Poligoni (MATIC) Vëllimet ditore të transaksioneve Rezervuari 50% Pas 30 herë Rritjes së Çmimit të Gazit

By Bhushan Akolkar Botuar 23 orë më parë Përditësuar 23 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar 23 orë më parë Përditësuar 23 orë më parë

Opsioni i shkallëzueshmërisë Ethereum Polygon (MATIC) në fakt kishte parë detyra të larta të rrjetit kohët e fundit. Në muajin e fundit të shtatorit, blockchain Polygon regjistroi një rritje prej 150% në adresat energjike ditore. Në një faktor, Polygon gjithashtu tejkaloi vëllimet e transaksioneve ditore të Ethereum.

Sidoqoftë, përfundon se vëllimet e përditshme të transaksioneve të zakonshme në Polygon janë zvogëluar në të vërtetë me 50% nga 6 milion në 3 milion. Kjo ndodhi pasi Poligoni kohët e fundit rriti koston e gazit me 30 herë nga 1 gwei në 30 gwei.

Megjithëse blockchain Polygon në të vërtetë ka regjistruar një detyrë solide të adresës, ajo vjen me një shpenzim. Kohët e fundit, blockchain Polygon gjithashtu pa një rritje solide në shumëllojshmërinë e marrëveshjeve të padëshiruara që ndodhin në sistem. Kështu, krijuesit e Polygon duhej të merrnin këtë zgjedhje për të rritur koston e gazit për të rritur pengesën e hyrjes për lojtarët e këqij të tregut. Ky ishte një veprim jetik në garantimin e mirëqenies afatgjatë të sistemit blockchain.

Poligoni rrit tarifën e gazit me 30 herë

Ndërsa vlerësohej me zonën në lidhje me këtë përparim, Sandeep Nailwal, themeluesi i blockchain Polygon krijoi:

Për të minimizuar shumëllojshmërinë e marrëveshjeve të padëshiruara në rrjet, ne po rrisim çmimin minimal të gazit në 30Gwei nga vlera aktuale (e paracaktuar) e 1Gwei për nyjet tona të strukturës. 'Shtë '& rsquo; simplyshtë thjesht një sugjerim për të rritur çmimin e gazit, por vlerësues të tjerë të ndryshëm janë kompliment për të zgjedhur çmimin e gazit të minutave të tyre.

Pas detyrës solide të rrjetit, Polygon '& rsquo; kripto autoktone MATIC në fakt ka pasur një rritje të fortë këtë vit. Sidoqoftë, aktiviteti i çmimeve MATIC në të vërtetë ka vazhduar të jetë i vakët dhe gjithashtu i paqëndrueshëm duke pasur parasysh që fillimi i tetorit 2021. Që nga koha e shtypit, MATIC po tregton 4.5% më poshtë me një çmim prej 1.22 dollarë me një kapak tregu prej 8.14 miliardë dollarë.

Lexo artikullin:  Çmimi MATIC për t'u ngjitur 20% Ngjitje mes miratimit të vazhdueshëm të poligonit

Përkundër kësaj, çmimi MATIC është ende duke u tregtuar me fitime 120x nga viti i sotëm. Kjo e bën MATIC ndër altkoinat me performancën më të lartë për vitin 2021. Sigurisht që do të ketë interes për të parë efikasitetin e tij gjatë TM4 2021.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Binance Coin, Analiza e Çmimit Cardano: 13 Tetor 2021
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Coinbase Bashkohet me Bandwagon, Lundron në Tregun e saj NFT
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Facebook Twitter LinkedIn Bhushan Akolkar 752 artikuj Bhushan është një dashnore e FinTech dhe gjithashtu ka një stil të shkëlqyeshëm në njohjen e tregjeve ekonomike. Shkalla e tij e interesit në ekonominë e biznesit dhe financimin tërheq interesin e tij në drejtim të teknologjisë së re Blockchain që shfaqet dhe tregjet e kriptomonedhës. Ai është vazhdimisht në një procedurë njohëse dhe gjithashtu e mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të fituar. Në kohën e ndërprerjes ai kontrollon tregime triller trillimi dhe gjithashtu herë pas here zbulon aftësitë e tij të gatimit. I mëparshëm

Cardano, Solana Parashikimi i Çmimit: 12 Tetor 2021

Tjetër

Drejtori i Përgjithshëm i JP Morgan thotë se Bitcoin ($ BTC) është "pa vlerë", ja pse ai gabon përsëri

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju