Pontoon Finance përfundon me sukses raundin e financimit prej 3.2 milion dollarësh për të zgjidhur çështjet e likuiditetit

By Stan Peterson Botuar më 8 tetor 2021 Përditësuar më 8 tetor 2021 Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Stan Peterson Botuar më 8 tetor 2021 Përditësuar më 8 tetor 2021

Financimi është një rritje e madhe për çdo lloj detyre, megjithatë dy herë më shumë për fillestarët. Çdo detyrë që kërkon të ketë sukses veçanërisht në një dhomë të përballueshme si kriptovaluta do të jetë me siguri e vështirë për ta bërë këtë pa financimin e duhur. Si e tillë, Pontoon Finance, detyra që kërkon të sjellë likuiditet në dhomën e gjallë DeFi ka përfunduar në fakt një raund financimi efektiv.

Raundi i financimit u rrit mbi 3.2 milion dollarë nga kompanitë kryesore të kapitalit të kapitalit të tillë si Black Edge Capital, Morning Star Ventures, Amesten Capital, X21, Draper Dragon Funds, Ex Network, GenBlock si dhe shokët e llogaritur.

Sa i përket burimeve kryesore, detyra në të njëjtën mënyrë ka zbuluar qëllimet e saj për të nisur IDO -në e saj në tetor Edhe pse parashikohej të ishte realizuar një kohë më parë në tremujorin e 2 -të të vitit, duket se grupi Pontoon po përshtatet në drejtim të mbajtjes së librave të tij marrëveshje të mençura në dritën e kujdesit për çdo lloj insektesh ose ndjeshmërive të sigurisë dhe sigurisë, si dhe shikimin e kodit të marrëveshjes së mençur për të parandaluar kërcënimet e ardhshme.

IDO pritet të nisë në HotCross në tetor, si dhe me funksionimin e pandërprerë të grupit në drejtim të furnizimit me azhurnime superiore për të nxitur besimin në financierët. Mes fushave të lëshimit të tilla si Polkastarter, Binance Launchpad, si dhe të tjerëve, detyra në fakt ka zgjedhur HotCross për nisjen e saj të ardhshme IDO. Sipas grupit, programi është gjithashtu testnet i përgatitur, kështu që nëse IDO -ja e tyre arrin sukses, një ndryshim efektiv i ekzaminimit të sistemit mund të jetë në kartat

Si parashikon Pontoon Finance të sjellë një modifikim?

Pontoon Finance është një detyrë që kërkon të furnizojë likuiditet në të gjithë zinxhirët e shumtë. Meqenëse kripto në fakt është bërë edhe më e spikatur, prodhimi i detyrave të shumta DeFi në shumë zinxhirë sugjeron që likuiditeti është në disa raste i shpërndarë në mënyrë jo të duhur, si dhe kjo mund t’ju ​​lërë blerje të integruara për shumë më tepër sesa do të kishit supozuar me siguri. Përshpejtimi i këtyre blerjeve gjithashtu në disa raste sugjeron të jeni të detyruar të miratoni humbje mjaft të mëdha për shkak të rrëshqitjes për t'i nënshtruar blerjes tuaj.

Si rezultat, Trap po krijon detyrën e saj për të sjellë zinxhirë të shumtë më të detajuar duke përdorur rrjetet transmetuese. Këta transmetues dërgojnë blerje në të gjithë zinxhirët në një metodë pa besim pa gaz duke lehtësuar kërkesën për likuiditet, ndërsa në të njëjtën mënyrë ende japin zgjidhjet Defi që ju kërkoni.

Për të arritur objektivat e tij, Pontoon ka 3 pika kryesore:

Rrjeti i Decentralizuar i Relayer

Siç ishte specifikuar më parë, Pontoon i arrin objektivat e tij duke përdorur programet e quajtura transmetues. Megjithëse një ide e panjohur për disa, stafetarët thjesht ndihmojnë me blerjen ndër-zinxhir. Gjithashtu për shkak të sistemit që ata shërbejnë, këto blerje mund të jenë pa gaz, një solide e favorshme për individët blockchain që në disa raste mund të marrin kosto tepër të larta të gazit.

Pishina e Likuiditetit me zinxhirë të kryqëzuar

Duke përdorur shenjën indigjene të rrjetit, $ TOON, individët mund të ofrojnë likuiditet në sistem, duke përmirësuar më tej performancën e tij, si dhe duke dhënë një sërë motivimesh për pronarët.

Ura me zinxhirë të pabesueshëm

Pontoon sjell zinxhirë të shumtë me njëri -tjetrin me atributet e tij, si dhe zgjidh problemet e likuiditetit në një metodë të qetë, pa besim.

A do të çojë pasqyrimi i likuiditetit në Metrikat e Adoptimit DeFi?

Për të kuptuar saktë çështjen e likuiditetit, nevojitet një kuptim i mëparshëm i blockchain. Megjithëse ekzistonte para tij, blockchain në fakt është promovuar kryesisht nga nismat e Satoshi Nakamoto si dhe kriptoja e tij Bitcoin. Që nga prodhimi i tij në 2008, Bitcoin në fakt ka ndikuar në disa kripto -monedha të tjera të ndryshme, si dhe sot, ka kripto të panumërta në treg. Edhe pse teknologjia moderne është ndryshuar dhe ndryshuar me kalimin e kohës, koncepti i funksionimit të blockchain është ende i njëjtë.

Blockchain, i referuar gjithashtu si Teknologjia e shpërndarë e librit është një ditar në internet i blerjeve. Kjo revistë është e decentralizuar, si dhe mund të shfletohet nga publiku duke përdorur pajisje të shumta. Meqenëse në të vërtetë është tërhequr, disa blockchains janë ndërtuar në të vërtetë në kohë, si dhe ndërsa kjo përfiton kriptomonedhën në tërësi, ajo në fakt ka prodhuar probleme likuiditeti në dhomë.

Likuiditeti ndryshon nga sistemi në sistem. Ankesa e disa sistemeve sugjeron se ata marrin një sasi të madhe të trafikut të faqes në internet, ndërsa të tjerët marrin jashtëzakonisht pak. Për shkak të kësaj, ka në disa raste jashtëzakonisht pak që individët mund të bëjnë për të bërë blerje gjatë gjithë kohëzgjatjes së likuiditetit të reduktuar dhe gjithashtu për shkak të kësaj, blerjet e shkurtra mund të përfundojnë shpejt duke qenë të zakonshme.

Ndërsa imazhi rreth likuiditetit bëhet më i qartë, gjithashtu bëhet e qartë se kërkohet një shërbim, si dhe ndoshta Pontoon mund ta zgjidhë atë çështje. Trajtimi i likuiditetit është një çështje që kërkon të rregullohet si dhe duhet të jenë në gjendje të furnizojnë në atë front të veçantë, ata mund të fitojnë përparësi të mahnitshme.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • AEGIS Launchpad më në fund shpall datën për ofrimin e saj fillestar DEX
  • Kompania e Minierave të Bitcoin BitFury planifikon një nga listimet më të mëdha publike në Evropë
  • Thyerja: Kina kërkon të formulojë ligje për të dënuar "Sjelljen Kripto"
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi
Lexo artikullin:  Nifty News: Këtu është NFT që u shkëmbye për një Tesla Roadster

Stan Peterson 380 artikuj Duke qenë një individ energjik në globin Blockchain, unë vazhdimisht shikoj përpara për t'u përfshirë me shanset ku mund të ndaj dashurinë time në drejtim të ndryshimit elektronik. I mëparshëm

FUN Token përfundon djegien e parë të shenjës më 30 shtator

Tjetër

MARRELDHNIET PUBLIKE: Moonstake Wallet Tani Mbështet Staking of TRON (TRX)!

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju