Crypto Bill 'Rrjedhur' i Deputetit Paraguaian nuk bën asnjë përmendje të Bitcoin

Crypto Bill 'Rrjedhur' i Deputetit Paraguaian nuk bën asnjë përmendje të Bitcoin 101

Detajet e faturës së një pjesëmarrësi ekskluziv të Paraguait që shkrimtari i tij garantoi se do të sillte me siguri bitcoin (BTC) dhe gjithashtu kripto drejt në klimën ekonomike në të gjithë vendin, me sa duket janë hedhur në orë para se të rezultonin të prezantoheshin.

Projekt-ligji i pretenduar është krijimi i deputetit panamez Carlos "Carlitos" Rejala të Partisë Hagamos të rezistencës së pakicës, e cila është ende për të diskutuar rrjedhjet.

Rejala fillimisht zbuloi se ai me siguri do të vendoste rregulloren pasi Presidenti i El Salvador Nayib Bukele prezantoi informacionin e zhvendosjes së kombit të tij për të bërë tenderin e ligjshëm të BTC së bashku me dollarët e Shteteve të Bashkuara.

Rejala ngacmoi projekt-ligjin e ri edhe një herë më parë këtë muaj, pasi fitoi ndihmën e Fernando Silva Facetti, një ligjvënës me shërbim të gjatë për Partinë Liberal Radikal Autentik.

Megjithatë, rekordi me sa duket i pikuar, i marrë nga Decrypt, tregon se në të vërtetë është bashkëautor nga një individ i quajtur Fernando Arriola, me gjasë një Drejtor në veshjet e minierave kripto Miniera BC Ajo gjithashtu pohon të ketë mbështetjen e një kumulative të ndërmarrjeve të banimit me bllokime të quajturaDhoma Paraguaiane e Fintech

Dhe në krahasim me kërkimin për të marrë BTC si tender të ligjshëm, siç mbahet i vërtetë në El Salvador, mesazhi i projekt-ligjit lidhet kryesisht me minierat e kriptos, saktësisht se si ta vendosni atë nën ombrellën e ligjshme Paraguaiane përmes mënyrave të një sistemi të bazuar në leje - dhe gjithashtu saktësisht se si të lodhni minatorët.

Drafti i projektligjit përfshin gjithashtu disa dispozita në lidhje me saktësisht sesi duhet të parandalohet pastrimi i parave të lidhura me kripto, saktësisht se si duhet të kontrollohen shkëmbimet e kripto për të dhënë "mbrojtjen e klientit". Një kusht sugjeron që "shitja komerciale" e kriptës të bëhet e ligjshme dhe gjithashtu "e lirë". Projekt-ligji nuk përmend drejtpërdrejt BTC ose ndonjë lloj token tjetër.

Mesazhi fillestar i Rejala mbi këtë çështje përmendi specifikisht bitcoin, ashtu si bëri edhe një mesazh më shumë në projektligjin nga fundi i fundit.

Lexo artikullin:  Shefi i firmës së Fondit Hedge të listuar më të mëdhenj në botë bën edhe gabime në Bitcoin Noob

Facetti nuk u sigurua si një bashkë-sponsor i faturës së pikuar. Sidoqoftë, fatura - nëse është pa dyshim e vërtetë - fillimisht duhet të kalojë fazën e bordit në shtëpinë e zvogëluar, pasi të kalojë një miratim i shtëpisë tuaj (ku Hagamos ka thjesht 2 vende) përpara se të shkoni në senatin e SHBA.

Rejala në fakt kishte garantuar më parë "një mega surprizë për Paraguain dhe botën", duke përfshirë edhe atë "diçka gjigande po vjen".

Cryptonews com në fakt ka kontaktuar me Rejala dhe gjithashtu sigurisht që do të azhurnohet në një përgjigje të afërt.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju