Analiza e Çmimeve Polkadot DOT: Divergjenca Bearish në Grafikun Javor Mund të Ngadalësojë Momentin Përmbys në Nivelin Intraday

By Achal Arya Botuar para 20 minutash Përditësuar 20 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Achal Arya Botuar para 20 minutash Përditësuar 20 minuta më parë

Ankandi publik i Polkadot Parachain është gati të nisë më 11 nëntor '21 me hamendësime rreth të cilave 5 vende pune sigurisht që do të fitojnë portet e gatshme.

Puna Moonbeam një blockchain i përshtatshëm EVM është puna fillestare që mendohet të marrë nisjen fillestare të portit në komunitetin ekologjik Polkadot.

Puna në Acala është puna e mëposhtme për të cilën ekspertët mendojnë se është siguruar praktikisht një port në Parachain, pasi puna parashikohet të ofrojë aplikime monetare të tilla si një stacioncoin i shumë-kolateralizuar [aUSD], një nënprodukt i basteve pa besim [pika e lëngshme] dhe gjithashtu një AMM DEX.

2 punët e fundit të jashtëzakonshme të vlefshme për portet janë puna e Bit Country dhe gjithashtu punët e Rrjetit Phala.

Lexoni ndërsa zhyteni menjëherë në grafikët e çmimeve të DOTBTC dhe gjithashtu DOTUSDT.

Polkadot vs Bitcoin BTC - - Analiza javore e grafikut DOTBTC

DOT kundër BTC u përball me një divergjencë të dytë bearish pasi u shërua nga një rënie e mëparshme e çmimit 2% nga nevoja e lartë për BTC.

Zhvillimi i mbajtësit të qirinjve të kapur nga ariu duket se shënon fundin e modifikimit ekzistues të çmimit dhe gjithashtu ne mund të shohim goditjen e DOTBTC mbi vijën e modelit të divergjencës bearish dhe gjithashtu nivelin e rezistencës më 13 shtator '21.

Analiza javore e grafikut Polkadot DOT

Flamujt ADAUSDT marrin një divergjencë normale bearish pas krijimit të një ATH të ri në 44.78 dollarë. Ne duhet të parashikojmë që çmimi i DOT -it të bjerë në drejtim të ndihmës prej $ 25.50 dhe gjithashtu një shtrirje të trendit rritës nëse çmimi mbetet mbi ndihmën e 20 shtatorit.

Dështimi i mëtejshëm i asistencës prej 25.50 dollarë duhet të çojë në rënien e çmimit në ndihmën e zvogëluar prej 10.37 dollarësh.

Polkadot DOT Analiza ditore e grafikut

Lexo artikullin:  Gjyqi dixhital i rupisë, pa teknologji për të zbatuar rregullin e udhëtimit në kripto + Më shumë lajme

Koha e përditshme e programeve DOTUSDT grupi kthehet prapa menjëherë në një trend rritës në 07 Tetor dhe gjithashtu mbetet të tregtohet mbi nivelin-25 në kohën e shtypit.

Çmimi ekzistues DOT mbetet për të tregtuar brenda linjave të modelit divergjent bearish dhe gjithashtu të favorshëm të zhvilluar më 14 dhe 21 Shtator '21 [38.77 dollarë dhe 25.50 dollarë]

Ndërkohë, një divergjencë e dytë e fshehur e favorshme po zhvillohet në kohën e shtypit dhe gjithashtu mund të parashikojmë një rritje të çmimit mbi rezistencën prej 2 dollarë.

Polkadot DOT 4HR Analiza e Grafikut

RSI u ul në listën më poshtë nivelit-25 në kohën 4HR duke treguar një gamë të madhe të fshehur divergjenca të favorshme kur e krahasojmë nivelin RSI-21 me nivelin 23 [12 Tetor 08:00].

Kjo divergjencë e favorshme duhet të na mjaftojë për të parë një shtrirje të favorshme të modelit. Sidoqoftë, një dështim i asistencës prej 39.52 dollarë mund të dërgojë çmimin DOT në ndihmë prej 32.25 dollarësh.

Polkadot DOT Nivelet brenda ditës

 • Çmimi i vendit: 41.35
 • Trendi Afatmesëm [H4]: Bullish
 • Paqëndrueshmëria: Mesatare
 • Mbështetje: 32.25 dollarë dhe gjithashtu 39.52 dollarë
 • Rezistenca: $ 44.78

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Hedera Hashgraph HBAR Analiza e Çmimeve: HBAR Gjen Mbështetje në Tre Kornizat kryesore kohore dhe gjithashtu Rritja e Kërkesës kundrejt BTC
 • Analiza e Çmimeve Polkadot DOT: Divergjenca Bearish në Grafikun Javor Mund të Ngadalësojë Momentin Përmbys në Nivelin Intraday
 • Kuleta dixhitale NOVI e Facebook shkon drejtpërdrejt, por kriptovaluta DIEM mungon
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
 • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
 • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara

Facebook Twitter LinkedIn Achal Arya 516 artikuj Unë jam një pronar biznesi dhe gjithashtu një autor me një nivel beqar në Shkencën Kompjuterike Unë kujdesem për inovacionin blockchain dhe gjithashtu mbrojtjen e kriptove në Coingape më ndiqni në Twitter në @arya_achal ose lidheni me mua në achal [at] coingape.com. I mëparshëm

Kuleta dixhitale NOVI e Facebook shkon drejtpërdrejt, por kriptovaluta DIEM mungon

Lexo artikullin:  Ishujt Kawaii marrin 2.4 milionë dollarë në shitje të shenjave private për Anime-në e tij, për të fituar Metaverse

Tjetër

Padia XRP: Ripple gjërat edhe më shumë zgjerime në vend të tregjeve të akullta XRP

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju