Singapori kundër Binance, Investimet Gjigante Kërkojnë për Tregtarët Crypto + Më shumë Lajme

Singapori kundër Binance, Investimet Gjigante Kërkojnë për Tregtarët Crypto + Më shumë Lajme 101

Merrni thithjen tuaj të përditshme, në madhësi të kafshimit të kripto-kasetave, si dhe lajmet që lidhen me blockchain - duke ekzaminuar përrallat që fluturojnë nën radar lajmet e kripto të këtyre ditëve.
_

Shkëmben lajmet

 • Autoriteti rregullator ekonomik i Singaporit, Autoriteti Monetar i Singaporit (MAS), deklaroi se Binance mund të mbetet në kundërshtim me aktin e zgjidhjes së zgjidhjeve për furnizimin e zgjidhjeve të zgjidhjes, si dhe marrjen e kompanisë nga pronarët e shtëpive të lagjeve, pa një certifikatë të përshtatshme, raportoi Bloomberg Më 2 shtator, shkëmbimi në të vërtetë është detajuar për Investitorin Lista e Paralajmërimeve, e cila "" jep një listë kontrolli të individëve të pakontrolluar që […] mund të jenë konsideruar gabimisht si të certifikuar ose menaxhuar nga MAS. " "Kjo tregon se Binanca nuk është e menaxhuar ose e certifikuar për të ofruar ndonjë lloj zgjidhjeje zgjidhjeje në qytet-shtet, autoriteti rregullator informoi Bloomberg.
 • Changpeng 'CZ' Zhao, CEO i Binance, deklaroi se bashkëpunëtori i saj në Shtetet e Bashkuara po synon një publik publik (IPO) brenda 3 vjetësh, sipas Informacionit Zhao deklaroi se ai është pozitiv se shkëmbimi mund të pushtojë problemet e tij aktuale rregullative si dhe ato të ligjshme, ndërsaBinance Shtetet e Bashkuara është gati të mbyllë një raund të madh të pacaktuar të mbledhjes së fondeve në 2 muajt e ardhshëm që duhet të minimizojnë kontrollin e tij mbi bordin.
 • Alexander Höptner, CEO i BitMEX, zbuloi se kohët e fundit shkëmbimi riorganizoi tarifat e tyre, duke ulur Tarifën e marrjes së BitMEX nga 7.5 bps (0.075%) në 5bps (0.05%) për të gjithë artikujt. Ata gjithashtu ndryshuan Maker Rebate nga 2.5 bps (0.025%) në 1bps (0.01%) në të gjitha marrëveshjet në sistem. "" Ne jemi pozitivë që kjo me siguri do të ketë një ndikim të favorshëm për të gjithë, nga tregtarët e përditshëm deri te korporatat, si dhe organizatat, si dhe ne do të kënaqemi me përpikëri për të parë saktësisht se si këto modifikime ndjekin, "" thanë ata.

Lajmet e karrierës

 • Mbikëqyrësi i pronës prej 1.5 tn USD Franklin Templeton është krijuar për punësime të reja që sigurisht do të kryejnë profesione për bitcoin (BTC) si dhe ethereum (ETH), bazuar në postimet e punës. Shkoni te të paktën 2 detyra të lidhura me kripto të publikuara sot: një "" për një Tregtar të Monedhave Kripto për të kryer profesione për një numër metodash që përdorin vetitë më të mëdha, më të hollësishme dhe më të rrjedhshme të kriptos të tregtueshme (p.sh., BTC, ETH, dhe kështu me radhë), "" si dhe "" (*) të tjera të ndryshme për një investim për - Analisti i Kërkimit për t'i ofruar mbulimit të sigurimit të studimit Monedha Kripto më e madhe, më e hollësishme dhe më e hollësishme, si dhe pronat e tregtueshme të kriptove (p.sh., BTC, ETH, dhe kështu me radhë). " "Për lajme
Lexo artikullin:  "This Irritates Me"- Elon Musk Slams Twitter's Integration Of NFTs

Miratimi i ATM -së së kriptovalutës fillestare në

 • Hapur sot, në zonën tuaj të referuar si "" bitcoinera "," raportoi Hondurasi. Reuters lejon individët të marrin bitcoin si dhe eterium duke përdorur paratë e lempira të lagjes, si dhe u montuan në një kullë në vendin e punës në burimet e It nga kompania Tegucigalpa Honduran TGU Consulting Group Dizajnerët e aplikacioneve softuerike në Shumë aktualisht paguhen në kriptovaluta, tha presidenti i TGU Honduras, duke përfshirë që sigurisht që do të jetë gjithashtu një zgjedhje më pak e kushtueshme për të dërguar kompensime. Juan Mayen zgjidhja është e spikatur, Nëse deklarohet se ka ndërmend të montojë më shumë pajisje. Lajmet Mayen

Kampionët e marketingut

 • FC Futbolli si dhe Internazionale Milano, projektuesi i artikujve si dhe sistemet që përfitojnë nga metodat blockchain, në të vërtetë kanë autorizuar një marrëveshje bashkëpunimi shumëvjeçare prej 85 milion EUR (100 milion USD), me ndihmën e Laboratorët Zytara Bits Digital, një fondacion i përqendruar në një kompani bamirësie Bite (XDB). Oferta dixhitale, Per Bits do të jetë "Digital", si dhe Cryptocurrency Zyrtare Globale do të jetë "Zytara" Partneri Zyrtar Global Bankar Digital për Inter sigurisht që gjithashtu do të përdorë blockchain Inter Bits në drejtim të inkorporimit gjithashtu si miratimi i vendbanimeve XDB Digital në arenën, si dhe në dyqanet online, si dhe dyqanet fizike në të gjithë Interin, ndërsa shoqëruesit me siguri gjithashtu do të përfitojnë nga ky blockchain për të zhvilluar karta lojrash elektronike, si dhe antike elektronike NFT Milan, një treg i synuar botëror. per nje
 • Tregu Bitcoinkripto si dhe shkëmbimi elektronik i pronës, autorizuar një sponsorizim të menaxhuar në Amerikën Latine, Klubi Sportiv Corinthiansgrupi i dytë më i madh i futbollit. Bashkëpunimi në Brazil është gati të zgjasë deri në vitin 2022, si dhe emri i markës së Dhjetorit sigurisht që do të publikohet në pjesën e përparme të xhaketës së grupit, deklaroi fillimi i gazetarisë. Oferta Mercado përbëhet nga edukimi ekonomik dhe detyrat e të mësuarit Faza e tifozëve prej 30 metrash, si dhe sigurimi i simboleve të ndjekësve nga Corinthians com, të cilat janë të detajuara në Socios, nën shënimin SCCP. Mercado Bitcoin në të gjithë globin sigurisht që do të ketë aftësinë për të fituar SCCP për të fituar qasje në raste unike të marketingut, si dhe përfitime, të marrë pjesë në studime, si dhe të angazhohet me klubin në mjete të ndryshme të tjera, deklaruan ata.

po lëshon një koleksion të shenjave jo të fungibilueshme (NFT) për të "" përkujtuar përmbajtjen e emrit të markës me vlerë të shprehjes, seksit, seksualitetit, si dhe kënaqësisë krejtësisht të lirë. " “(*) Bashkëpunim me

 • Pleiboj, një organizatë bamirëse që ndihmon muzikantët elektronikë të zhvillojnë, si dhe të shfaqin NFT, botimi popullor sigurisht që do të zgjedhë 50 artikuj fitues në secilin koleksion, do t'i presë ato, si dhe do t'i reklamojë ato në rrjetet sociale. Fondacioni Sevens fillestari në koleksion, "për Paraqitjet për si dhe Artin", mbylle Gjinia 1. Lajmet për seksualitetin Tetor, kompania që mbështet
Lexo artikullin:  Bitcoin dhe Ethereum Mundohuni të Shëroheni, ADA Afron 2 USD
 • La Fondacioni Dogecoin 2.0 (DOGE2), si dhe duke e quajtur Dogecoin detyrë për të transformuar emrin e tyre. "" Dogecoin mbron lagjen nga keqinformimi, si dhe për të mbrojtur emrin Nga abuzimi i mundshëm ne në fakt i kemi kërkuar përfaqësuesve ligjorë të mbrojtjes së markës sonë të kontaktojnë me projektuesit e artikullit "Dogecoin 2.0", "deklaruan deklarata. Dogecoin, e cila zhvilloi një industri

Investimet NFT në fillim të këtij viti, në të vërtetë ka mbrojtur 10 milion dollarë nga kapitalistët institucionalë të përbërë nga kompani VC

 • Laboratori Cybertino Sky9 për, , Kryeqyteti, Kryeqyteti i kopshtit zoologjik INCE Draper Dragon, Kryeqyteti i ndershëm, fond i përbashkët blockchain , Kryeqyteti SNZSipërmarrjet e Divergjencës, , si dhe kapitaliste të lojrave të markës blockchain të markës , deklaruan ata. I Hashed investimi me siguri do të lejojë Markat Animoca për të krijuar më shumë sistemin e tij, për të rritur rezultatin e tij të reklamimit, si dhe për të zhvilluar një artikull të ri social 3.0 të internetit. Fillestari Cybertino Lab SIMBA
 • Teknologjia deklaroi se në fakt ka mbyllur një 25 milion dollarë Një raund financimi i udhëhequr nga Zinxhiri Fillimi i serive përdor një teknikë Partnerët e Capital Valley lëshimin e inovacionit blockchain në "" një nga mjediset më të sigurta dhe më të sigurta si dhe të komplikuara. "" The.
  Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
  Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
  Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
  Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju