Powercrypto zgjedh Hong Kongun për të nisur flotat e minierave Crypto për BTC & ETH në mes të goditjes së Kinës

By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Autoritetet kineze aktualisht po punojnë me çekiç dhe gjithashtu darë për të asgjësuar sektorin e minierave kripto në vend. Si rezultat, disa lojtarë të mëdhenj aktualisht po kërkojnë ta bëjnë Hong Kongun zyrën e tyre kryesore.

Të Premten, 8 Tetor, Powercrypto Holdings - një degë e Powerbridge Technologies - në fakt ka prezantuar për të nisur një flotë minatorësh kripto për Bitcoin (BTC) dhe gjithashtu Ethereum (ETH) në Hong Kong Powercrypto në të vërtetë ka garantuar që secila prej kriptove të saj procedurat e minierave do të mbështeten në fuqi miqësore me mjedisin, eko-miqësore dhe gjithashtu të qëndrueshme.

Si përbërës i strategjisë, Powercrypto me siguri do të lëshojë 2,600 ingranazhe minierash me performancë të lartë në & nbsp;Hong Kong kjo përbëhet nga:

  • 600 prodhues minierash BTC me performancë të lartë me një hashrate prej rreth 60 PH/s,
  • 2,000 krijues të minierave ETH me performancë të lartë me një hashrate prej rreth 1,000 GH/s.

Investimi shumë i madh në minierat ETH është një zhvendosje e fortë nga Powercrypto për të njohur të vërtetën se projektuesit e blockchain Ethereum (ETH) po përshtaten me vështirësi për t'u zhvendosur në drejtim të sistemeve blockchain Proof of-Stake (PoS). Duke folur për rritjen, Sean Wang, Powercrypto '& rsquo; Menaxheri i Përgjithshëm "dhe gjithashtu Zyrtari Kryesor i Teknologjisë, deklaroi:

& ldquo; Powercrypto është një zhvendosje e rëndësishme kritike nga Kompania për të nxjerrë në pah ekzistencën tonë mbarëbotërore në organizatën e kripto-minierave. Ne me siguri do të përqëndrohemi në rritjen e shkallës sonë të përgjithshme të hashratit në BTC dhe gjithashtu minierat ETH duke krijuar flota minerare në & nbsp;Amerikë Veriore dhe gjithashtu & nbsp;Azi"& Rdquo;

Kina & rsquo; Sulmim i rëndë në minierat e kriptos

Kina aktualisht ka përfshirë minierat kripto në draft listën e saj të kontrollit të sektorëve ku investimet financiare në fakt kanë qenë të kufizuara. Si rezultat, minierat e kriptove aktualisht hyjnë nën “& ldquo; listë e pafavorshme kontrolluese & rdquo; industri dhe sektorë si për kapitalistët kinezë ashtu edhe ata ndërkombëtarë.

Lexo artikullin:  Def-2-Fito lojë NFT, Knight War The Trio Holy njofton Dual IDO duke përgatitur një lansim masiv publik

Mes goditjes aktuale me dorë të rëndë, praktikisht 20 firma janë larguar nga tregu kinez kohët e fundit. Qeveria Provinciale Jiangsu e Kinës kohët e fundit zbuloi se praktikisht 4,500 IP po bashkoheshin në minierat kripto duke ngrënë 260,000 kWh energji çdo ditë.

Disa ekspertë në mbarë botën gjithashtu mendojnë se kufizimi i kriptove në Kinë në fakt është planifikuar për mungesën e energjisë me të cilën po merret titani financiar aziatik.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Vitalik Buterin kritikon Presidentin e El Salvadorit dhe gjithashtu Bitcoin Maximalist, Ja pse
  • Powercrypto zgjedh Hong Kongun për të nisur flotat e minierave Crypto për BTC & & ETH në mes të goditjes së Kinës
  • Jo një ende Katër ETF të së ardhmes Bitcoin (BTC) mund të vijnë këtë muaj
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC mbyllet në 50,000 dollarë, por a është i qëndrueshëm trendi në 55,000 dollarë?
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC dobësohet në 48,000 dollarë ndërsa demet riorganizohen për periudhën e ardhshme deri në 52,000 dollarë

Facebook Twitter LinkedIn Bhushan Akolkar 748 artikuj Bhushan është një dashnor i FinTech dhe gjithashtu ka një stil të shkëlqyer në kuptimin e tregjeve monetare. Shkalla e tij e interesit në ekonominë e biznesit dhe gjithashtu financimin tërheq vëmendjen e tij në drejtim të teknologjisë së re Blockchain që shfaqet dhe tregjet Cryptocurrency. Ai është vazhdimisht në një procedurë zbuluese dhe gjithashtu mban veten të frymëzuar duke ndarë mirëkuptimin e tij të fituar. Në kohën e ndërprerjes ai rishikon tregime triller trillime dhe gjithashtu në disa raste zbulon aftësitë e tij të gatimit. I mëparshëm

Vitalik Buterin kritikon Presidentin e El Salvadorit dhe gjithashtu Bitcoin Maximalist, Ja pse

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju