Minatorit rus i kanë vjedhur kartat video-Nga fqinji me ballkon-shkallë

Minatorit rus i kanë vjedhur kartat video-Nga Ballkoni-Fqinji i Shkallëzuar 101

Një minator rus u vodh nga kartat e tij video nga fqinji i tij - që autoritetet thonë se u ngjit mbi tarracën e djalit për të fshirë pajisjet e tij.

Sipas degës së Kursk të Zyra e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe gjithashtu priza elektrike e mediave rajonale Kurskie Izvestia, niveli vjen nga një vendas i Kursk që në fakt e kishte lënë shtëpinë pasi e kishte transformuar atë në një "fermë" të minierave kripto.

Por minatori supozoi se diçka nuk ishte e saktë kur zbuloi se mjetet në të vërtetë kishin ndërprerë për të prodhuar ndonjë lloj të ardhurash për të - dhe gjithashtu nuk po merrte më monedha.

Ai paralajmëroi autoritetet, të cilat fillimisht u tronditën nga e vërteta se ata nuk ishin në gjendje të gjenin çdo lloj gjurmë të një vjedhjeje apo grabitjeje në shtëpi. Përfundimisht, ata krijuan konceptin se fqinjët e minatorit në derën tjetër ishin në një farë mënyre të lidhur me vjedhjen-dhe gjithashtu u verifikuan shpejt si duhet.

Ekzaminimi i tyre i bëri ata të zbulojnë se një lokal në shtëpinë përreth kishte arsyetuar në fakt se një minator po jetonte pas derës - për shkak të zhurmës së "rrotullimit" mekanik të sistemeve të rafinimit grafik dhe gjithashtu ingranazheve të minierave.

Fqinji gjithashtu zbuloi se pronari zakonisht mungonte nga shtëpia, duke u kthyer shpejt çdo herë për të parë gjendjen e pajisjeve të tij.

Fqinji pas kësaj krijoi një strategji, autoritetet thanë, duke përfshirë edhe partnerin e tij dhe gjithashtu një mik të ngushtë, për të hyrë menjëherë në shtëpinë tuaj duke u ngjitur në të gjithë tarracën ngjitur. Autorët, deklaruan autoritetet, pas kësaj vazhduan të heqin qafe dhe gjithashtu të ikin me 30 karta video, të cilat ishin të fshehura në makinën e fqinjit.

Kartat meritonin mbi 54,000 dollarë sipas vlerës aktuale të tregut, sqaroi priza elektrike e mediave.

Autoritetet deklaruan se të tre u morën në pyetje, të cilët të gjithë pjesëmarrësit e "ekipit kriminal e pranuan" në veprimtarinë kriminale dhe gjithashtu siguruan kthimin pa rrezik të transportit të kartës video.

Lexo artikullin:  Tom Brady i dhuron tifozit 1 BTC në këmbim të topit të tij të kalimit të 600-të Touchdown

Treshja sigurisht që aktualisht do të dëgjojë rastet e tyre nga gjykatat, dhe gjithashtu mund të hasë në burg me afërsisht 7 vjet për dëmtimin dhe gjithashtu futjen, përveç vjedhjes.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju