Ekspertët zemërohen për faqen e parë të 'Skewed' të New York Times Crypto-DeFi

Ekspertët zemërohen për 'Skewed' New York Times Crypto-DeFi Front Page 101

Një shkrim i publikuar në faqen e parë të New York Times (NYT) ka deklaruar në fakt se një "lulëzim në biznes duke përdorur huadhënie kriptovalutash dhe gjithashtu llogari bankare me rendiment të lartë" po "ndërpret tregun financiar" dhe gjithashtu në fakt është larguar nga rregullatori autoritetet "po përpiqen të kapin". Por është një shkrim i cili aktualisht nuk ka marrë asnjë sasi të vogël nga lagjet kripto, të cilat në fakt kanë qortuar "pavlefshmëritë" e vlefshme dhe gjithashtu çështje të ndryshme të shikuara me metodën e tij të "furçës së gjerë" në terren.

Në artikull, shkrimtarët Eric Lipton dhe gjithashtu Ephrat Livni përshkruan se në muajt aktual, "autoritetet kryesore nga Federal Reserve dhe gjithashtu autoritete të tjera të ndryshme rregullatore financiare në fakt kanë filluar shpejt atë që ata po e quajnë një 'kripto sprint' në përpjekje për të kapërcyer modifikimet e shpejta. "

Këta autoritete rregullatore, përfshirë ato, po synojnë të "përcaktojnë se si të shtypin kërcënimet e ardhshme nga një treg që lind, prejardhja e shkurtër e të cilit në fakt është vënë re shumë nga hamendjet e aksioneve të larta si dhe nga zhvillimet teknike".

Shkrimtarët vlerësuan se senatorja Elizabeth Warren përmendi:

Ato u zhvilluan për të mbajtur parasysh se udhëheqësit politikë dhe autoritetet rregullatore ishin të shqetësuar se klientët "nuk janë vazhdimisht të ditur plotësisht për kërcënimet e ardhshme të zgjidhjeve të reja kripto-bankare dhe sistemet e decentralizuara të financimit (DeFi)".

Dhe ata paralajmëruan se "Llogaria bankare Crypto nuk është e garantuar nga qeveria dhe gjithashtu zotërimet nuk mund të sigurohen nëse tregjet çmenden. Njerëzit që marrin kundrejt kriptos së tyre mund të merren me [likuidimin] e pronave të tyre, në disa raste në tregje krejtësisht të automatizuara që janë të pakontrolluara. "

Në rrjetet sociale, lagjet kripto i dhanë shkrimit një përgjigje të ngrohtë, me Caitlin Long, Themeluesin dhe gjithashtu CEO të Grupi Financiar Avanti, duke kompozuar se NYT në të vërtetë kishte pikturuar një fotografi "të zezë dhe gjithashtu të bardhë", me "presione anti-kripto që përpiqen të rilyejnë" të gjithë lojtarët kripto "me një furçë të gjerë".

Lexo artikullin:  Analisti kryesor i PrimeXBT Kim Chua: Metrika historike sugjeron që Bitcoin Bull të mos mbarojë

Ajo kishte parasysh:

Përfshirë gjatë që shkrimi përfshinte disa gabime të vlefshme në lidhje me natyrën e zgjidhjeve të ofruara në disa vende dhe gjithashtu përfundoi me një kujdes:

"Ndërsa tregu ynë përfundon të jetë më i madh dhe gjithashtu shumë efektiv, dhe gjithashtu kur disa prej nesh i afrohen autorizimit qeverisës duke dërguar në politika të ngjashme si institucionet financiare konvencionale (plus politika më të rrepta për kripto), çdo person duhet të parashikojë shumë më tepër kthim prapa nga pushtetarët ”.

Artikulli përfshinte gjithashtu një vërejtje nga Flori Marquez, the BlockFi Bashkëthemelues, që përshkroi se financimi i kriptove i BlockFi "ofertat janë shqetësuese dhe gjithashtu të vështira" për autoritetet rregullatore në atë shkallë sa "në Kaliforni, ku BlockFi fillimisht kërkoi një certifikatë të ofruesit të huasë", biznesi u informua së pari për të "marrë një certifikatën e pengmarrësit. ”

Marquez përshkroi se kur ajo kontaktoi me vendin e punës të policit në San Francisko për të pyetur për këtë, ajo u informua:

Përfundimisht, BlockFi iu kthye autoriteteve rregullatore financiare, dhe gjithashtu së fundmi mori akreditimin e duhur, përshkroi Marquez.

Komplikimi i rregullatorëve duket i shijshëm, sugjeruan shkrimtarët.

Warren përfshiu gjithashtu se "një alternativë" që mund të ndihmojë në vënien nën kontroll të DeFi dhe lojtarë të tjerë "është të nxjerrë jashtë ligjit institucionet financiare në Shtetet e Bashkuara nga mbajtja e parave të gatshme në para për të mbështetur monedhën e qëndrueshme", një zhvendosje që "mund të përfundojë me efikasitet rritjen treg. ”

Fillimi i një fondi elektronik të drejtuar nga Fed, ende pak më i madh se një mendim dëshirë, u diskutua si një ilaç shtesë.

Lagjja e kriptove nuk u impresionua në mënyrë të përshtatshme.

Zhu Su, Themeluesi dhe gjithashtu CEO i Kapitali me tre shigjeta, duke thënë se NYT "të qenit anti-kripto është me të vërtetë ndër rastet më të rëndësishme të demit për të", megjithëse "ata me siguri nuk do ta mendonin".

Përfaqësuesit ligjorë amerikanë të kripto-specializimit u konsideruan gjithashtu të drejtë në argument, me Carol Van Cleef duke pasur parasysh se nuk kishte "absolutisht asgjë të re", në artikullin NYT, i cili ishte "pak i manipuluar, jo tepër informues dhe gjithashtu shumë keq nuk kishte njohuri. ”

Lexo artikullin:  El Salvador: Përkrahësit e Qeverisë hedhin poshtë "Protestat" e Bitcoin

Përfaqësuesi tjetër ligjor Lewis Cohen u pajtua, duke kompozuar se artikulli ishte "i lehtë" për "studimin kërkimor", "shpërtheu disa të vërteta vendimtare dhe gjithashtu zakonisht nuk përfshiu shumë në bisedë."

Cohen përfundoi, me gjasë ndoshta,

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju