Samsung 'Do të bashkohet me Kakao' për të gjykuar pagesat jashtë linje për CBDC të Koresë së Jugut

Samsung 'Do të bashkohet me Kakao' për të gjykuar pagesat jashtë linje për CBDC 101 të Koresë së Jugut

dy Samsung filialet supozohet se do të regjistrohen me një shumëllojshmëri të Kakao filialet në pilotimin e Banka e Koresë Modeli i monedhës rezervë të bankës rezervë (BOK) (CBDC) - me raporte që deklarojnë se gjigandi i pajisjeve elektronike do të vlerësojë pagesat offline të përdorura pajisjet e saj inteligjente Galaxy.

Për Hanguk Kyungjae dhe disa media të tjera të Koresë së Jugut, Samsung dhe BOK në fakt kanë refuzuar të verifikojnë ose refuzojnë raportet se piloti do të vlerësojë mundësinë e lejimit të përdoruesve për të bërë ose marrë pagesa në celularët e tyre, edhe nëse ata nuk kanë një lidhje aktive në internet.

Oferta supozohet se do të shohë shërbimet IT të Samsung dhe krahun e inovacionit blockchain Samsung SDS regjistrohuni me detyrën në një aftësi këshilluese për sistemet e teknologjisë, me filialin Samsung S-Bërthama vendosur për t'u marrë me biznesin e blockchain të vetë Kakao Terreni X mbi emetimin e monedhave.

Filialet e Kakao Banka Kakao Kakao Paguaj po merren gjithashtu me detyrën, me biznesin e fokusuar në Ethereum Amerikan (ETH) ConsenSys po ashtu në bord. Një sërë kompanish të tjera janë gjithashtu në bord.

Këto përbëhen nga Kona I, një ekspert rajonal i monedhës dixhitale me përvojë në shërbimet e pagesave jashtë linje, përveç një kompanie të quajtur ZKCrypto Gjithashtu përfshihen edhe kompania e sigurisë së aplikacioneve softuerike Siguria e ëndrrave dhe projektuesi Ethereum sidechain Përndryshe.

Dhe duket se në të vërtetë ka qenë Onther që fillimisht i bëri referencë pjesëmarrjes së Samsung në një intervistë aktuale të Forbes.

S-Core është krahu i ofruesve të konsulencës së menaxhimit dhe ofrimit të aplikacioneve softuerike të Samsung.

Drejtori ekzekutiv i Onther, Sim Junik u vlerësua me çmim duke përmendur se piloti "do të funksionojë në një libër të Klaytn, i cili bazohet në Ethereum".

Klaytn është një procedurë blockchain e zhvilluar nga Ground X.

Sim përfshiu që rrjeti i testit "do të përdorë të njëjtin algoritëm konsensual si Klaytn", të cilin kompania e tij do të ndihmonte në shkallëzimin e rrjetit me shpejtësi prej 10,000 Transaksioneve për të dytën

Detyra e pilotit është të përqëndrohet në përshtatshmërinë dhe energjinë e TI -së. Grupi i kompanive do të raportojë mbi gjetjet e tij në qershor 2021.

Lexo artikullin:  Padia XRP: Argumenti "i rëndë" i SEC ose mishërimi i hipokrizisë?

Cryptonews com në fakt ka thirrur S-Core për vërejtje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju