Penguinët jo Fungible po marrin përsipër skenën NFT

Pinguinët jo Fungible po marrin përsipër Skenën NFT 101

Ata janë pinguinë elektronikë, janë JPEG, dhe gjithashtu janë simbole të pakthyeshëm (NFT)-dhe gjithashtu ata të gjithë janë të gatshëm të marrin qindra monedha ose paratë tuaja të panumërta.

Penguins Pudgy janë antike NFT të bazuara në Ethereum (ETH), që tërhoqën interesin edhe të mediave kryesore, siç është New York Times

Çdo pinguin në koleksionin e "" 8,888 pinguinëve të shëndoshë të mrekullueshëm që rrëshqasin në blockchain ETH "" përmban një koleksion karakteristikash, të përbërë nga bluza, gota, kapele, dhe gjithashtu flokë të ndryshëm, të përbërë nga një mohawk thelbësor.

Në fund të korrikut, grupi që qëndron pas kësaj detyre zbuloi se ata e tregtuan koleksionin e tyre në thjesht 19 minuta Deti i Hapur të tregut.

Shitja e fundit më e lartë e mundshme në këtë treg është Pudgy Penguin 6873, me një çmim prej 150 ETH (484,230 USD), aktualisht duke u kushtuar 1,000 ETH (3.23 miliardë dollarë). Pasardhësi është 5678, kostoja e fundit 100 ETH (322,820 USD), dhe gjithashtu aktualisht ka një çmim prej 999 ETH (3.2 miliardë dollarë).

OpenSea gjithashtu zbulon 4,300 pronarë të Penggy Penguins, një normë tipike 7-ditore prej 1.55 ETH, së bashku me sasinë e tregtuar të ETH 14,568, e cila aktualisht është 47.03 miliardë dollarë.

Sidoqoftë, kur synoni të blini një Penguin, duke eksploruar në kosto të larta, ato më të lira do t'ju kushtojnë 3.2 ETH, ose rreth 10.270 USD.

Tani po zhvillohet një ankand publik 48 -orësh i një Pinguini të përbashkët - bashkëpunimi i parë që grupi ka bërë në të vërtetë, dhe gjithashtu ishte me muzikantin "Gossip Goblin". Çdo gjë e bërë nga shitja me siguri do të kontribuojë në Shoqëria Globale e Pinguinëve, një bashkim global që reklamon mbrojtjen e popujve të pinguinëve, deklaroi grupi.

Në momentin e kompozimit, kuotimi aktual ishte WETH 6.9, ose rreth 22,142 USD.

Ndërkohë, sipas CryptoSlam, sasia e marrëveshjeve Pudgy Penguins në 24 orët e fundit arriti në gati 12 milion dollarë. Në fakt ka pasur 838 klientë sot deri më tani dhe gjithashtu 828 shitës - duke rekomanduar një nevojë më të madhe se sa ofrohen

Lexo artikullin:  Parashikimet e çmimeve të Bitcoin [BTC] për 2019 Gama e Fundit ndërmjet 7500 $ në 42000 $

Në të kundërt, CryptoPunks e preferuar kanë parë në të vërtetë 4.3 milionë dollarë në sasinë e sotme të shitjeve, ndërsa shpërthimi i Axie Infinity i regjistruar me shirit 29 milionë dollarë në sasi të shitjeve.

Dhe këta pinguinë elektronikë duket se janë mjaft tërheqës për njerëzit, ndoshta shumë më tepër sesa disa NFT të tjerë.

"" Pinguinët janë JPEG-et e parë që kam ndërmend të kem për artin, dhe gjithashtu përveç parave të gatshme ose gjendjes. JPEG -të e tjerë janë vërtet të shëmtuar. Më vjen keq, "tha Qiao Wang nga Aleanca DeFi akselerator.

Për Andy Chorlian, pronari i Arti thyesor, pinguinët janë "" të adhurueshëm dhe gjithashtu të kënaqshëm ", dhe gjithashtu ndërsa ai" "merr [s] pse individët NFT nuk kanë ndërmend t'i shohin këta të kenë sukses kur duket se individët janë pumping ”,” këto lloj shqetësimesh me siguri do të zgjerohen siç bëjnë NFT -të. "" Në NFT është vërtet e vështirë të ndash projektuesin nga zhvillimi, "tha ai," "megjithatë kur individët bëjnë dhe gjithashtu si një NFT nga një individ, individëve nuk ju pëlqen çfarë bëni? A e përfundoni detyrën? A e mbuloni atë që të mos fitojnë kosto? ""

Siç u raportua, mund të ishte shfaqur për ca kohë atje se tendenca e NFT po zvogëlohej, megjithatë në prapaskenë, ajo në të vërtetë është rritur.

Tregu NFT arriti në sasi shitjesh prej 2.5 miliardë dollarësh në pesëdhjetë përqindëshin e parë të vitit 2021, sipas sistemit të kripto analitikës DappRadar

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju