Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora

By Ambar Warrick 20 minuta më herët Përditësuar 20 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Rrëzimi astronomik i Terra-s ka ngjallur më së shumti besimin e tregut sot, si dhe ka shumë të ngjarë të ushqejë pikën më të dobët të kriptove.

Por gjendja e punës si një zinxhir bllokues i shtresës -1 sugjeroi që shumë simbole, përveç LUNA-s dhe UST-së, u kapën në shkëmbim zjarri. Rrjeti u pezullua dy herë gjatë ditës së sotme, gjë që kontribuoi në shqetësim.

Rrëzimi i UST duket se ka kërcënuar në fakt vetëbesimin më të gjerë të financierëve në komunitetin ekologjik Terra. Disa metoda DeFi, pavarësisht se veprojnë veçmas nga Terraform Labs, në fakt kanë parë që vlerat e tyre të rrëzohen pothuajse sot.

Mbështetja e këtyre humbjeve ishte gjithashtu ndër përplasjet më të tmerrshme të tregut të kriptove në sfondin aktual, i cili shihej deri në 900 miliardë dollarë në burimet e tregut të eliminuara.

Vjeshta e Terrës merr spirancën, Marsin në tërheqje

Anchor Protocol (ANC) - Sistemi më i madh DeFi i Terra, ishte një viktimë e rëndësishme e përplasjes. Duke pasur parasysh se praktikisht 70% e furnizimit UST ishte hedhur në sistem, ai pa vlerën e tij të ulet shpejt brenda orëve.

Tregime Trendi

Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022Lajme Altcoin Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?Lajme Altcoin Parashikimi i çmimit XLM 2022: Kryqi i vdekjes në tabelën yjore Ku po shkojnë demat?Lajme Altcoin Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ataLajme Altcoin Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEXLajme Altcoin

Sistemi, që kohët e fundit, ishte sistemi i tretë më i madh DeFi, me një vlerë të përgjithshme të siguruar (TVL) prej mbi 16 miliardë dollarë. Sot, vlera e saj ka të bëjë me 300 milionë dollarë. Shenja e administrimit të Anchor, ANC, po tregtohet disi mbi nivelet e ulëta të dokumentit me 0.2 dollarë.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Mars Protocol, një sistem tjetër DeFi në Terra, pa TVL të tij të ra 96% javën e kaluar. Shenja e administrimit të sistemit, MARS, është gjithashtu pranë niveleve më të ulëta të dokumentit, me 0.1 dollarë.

Metoda të tjera, të përbërë nga Mirror, Prism, si dhe Nexus, tregtohen të gjitha me një pjesë të vlerës së tyre të mëparshme, rreth niveleve të ulëta të dokumentit.

Ofruesi i kredisë së kriptove, Nexo, u shfaq gjithashtu se kishte marrë një goditje të konsiderueshme nga rrëzimi i Terra. Shenja e tij, NEXO, ra me 45% sot. Sistemi u zbulua pas rrëzimit, nëpërmjet një bashkëpunimi të vitit 2019 që u mundësoi klientëve të parapagojnë në sistem në UST.

Lexo artikullin:  Bitcoin (BTC) hidhet 10% ndërsa tetori fillon në një shënim bullish, Tregu i kriptove mbi 2 trilionë dollarë

Sipërmarrje plutokratët gjithashtu nuk ruhen

Plutokratët sipërmarrës që në fakt kishin shpenzuar shumë në Terra po merren gjithashtu me zemërimin në rritje nga LUNA si dhe pronarët e UST. Zhu Su, CEO i Three Arrows Capital - një mbështetës i rëndësishëm i Terra - kërkoi në Twitter të Premten, duke ndarë pikëllimin dhe dhembshurinë për fiasko.

Su ishte një avokate e këndimit të Terra, e kuptuar për herë pas here duke bërë komente të diskutueshme për punë të tjera të ndryshme. Megjithatë, ai deklaroi se me siguri do të mbështeste ende blockchain.

Investitorët e tjerë mund të mos jenë aq fleksibël. Terra në fakt deri më tani nuk ka gjetur asnjë marrës në kërkesat e saj për 1 miliard dollarët e kërkuara për të shpëtuar punën.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Norma MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Me më shumë se 5 vjet përvojë në mbulimin e tregjeve ekonomike ndërkombëtare, Ambar planifikon të përfitojë nga ky mirëkuptim në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e saktë se si rritjet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të tregojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin aktual të ndarjes, mund ta zbuloni duke luajtur videolojëra ose duke parë përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Twitter LinkedIn Ambar Warrick 276 artikuj Me më shumë se 5 vjet përvojë në mbulimin e tregjeve ekonomike ndërkombëtare, Ambar planifikon të përfitojë nga ky mirëkuptim në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e saktë se si rritjet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të tregojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin aktual të ndarjes, mund ta zbuloni duke luajtur videolojëra ose duke parë përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  ConsenSys Eyeing për një vlerësim prej 3 miliardë dollarësh, MetaMask duke nxitur rritjen

Parashikimi i çmimit XLM 2022: Kryqi i vdekjes në tabelën yjore Ku po shkojnë demat?

Tjetër

Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju