Raundet e reja të investimeve kripto shumë milionëshe, tërheqjet e Binance + Më shumë lajme

Raunde të reja të investimeve kripto shumë milionëshe, tërheqje të binance + më shumë lajme 101

Merrni thithjen tuaj të përditshme, në madhësi të kafshimit, të lajmeve të lidhura me kripto-kasetë dhe blockchain - duke ekzaminuar historitë që fluturojnë nën radar lajmet e kripto të këtyre ditëve.
__

Lajmet e investimeve

 • Minator i madh Bitcoin Pasuritë Dixhitale Zanafilla ka zbuluar në fakt një raund prej 125 milion dollarësh të financimit të kapitalit neto për të blerë pajisje dhe për të zhvilluar qendra informacioni të reja në Shtetet e Bashkuara "dhe rajonin nordik". Raundi i financimit buron nga Kryeqyteti Kingsway, një fond i kapitalit personal me bazë në MB, i përqendruar në tregjet në zhvillim kufitar me mbi 2 miliardë dollarë në zotërime nën menaxhim, deklaroi biznesi i minierave.
 • BTC përfiton biznes Lolli deklaroi se në fakt ka mbyllur një raund financimi të Serisë A prej 10 milionë dollarësh të udhëhequr ngaAcrew Capital Financimi do të shtojë rritjen e biznesit, punësimin, bashkëpunimet krejt të reja dhe më shumë përparimin e aplikacionit celular të lëshuar së fundmi, thanë ata.
 • Artikull Fintech Eko ka zbuluar në fakt një raund të mbledhjes së fondeve prej 60 milion dollarë të udhëhequr nga kompanitë e investimeve financiare Kapital aktivizues L Catterton dhe nënshkruar me financuesit ekzistues si a16zCrypto Detyra kishte mbledhur më parë 26 milion USD në një raund financimi në Mars.
 • Kompania e minierave Crypto Miniera të fortifikuara po kërkon të mbledhë 100 milion dollarë në publik (IPO), sipas dosjeve rregullative. Stronghold po zhvendoset për të zgjeruar fushën e operacioneve të tij me qendra shtesë gjenerimi që përpunojnë qymyr të mbeturinave, i cili ka hequr shumicën e substancave të tij toksike, duke prodhuar hirit fluturues që më vonë mund të përdoret si pleh, deklaruan ata.
 • "Rrjeti i infrastrukturës së stafetave me shumë zinxhirë" Biokonomi deklaroi se në të vërtetë ka mbledhur 9 milion dollarë në një raund financimi personal të udhëhequr nga kompanitë e investimeve financiare DACM Kapitali i mekanizmit Fondet do t'i ndihmojnë biznesit edhe më shumë në shkallën e artikujve të tij ekzistues, do të sigurojnë lehtësi për marrëveshje me shumë zinxhirë dhe do të bëjnë përparime jetësore teknologjike, thanë ata.
 • Aplikacioni i tregtimit Robin Hood po merret me një funksion krejt të ri që do të ndihmojë në mbrojtjen e përdoruesve nga paqëndrueshmëria e kostos kripto, raportoi Bloomberg. Funksioni, i quajtur "mbrojtje nga paqëndrueshmëria e çmimeve", ka një mesazh në kodin që kontrollon, "Për të mbrojtur porositë tuaja nga paqëndrueshmëria e çmimeve, ndonjëherë mund të anashkalojmë porositë tuaja të përsëritura ose të blejmë më pak se shuma e zgjedhur."
Lexo artikullin:  Padia XRP: Ripple pohon, kërkesa e SEC "vlim-oqeani" është plotësisht e papajtueshme me Rregullat Federale

Shkëmben lajmet

 • Binance po zvogëlon kufizimet e tyre të tërheqjes ditore nga BTC 2 në BTC 0.06 (rreth 2,000 USD) për llogaritë që në të vërtetë sapo kanë kaluar konfirmimin e llogarisë së tyre bazë, deklaroi CEO Changpeng Zhao, duke përfshirë se ky veprim bëhet pjesë e përpjekjeve të tyre për t'iu përmbajtur ndaj politikave duke rritur përpjekjet e tyre për njohjen e klientit tuaj.

Lajmet e rregullores

 • La Zyra e Komisionerit në Maltë e vërtetuar ajo në fakt ka zbuluar llogaritë e paraqitura nga Fondacioni i Bamirësisë Binance Blockchain për vitet 2018, 2019 dhe 2020, fillimisht të dërguara në shtator 2020, sipas Times ofMalta Ky zbulim vijon se qeni roje në fakt kishte paralajmëruar strukturën se ata do të ndiqnin veprimet ligjore për dështimin e pritshëm për të dërguar, megjithatë pasi gabimi ishte nga ana e tyre, asnjë veprim i tillë nuk do të ndërmerret, sipas prizës.
 • Robinhood po merret me një provim mbi dështimin e CEO Vlad Tenev për t'u regjistruar me Autoriteti Rregullator i Industrisë Financiare të Shteteve të Bashkuara (FINRA), sipas një regjistrimi rregullator. "Robinhood po vlerëson këtë çështje dhe synon të bashkëpunojë me hetimin," tha kompania.

Lajmet e CBDCs

 • Guv e bankës rezervë nigeriane deklaroi se kombi po përgatitet të lëshojë monedhën e vet dixhitale (CBDC), të quajtur "e-naira", në tetor, sipas Reuters.
 • Eesti Pank, banka rezervë estoneze, deklaroi se kreu një detyrë studimore kërkimore mbi mundësitë teknike për një euro dixhitale së bashku me Banka Qendrore Evropiane dhe 7 banka të tjera rezervë të vendndodhjes së euros dhe zbuluan se "teknologjia inovative dixhitale e euros e bazuar në blockchain është shumë e shkallëzueshme" dhe gjithashtu ofron "një ekuilibër të mirë midis privatësisë dhe nevojës për të përmbushur kërkesat kundër pastrimit të parave".

Lajmet e karrierës

 • Banka SEBA, Një Autoriteti i Mbikëqyrjes së Tregut Financiar (FINMA) Banka Zvicerane e regjistruar, në të vërtetë ka zbuluar se në fakt ka zgjedhur Sam Lin si CEO të tyre në Azi. Lin ka më shumë se 15 vjet përvojë në investimet bankare financiare në Credit Suisse Barclays, dhe vizita e tij shërben për të treguar qëllimin e bankës për të përdorur shërbimet bankare të posedimit dixhital në Azi, thanë ata.
Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju