Ripple nënshkruan partneritetin ekskluziv ESG me vlerë 44 milionë dollarë

By Palak Malhotra Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë

Furnizuesi kryesor i blockchain si dhe mjetet juridike të kriptomonedhës, Ripple prezantoi një investim financiar kritik ESG me vlerë 44 milionë dollarë me Nelnet Renewable Energy, pikërisht në mesin e Nelnet '& rsquo; s fondi i ndërsjellë i energjisë diellore. Sipas (*), ky fond i përbashkët i përbashkët me Njoftim për shtyp synon të financojë punët e energjisë diellore në të gjithë milionët, si dhe të bëjë më mirë të mundshme për nxitjen e një të ardhmeje të qëndrueshme të drejtuar nga energjia . Shtetet e Bashkuara rinovuan epërsinë e parave elektronike, përveç ndikimit të madh të karbonit që rrjedhin prej tij.

Ripple of The Head at Social Impact mbani në mend në Ripple se fuqia e rregullt sigurisht që do të ndihmojë me një zhvillim financiar shumë më të mirë, si dhe më të shpejtë, si dhe do të garantojë veprime të përgjithshme eko-të ndërgjegjshme në të gjithë tregjet e ndryshme. Njoftimi për Shtyp për nxitjen e kriptove kërkon një numër të tregjeve të zakonshme, është e rëndësishme të angazhohet një sasi e caktuar financimi në drejtim të zvogëlimit të ndikimit të karbonit të zgjidhjeve ekonomike në nivel ndërkombëtar, si dhe drejtimin e një tregu të decentralizuar negativ të karbonit. Si "& ldquo;

e ardhmja e rregullt e energjisë është një shqetësim domethënës në çdo sektor, jo vetëm për të nxitur zhvillimin e ardhshëm financiar, por gjithashtu për të garantuar një botë ekstra të qëndrueshme. Garantimi i nxitjes së kriptovalutave si dhe blockchain mbetet për t'u zgjeruar, është '& rsquo; apparentshtë e qartë se risia me siguri do të mbështesë sistemet tona të ardhshme ekonomike & hellip; As '& rsquo; jemi të ngazëllyer për t'u marrë me Ne ndërsa kërkojmë përkushtimin tonë për të minimizuar ndikimin e karbonit të zgjidhjeve ekonomike në nivel ndërkombëtar, si dhe për të siguruar në garancinë e një sektori të kriptovalutave me karbon të kundërt. "& rdquo ;, tha Nelnet, Ken Weber i Kreut në (* ). Ndikimi Social reklamon kripton si një sektor miqësor me mjedisin. Përballuni me shqetësimet qeverisëse, zona e kriptove në fakt ka marrë një reagim shtesë për natyrën e saj të paqëndrueshme.

CEO i Musk,

Së bashku, që më parë këtë vit ndaloi pagesat e Tesla në vend të Elon Musk '& rsquo; s përdorimi joefikas i burimeve të energjisë, kohët e fundit foli për kriptomonedhën. Bitcoin përmendi Minierat e Bitcoin '& rsquo; Ai (BMC) Ai regjistroi, duke ekspozuar një ecje afërsisht 56% në marrje të qëndrueshme të energjisë nga sektori ndërkombëtar i minierave të Këshillit të Minierave Bitcoin, duke e bërë atë një nga tregjet më të qëndrueshëm. Në korrik, pasi rimëkëmbi gjendjen e tij të tifozëve BTC, Bitcoin kohët e fundit kundërshtoi kripton gjendjen e Shteteve të Bashkuara

Lexo artikullin:  Just-In: Qendrat tregtare në Tajlandë për të inkorporuar Crypto-n me pilotin e saj origjinal

Për më tepër Musk paralajmëroi qeverinë federale amerikane kundrejt zgjerimit të tyre të kriptos, duke ripërtërirë se ata duhet të “& ldquo; Projektligji i Infrastrukturës & rdquo; për ta reduktuar sektorin e kriptove në një strukturë të rreptë qeverisëse. Ai të mos bëjë asgjë për

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Coinbase Lehtësoni Pagesat Kripto në OccamRazer si dhe Artistët e Muzikës me Partneritetin më të fundit
  • Rrjedhur Set To Launch! Oferta Fillestare e Tokenit si dhe Poolz NFT
  • Pronësia: BTC Trading 60,000 $ Ngjyrat mund të jenë tendenca e ardhshme e madhe
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin -it Një Vazhdon Shpërthimi në: Mes zbavitjes së blerjes së balenave
  • Crypto Crackdown në Bitmain: BTC Ndaloni Transportin Antminers $ 60,000 Kinë këtë Tetor
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin 55,000 $ Drejtuar Për 291 Por Demat Duhet të Mbajnë & Zona e Furnizimit

Palak Malhotra '21 grad, Artikuj Gazetaria është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë Mass Comm & LIDHJE PUBLIKE. Palak CoinGape, Lifestyle është një reporter i ri i kriptove që planifikon problemet At 3.0 Palak UK Web (UKGC), kundrejt gjendjes së pa listuar të këtij sistemi NFTI mëparshëm

për Komisionin e Lojërave të Fatit të tij

Tjetër

Rollbit bëhet NFT -ja e parë e kazinosë ndonjëherë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju