Hotspot me pakicë i pajisjeve minerare Shenzhen Crypto bëhet një qytet fantazëm

Hotspot me pakicë i pajisjeve minerare Shenzhen Crypto bëhet një qytet fantazmë 101

Një pikë e njohur tregtare për minatorët e kripto kineze ka rënë në të vërtetë nën një qefin drithërues të heshtjes ndërsa tregu i minierave në vend bërtet në një ndalesë të beftë.

Goditja ndaj minierave e udhëhequr nga Pekini ka parë në të vërtetë një numër provincash vendimtare të minierave kripto të vendit të shënojnë minierat komerciale, me sanksione shtesë të vendosura në lidhje me kripto bankare.

E gjithë kjo në fakt ka shkaktuar një rënie të ndjeshme të shitjeve të pajisjeve në të gjithë vendin. Zinxhiri i Financave Botërore (me anë të Jinse) raportoi se normat e pjesëve të veçanta të pajisjeve minerare në të vërtetë kishin rënë me afërsisht 50%. Media njoftoi se kartat grafike kanë përfunduar në të vërtetë "jashtëzakonisht të shitura", në nivelin që "askujt nuk i intereson, edhe nëse çmimet priten".

Ndërsa ishte e vështirë të zbuloheshin edhe kartat grafike disa muaj më parë, tani duket se ka një tepricë të GPU-ve, veçanërisht me shumë që kërkojnë të ofrojnë pajisjet e tyre në tregun para-pronësor.

Autori i raportit raportoi nga SEG Plaza në Shenzhen, ndërtesa e pestë më e lartë e lartë e qytetit, e vendosur në zemër të rrethit të tensionuar të pajisjeve elektronike Huaqiangbei.

Dyshemetë e 5-të dhe të 6-të të sheshit në të vërtetë në përgjithësi i janë kushtuar shitjes me pakicë të pajisjeve të minierave kripto, dhe deri në të vërtetë kohët e fundit, ishin një zgjua e vërtetë e aktivitetit. Vetëm disa muaj mbrapa, tregtarët e minierave të plazës mund t'u sigurojnë blerësve kuti bosh për të hedhur një vështrim, duke murmuritur se kishte vetëm GPU joadekuate të gatshme për të përmbushur nevojën - veçanërisht pasi kriza ndërkombëtare e gjysmëpërçuesve vazhdon të kafshojë.

Tani, përshkroi media, 2 dyshemetë në të vërtetë kanë përfunduar duke qenë diçka e një qyteti fantazmë, pavarësisht nga realiteti që shumë stoqe tani pushojnë në raftet e tyre.

Disa pronarë stallash fillimisht nga pjesë të tjera të kombit në të vërtetë kanë mbyllur pikat e tyre të shitjes për shumë mirë dhe "janë kthyer në qytetet e tyre".

Përveç uljes së normave të GPU-së, serverat e shkallës minerare kanë rënë në kosto, po kështu me rreth gjysmën. Dhe e njëjta saktë zgjedh sende të lidhura me kujtesën.

Lexo artikullin:  Izraeli shikon Blockchain Ethereum për zhvillimin e tij CBDC

Disa muaj mbrapa, një disk i ngurtë i klasit të ndërmarrjes 16T do të kishte kthyer një blerës rreth 8,200 dollarë amerikanë dhe pajisjet e tilla "shpesh ishin jashtë stokut dhe duhej porositur paraprakisht". Sot, kostoja e këtij sistemi ekzaktësisht i njëjtë 16T ka qenë në të vërtetë nën 3,100 USD.

Dalja përfshinte uljet e kostove ishin "të pandashme" nga "shtrëngimi i politikave minerare" të Kinës dhe "forcimi i shtuar i rregullimit në sektorin e minierave".

Ajo arriti në përfundimin se përfundimi i tregut minerar në Kinë ishte tani një "përfundim i paramenduar".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju