Ripple i kërkon gjykatës të hedhë poshtë çështjen e SEC pas letrës së komisionerëve

Ripple i kërkon gjykatës të hedhë poshtë çështjen e SEC pas letrës 101 të komisionerëve

Të lidhur me XRP Gurgullimë po kërkon të përfitojë nga një deklaratë e fundit nga anëtarët e Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimit (SEC) duke bërë thirrje për më shumë transparencë në klasifikimin e kripto-tastave - dhe tani shpreson që lufta e saj e zgjatur me rregullatorin të shkarkohet.

Siç u raportua javën e kaluar, dy nga pesë komisionerët e SEC, Hester Peirce dhe Elad Roisman, dolën në ujdinë e rregullatorit me Programi i monedhës operatori i faqes në internet Blotikë.

Peirce dhe Roisman lëshuan një deklaratë të përbashkët, të hapur, duke shkruar se ishin "të zhgënjyer" që marrëveshja "nuk shpjegoi se cilat mjete dixhitale të reklamuara nga Coinschedule ishin letra me vlerë".

Ata shtuan se ky ishte "një lëshim i cili është simptomatik i ngurrimit tonë për të dhënë udhëzime shtesë rreth asaj se si të përcaktojmë nëse një shenjë po shitet si pjesë e një oferte të letrave me vlerë ose cilat shenja janë letra me vlerë".

SEC ka akuzuar CEO i Ripple Brad Garlinghouse dhe Kryetarin Ekzekutiv dhe Bashkëthemelues Christian Larsen për shitjen e XRP si një siguri të paregjistruar. Por ekipi ligjor i Ripple ka reaguar shpejt, duke i dërguar një letër gjykatësit në krye të çështjes, Analisa Torres. Në letër, ekipi ligjor i Ripple pretendoi se tani kishte prova të qarta që mbështesnin idenë që çështja të pushohej.

Duke theksuar se komisionerët kishin theksuar një "mungesë qartësie të vendosur për pjesëmarrësit e tregut", ekipi ligjor shtoi se letra minonte pretendimin qendror të SEC në çështjen - se Garlinghouse dhe Larsen kishin shitur me dëshirë dhe me vetëdije XRP, duke e ditur se ishte një sigurinë.

SEC, avokati mbrojtës vuri në dukje, kishte pohuar se kjo do të "tregonte se [Garlinghouse dhe Larsen] e dinin ose shpërfillnin pa mend se ofertat e Ripple dhe shitjet e XRP kërkonin regjistrim si letra me vlerë dhe se ato transaksione ishin të papërshtatshme".

Në Twitter, Hogan & Hogan avokati Jeremy Hogan e quajti letrën e dy komisionerëve "një dhuratë për Ripple".

Ndërkohë, oferta e Ripple për të provuar ish kreun e Financave të Divizionit të Korporatave të SEC, William Hinman - zyrtari që bëri fjalimin historik 2018 duke deklaruar se bitcoin (BTC) dhe ethereum (ETH) nuk ishin letra me vlerë, dhe kështu nuk i nënshtrohen kontrollit të SEC - ka mori një kthesë të re.

Lexo artikullin:  Ripple nënshkruan partneritetin ekskluziv ESG me vlerë 44 milionë dollarë

Ripple fitoi betejën e saj për të marrë në pyetje Hinman më parë këtë muaj, pavarësisht protestave të SEC. Dhe në një letër drejtuar gjyqtares Sarah Netburn, avokatët e Ripple shkruajnë se ata kishin arritur një "mirëkuptim" me SEC mbi çështjen Hinman dhe kishin rënë dakord të shtynin dëshminë e tij. Ekipi ligjor pretendoi se kishte bërë "përparim thelbësor në ngushtimin dhe zgjidhjen e çështjeve të privilegjit".

Ata shtuan se kishte pasur "një kompromis nga të gjitha palët", i cili do të lejonte avokatët e Ripple të "ekzaminonin" Hinman "për çështje të ndryshme pa shkaktuar një kundërshtim privilegji nga SEC."

Në 07:59 UTC, XRP, e renditur në vendin e 7-të sipas kapitalizimit të tregut, tregton me 0.547 dollarë amerikanë dhe është rritur me 2% në ditë, duke zvogëluar humbjet e saj javore në më pak se 12%. XRP është kriptoasset me performancën më të dobët midis 30 monedhave më të mira sot.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju