Etiketimi i ekspertëve Crypto Bill i Parlamentit Paraguaian një 'Burger asgjë e madhe'

Etiketimi i ekspertëve Crypto Bill i Deputetit Paraguaian një 'Burger asgjë e madhe' 101

Tifozët e kriptave me bazë në Twitter thonë se janë të zhytur në detaje nga detajet e faturës së një anëtari privat me temë kripto të zbuluar dje nga deputeti paraguaian Carlos Rejala.

Rejala së pari kishte filluar cicërimat në lidhje me draft legjislacionin në prag të fillimit të një fature salvadoriane që brenda pak javësh do të bëjë tenderin ligjor të bitcoin (BTC). Deputeti, i Partisë Minoriale Hagamos, kishte shtuar sytë e kuq "lazer" në foton e profilit të tij dhe kishte premtuar një "surprizë", duke përdorur hashtag #bitcoin në çdo rast të mundshëm. Ai këtë javë ngacmoi lëshimin e projekt-ligjit, duke rritur pritjen duke pretenduar se një figurë e lartë në senatin paraguaian, Fernando Silva Facetti, gjithashtu e kishte mbështetur propozimin.

Por disa ishin disi të tronditur kur detajet e projekt-ligjit u zbuluan disa orë para publikimit të tij zyrtar.

Dhe Rejala që atëherë ka dalë në publik me projekt-legjislacionin, i cili - disa kanë argumentuar - përmban pak në rrugën e "surprizave" për këdo që njeh me rregulloret e kriptos gjetkë në botë.

Ndryshe nga projekt-ligji Salvadorian, i cili do ta bëjë tenderin ligjor të BTC në një nivel të barabartë me USD, projekt-ligji i Rejala propozoi vendosjen e kriptos nën ombrellën e ligjit të pronës - siç është tashmë rasti në kombe të tilla si Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar.

Projekt-ligji ka të bëjë kryesisht me nxjerrjen e kripto dhe nuk përmend direkt BTC ose ndonjë shenjë tjetër. Ai propozon rregullimin e minatorëve Paraguaianë, futjen e një sistemi regjistri për industrinë, taksimin e minatorëve për fitimet e tyre dhe ndëshkimin e firmave që nuk pajtohen me "sanksione".

Një avokat i kripto pretendoi se ata nuk mund ta lexonin faturën, por "duke gjykuar nga reagimet e shumë njerëzve ishte thjesht një burger asgjë e madhe".

Sidoqoftë, ata që preferojnë ta shohin gotën gjysmë të mbushur, pavarësisht nga moti, ka të ngjarë të tregojnë se natyra e moderuar e projektligjit do t'i japë atij një shans shumë më të mirë për të mbijetuar në fazën e komisionit dhe ndoshta edhe për të arritur dhomën e ulët për një votim.

Lexo artikullin:  A jeni në përputhje me taksat Crypto? Ja se si të shmangni tërheqjen

Gazeta paraguaiane La Nación citoi Silva Facetti të thoshte se ideja prapa projektligjit ishte që të "sigurojë një kornizë ligjore për të rregulluar pasuritë dixhitale" dhe kështu të institucionalizojë "diçka që në fakt tashmë po ndodh në vend, veçanërisht në industrinë [e energjisë] "

Senatori shtoi:

Ai gjithashtu "tregoi se ligji do të zbatohet për të gjitha kriptovalutat", shtoi gazeta.

Ambito, i cili publikoi projekt-ligjin të plotë, citoi senatorin të thoshte:

“Ne nuk po flasim për një projekt si [ai në] Salvador. […] "

Në vend të kësaj, Silva Facetti pohoi, "ne po flasim për asete të paprekshme" dhe "mallra".

Rejala, ndërkohë, deklaroi:

Media deklaroi se ligji po paraqitej si pjesë e një përpjekje për të "përfituar nga energjia e tepërt" e gjeneruar nga hidrocentralet në Itaipú dhe Yaciretá - një tjetër bonus i mundshëm për ithtarët e zgjidhjeve më të pastra të minierave BTC.

Në Twitter, Rejala shprehu besim, duke shkruar:

Pavarësisht, disa nuk ishin të impresionuar qartë nga e gjithë çështja. "Mënyra për të nxitur të gjithë për asgjë", u ankua një përdorues. Të tjerët ishin edhe më të ashpër.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju