Sen Patrick Grills Shefi i SEC mbi paqartësinë e ligjit të sigurisë, ja çfarë Gensler refuzoi të përgjigjet

By Palak Malhotra Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë Blini kripto me tarifën më të ulët Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë

Seminari i Komitetit të Shtëpisë për Shërbimet Financiare në seminarin e videoklipit pa Senatorin Patrick McHenry duke i bërë barbecue shefit të SEC, Gensler në lidhje me paqartësinë e tij në strukturën rregullatore për kripton në Senatin amerikan Patrick shqyrtoi kryesuesin e SEC nëse ai merr parasysh Bitcoin dhe gjithashtu Eterin të jetë mbrojtje, duke iu referuar Gary Gensler '& rsquo; Vërejtjet para bordit të njëjtë në 2018 mbi posedimet elektronike. Megjithatë, Gensler '& rsquo; Përgjigjet ishin po aq të pasigurta dhe gjithashtu të errëta si ligji i mbrojtjes sot. Gensler vazhdon të këmbëngulë që “& ldquo; rregulloret e mbrojtjes janë mjaft të qarta & quot ;, duke bërë edhe një herë deklarata publike vetë-kontradiktore në lidhje me kripton.

“& Ldquo; Unë nuk do të hyj në asnjë lloj shenje, megjithatë supozoj se rregulloret e mbrojtjes janë mjaft të qarta. Nëse jeni duke ngritur para nga dikush tjetër që '& rsquo; është diçka që publiku shpenzues mendon se ata presin ose kanë një pritje të arsyeshme të fitimeve bazuar në nismat e të tjerëve, që përshtatet me ligjin e mbrojtjes. ”& rdquo ;, pohoi Gensler.

Për më tepër, Sen Patrick pyeti shefin e KSHZ -së nëse ai kishte rishikuar në fakt Hester Peirce '& rsquo; s propozim port pa rrezik për paratë elektronike. Sidoqoftë, Gensler vazhdoi të përsëriste se, "& ldquo; Komisioneri Peirce dhe gjithashtu unë bisedojmë në mënyrë proaktive në lidhje me këto çështje & hellip;" & rdquo; megjithatë pengoi çdo lloj shqetësimi shtesë në lidhje me propozimin duke mos arritur të përgjigjet nëse ai e ka përjetuar vërtet propozimin për të filluar.

Lexo artikullin:  FC Barcelona thuhet se do të flasë me firmat Crypto rreth sponsorizimit të këmishave

"& Ldquo; (*) & rdquo; godet nënën Crypto, edhe një herë SEC, e njohur edhe si "& ldquo; kripto nënë & rdquo; ka kënduar në lidhje me pakënaqësinë e saj me

Komisioneri Hester Peirce '& rsquo; s metodën e trajtimit të problemit të rregulloreve të mbrojtjes. SEC, në Kohët e fundit, Yahoo Finance Live mbajti në mend se “& ldquo; ajo & rsquo; është një keqardhje aktuale & rdquo; që autoritetet rregullatore të Shteteve të Bashkuara & rsquo; janë vazhdimisht të mangët në formulimin e një strukture të qartë të ligjshme për kriptovalutat dhe gjithashtu mbrojtjet.Pierce “& ldquo;

është befuddling It mua se për 3 vjet aktualisht unë '& rsquo; kemi kërkuar cilësi rregullatore, dhe gjithashtu ne mund të & rsquo; t duket për të dhënë çdo lloj & hellip; Unë supozoj se kjo do të jetë vërtet një pengesë e madhe që ky treg të jetë në gjendje të krijojë në atë mënyrë që '& rsquo; s pa rrezik, megjithatë në mënyrë të tillë që lejon zhvillimin. tek ajo '& rsquo; është një keqardhje e vërtetë Dhe unë nuk po përdorim thjesht mantelin si autoritete rregullatore për të krijuar një strukturë qeverisëse. "& rdquo ;, pohoi ajo.

:

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Koreja e Jugut rinovon ngarkesën e Autoriteteve nga 2022Crypto Tax; A
  • Trendet e adoptimit të kriptove po dëshmojnë gradualisht pamjen e gabuar të skeptikëve në kripto-integrim me industritë kryesore
  • Shpërdorues të shumtë nga Firma e Menaxhimit të Investimeve të Miliardë dollarëve që blejnë aksione në: BTC Defi
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 50,000 $ mbyllet në 55,000 dollarë, por a është prirja për të? I zbatueshëm: BTC
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin 48,000 dollarë ngadalësohet ndërsa demet riorganizohen për vrapimin e ardhshëm 52,000 dollarë deri në 50,000 dollarë
  • Çmimi i Bitcoin përgatit një lëvizje kolosale në Shtetet e Bashkuara pasi 272 premton të mos ndalojë kripto si Kina

Palak Malhotra & & Artikuj Gazetaria '21 gradë, Mass Comm është një reportere GenZ me histori në gazetarinë Palak & & Marrëdhëniet me Publikun. Lifestyle CoinGape, At është një reporter i ri kripto që planifikon për Palak 3.0 Web A DeFi I mëparshëm

bën çdo përpjekje Wallet të zhvillohet duke përfshirë Përvojën Intuitive në Rrjetet Sociale

Lexo artikullin:  ATM-ja e parë Bitcoin e organizuar nga qeveria në një aeroport në SHBA është këtu

Tjetër

Baby Doge Lufta e Luftës kundër Terrorit të ndryshëm të tjerë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju