Jugut, megjithatë zbuloi se vetëm 3 në 10 kishin uebfaqe që punonin, një tregues se një sërë punësh mund të ishin braktisur.

Me shqetësim, me siguri, ky numër përbëhej nga një mori shkëmbimesh-79-duke stimuluar më shumë shqetësime se disa shkëmbime aktualisht po përgatiten të përfundojnë në masë në shtator, me falimentimet e "përgatitura" të orës së njëmbëdhjetë një mundësi unike.

Disa udhëheqës politikë në të vërtetë kanë paralajmëruar për një "dilemë mbylljeje", dhe gjithashtu një larmi deputetësh në të vërtetë kanë paraqitur citate për të shtyrë datën e caktuar me më shumë se 3 muaj apo edhe më shumë.

Chosun krijoi që nëse statusi nuk është modifikuar, një "ngarkesë mbylljesh" duhet të parashikohet në shtator.

Pajisja elektrike e mediave vlerësoi gjithashtu një autoritet qeverisës monetar të pazbuluar duke specifikuar:

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju