Polkadot, VeChain Analiza e Çmimeve: 14 Tetor 2021

By John Isige Botuar 21 minuta më parë Përditësuar 21 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By John Isige Botuar 21 minuta më parë Përditësuar 21 minuta më parë

  • Polkadot mblidhet praktikisht 20% për të tregtuar me 42 dollarë paraprakisht për një rritje më shumë në nivelet më të larta të të gjitha kohërave, rreth 50 dollarë.
  • VeChain kushton 1.5 dollarë, por fillimisht, pengesa 200-ditore SMA duhet të shfaqet si mjet.

Tregu i kriptomonedhës përballoi një tërheqje të shëndetshme dhe të ekuilibruar në mes të javës, ku Bitcoin ritestoi ndihmën në 58,000 dollarë. Investitorët nuk kanë luhatur akoma duket se e kanë mirëpritur rregullimin duke marrë shumë më tepër cilësime në pronat elektronike të rekomanduara. Bitcoin u rikuperua, duke zgjidhur mbi 58,000 dollarë ndërsa Ethereum në të vërtetë ka ngritur nga 3,400 dollarë në 3,600 dollarë të fundit në kompozim.

Disa kriptovaluta të zgjedhura po tregtohen më shumë me fitime dyshifrore. Polkadot është pothuajse 20% dhe gjithashtu tregtohet me 42 dollarë. Në mënyrë të ngjashme, VeChain në fakt ka ndërtuar 10% fitime, duke pastruar shpatullat me 0.12 dollarë. Shumica e zotërimeve të kriptove mbeten miqësore me mjedisin në mes të shtypit për të përfunduar javën në modë.

Polkadot: -

Polkadot po belbëzon në 42 dollarë pas një shpërthimi të madh nga shkallët afër 30 dollarë në fillim të javës. Shenja e marrëveshjeve të mençura u kujdes për të kthyer një zonë të vazhdueshme të furnizimit me 38 dollarë menjëherë në ndihmë, një veprim që ishte një frymë e ajrit të pastër për trendin në rritje.

Fotografia e përkohshme teknologjike e DOT është shumë e favorshme bazuar në Divergjencën e Konvergjencës Mesatare të Lëvizshme (MACD) dhe gjithashtu Indeksin e Forcës Relative (RSI). E para kaloi mbi vijën mesatare së bashku me sinjalin e blerjes së vazhdueshme ndërsa e fundit arrin në prag të hyrjes në zonën e blerjes së tepërt.

Kërkohet ndihmë më e lartë, në mënyrë ideale mbi 40 dollarë. Me disavantazhin e mbrojtur mirë, demat do të përqëndrohen lehtësisht në mbylljen e zbrazëtisë në 50 dollarë.

Lexo artikullin:  Sinjalizuesi Chelsea Manning për të kryer një Auditim të Sigurisë të Sistemit të Privatësisë Nym

Diagrami ditor / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

VeChain: -

AFP -ja është në prag të një shpërthimi gjigant në këtë kohë, e cila pason ndihmën e sigurt në 0.1 dollarë më parë sot. Dukshmëria e një SMA 100-ditore rriti zonën e bllokimit të blerësit.

Në momentin e kompozimit, VeChain në fakt është rritur në 0.12 dollarë. Blerësit janë të përqendruar në marrjen edhe më shumë terren, me 0.15 dollarë që hyjnë në pamje. SMA 200-ditore mbulon avantazhin e menjëhershëm dhe gjithashtu duhet të ziejë për të lejuar dema të arrijnë objektivat afatshkurtra.

Grafiku ditor i AFP / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Trendi i rritjes duket në formën e duhur pasi një sinjal blerjeje futet në fotografi ndërsa EMA 12-ditore e MACD kaloi përgjatë EMA 26-ditore. Sipas RSI, klientët kanë dorën e parë.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Polkadot (DOT) Tubon 20% Në Lajmet e Fillimit të Parachain, Ankandet Fillojnë Muajin tjetër
  • Polkadot, VeChain Analiza e Çmimeve: 14 Tetor 2021
  • Ark Ark e Cathie Wood është më e fundit që aplikon për Bitcoin ETF Tracking Futures të së ardhmes
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Twitter LinkedIn John Isige 1144 artikuj John është një autor i talentuar me mbi 2 vjet përvojë duke shtuar në mënyrë proaktive në tregun e kriptomonedhës duke furnizuar me material të besueshëm, intrigues dhe gjithashtu të thjeshtë. Theksi i tij kryesor merr në vlerësimin e çmimit të kriptomonedhës dhe gjithashtu mbrojtjen e informacionit të tregut. Le ta ndjekim atë në Twitter në @jjisige I mëparshëm

Ark Ark e Cathie Wood është më e fundit që aplikon për Bitcoin ETF Tracking Futures të së ardhmes

Tjetër

Polkadot (DOT) Tubon 20% Në Lajmet e Fillimit të Parachain, Ankandet Fillojnë Muajin tjetër

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju