Tregu NFT merr një rritje prej 100 milion USD ndërsa OpenSea kthehet në njëbrirësh

Tregu NFT merr një rritje prej 100 milion USD ndërsa OpenSea kthehet në njëbrirësh 101

Treg jo-fungible (NFT) me bazë në New York OpenSea tha se mblodhi 100 milion USD, duke vlerësuar kompaninë në 1.5 miliardë dollarë dhe duke sjellë më shumë kapital për të nxitur adoptimin e NFT.

Raundi i investimeve, që pasoi një raund 23 milion USD Seri A në Mars, u drejtua nga Andreessen Horowitz (a16z), me pjesëmarrje nga Pallto, së bashku me Michael Ovitz, Kevin Hartz, Dylan Field, Kevin Durant, Ashton Kutcher dhe Tobie Lutke, tha kompania.

Kompania pretendon se "misioni i saj më i gjerë është të ndihmojë krijimin e sistemeve dhe standardeve që mundësojnë shndërrimin e të gjitha llojeve të pasurisë dixhitale në forma që janë me të vërtetë të zotërueshme dhe shkëmbehen lirisht".

OpenSea gjithashtu njoftoi mbështetjen ndër-blockchain, duke filluar me një treg pa gaz në blockchain Polygon (MATIC). "Blerësit nuk duhet të paguajnë më tarifa të blockchain kur bëjnë tregti në OpenSea dhe krijuesit mund të fitojnë plotësisht rrugën e tyre për kripto për herë të parë," thanë ata.

"Ne po e bëjmë produktin më të arritshëm për një konsumator të zakonshëm duke ndërtuar një lloj tregu kryesor në bord dhe duke forcuar me të vërtetë OpenSea si markë e lidhur drejtpërdrejt me NFT, shumë e ngjashme me atë se si Coinbase u vendos si markë rreth kriptomonedhës ", i tha Devin Finzer, CEO i OpenSea, për VentureBeat.

Fillimi pa 160 milion USD në shitje muajin e kaluar dhe është në rrugën e duhur për të kapërcyer këtë shifër këtë muaj, tha Finzer për TechCrunch.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju