Drejtori i Përgjithshëm i Pantera shkurton parashikimin e çmimit të Bitcoin për vitin 2021, e sheh ETH -në më të mirë

Drejtori i Përgjithshëm i Pantera Trims Parashikimin e Çmimit të Bitcoin për 2021, Shikon ETH Duke Përparuar 101

Pas vlerësimeve të mëparshme se bitcoin (BTC) mund të godiste 115,000 dollarë deri në gusht ndaloi së punuari për t’u shfaqur, Dan Morehead, CEO dhe Themeluesi i Pantera Capital, uli çmimin e përafërt për këtë vit dhe deklaroi se ethereum (ETH) do të vazhdojë të tejkalojë BTC.

Bitcoin mund ta përfundojë vitin me një normë midis 80,000 dollarë dhe 90,000 dollarë, informoi Morehead për Reuters, duke përfshirë që kostoja mund të rritet mbi nivelin e 120,000 dollarëve brenda një viti dhe arriti në 700,000 dollarë për monedhë në vitet e ardhshme, u rrit me rritjen e zakonshme adoptim.

Në mars, kur BTC ishte në 55,700 dollarë, CEO deklaroi se BTC është "përpara" planit të projektimit të kompanisë së tij për të arritur 115,000 dollarë në gusht Ndërkohë, në maj, para një korrigjimi të mprehtë në treg atë muaj, Morehead përafroi që BTC mund të ende dyfish këtë vit, duke tejkaluar 100,000 USD, pavarësisht çështjeve të lidhura me ekologjinë.

Dhe në qershor, CEO argumentoi se financuesit duhet të thyejnë dëshirën dhe të blejnë bitcoin kur tregu është i listuar më poshtë, duke përfituar nga realiteti që ishte në atë nivel kostoje ose të listuar më poshtë për vetëm një të pestën e mëparshme. njëmbëdhjetë vjet. BTC ishte në nivelin 40,300 USD në atë kohë.

Sot, në orën 09:39 UTC, BTC tregton me 38,598 USD dhe është ulur me më shumë se 2% në ditë, duke ulur fitimet e saj javore në më pak se 4%. Kostoja është rritur me 11% në një muaj.

Morehead deklaroi se fondet e Pantera Capital, e cila trajton 2.8 miliardë dollarë në prona të lidhura me blockchain, në fakt janë tërhequr nga financuesit institucionalë të cilët janë më pak të "orientuar" sesa financuesit me pakicë dhe që i shohin normat ekzistuese si një mundësi blerjeje.

Ai në mënyrë të ngjashme krahasoi BTC dhe ethereum (ETH) në kuptimin që ky i fundit ka "më tej për të vrapuar" se ai i mëparshmi, konsideroi se është një monedhë më rinore. Sidoqoftë, Morehead gjithashtu rekomandoi që përmirësimet teknike të ardhshme, të tilla si azhurnimi i ardhshëm në Londër dhe fillimi i Ethereum 2.0, përveç përdorimit të Ethereum në financimin e decentralizuar (DeFi), do të ndihmojë monedhën "të vazhdojë të tejkalojë Bitcoin".

Lexo artikullin:  Fondet DACH Mund të Injektojnë 657B USD në Asete Dixhitale Brenda 3 Viteve - Raport

"Ju do të shihni një tranzicion të njerëzve që duan të ruajnë pasurinë, duke e bërë atë në ethereum dhe jo vetëm në bitcoin," tha ai, pa siguruar një parashikim të normës.

ETH aktualisht po tregton me 2,496 dollarë, pasi ra më shumë se 3% në ditë. Upshtë gati 12% në një javë dhe një muaj.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju