Solana, Analiza e Çmimit të Ripple: 18 Tetor 2021

By John Isige Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By John Isige Botuar 4 orë më parë Përditësuar 4 orë më parë

  • Çmimi i Solana mohohet nga 175 dollarë ndërsa demat luftojnë për të mbrojtur ndihmën në 160 dollarë.
  • Demat e valëzuar duruan një grevë tjetër ndërsa përpiqeshin të dëmtonin rezistencën në 0.12 dollarë gjatë pushimit të fundjavës.

Tregu i kriptovalutave është i populluar me ngjyrë të kuqe dhe gjithashtu miqësore me mjedisin, megjithatë siç raportohet, prekja fituese e Bitcoin në fakt ka vazhduar të jetë e padëmtuar. Pavarësisht se Bitcoin është rritur në shkallë mbi 62,000 dollarë, shumë altcoins po tregojnë aktivitete të kombinuara. Për rrethanat, Ethereum është mbërthyer i listuar nën 4,000 dollarë, pavarësisht ndihmës në 3,800 dollarë.

Demat Shiba Inu nuk janë të përgatitur të lënë kontrollin, pasi promovojnë fitime mbi 0.00003 dollarë. Shenja kthehet në mjedisin e 12 -të me një kapak tregu prej 14 miliardë dollarësh. Gjatë 24 orëve të fundit, SHIB në fakt është zgjeruar me afërsisht 7%.

Solana: -

Stammers Solana të listuara pjesërisht nën $ 160 duke iu përmbajtur një përmirësimi nga rezistenca në $ 175, hasen gjatë pushimit të fundjavës. Para tubimit në këtë shkallë, SOL kërkoi ndihmë në 130 dollarë në mes të një kërcënimi serioz për të zbritur në 115 dollarë (ndihmë jetike në shtator).

Shkalla 61.8% Fibonacci mbetet në një pozicion për të furnizuar Solana me ndihmë të shpejtë. Vini re se me një mbështetje të tillë në pozicion, demat parashikohen të rinovojnë trendin e rritjes dhe gjithashtu vendndodhjen SOL përsëri në trajektore në 175 dollarë, një zhvendosje që mund të shtrihet me shpejtësi në 200 dollarë.

Në përmirësim, fotografia e përgjithshme teknologjike duket se mbështetet në anën e favorshme. MACD, megjithatë, duhet të mbajë mbajtjen mbi vijën mesatare për të nxjerrë në pah kapjen e demave në SOL.

Solana po ashtu po tregton mbi standardet e zhvendosjes, me 50 SMA që i përmbahen për të shmangur humbjet nga shtrirja e madhe e listuar nën ndihmën 61.8%. Një pushim i verifikuar mbi 160 dollarë ka të ngjarë të përfshijë peshën e kapacitetit të blerësve për të qëndruar në kabinën.

Lexo artikullin:  SEC Hits BitConnect Themeluesit, Promovuesit me Fresh Fraud Wrap

Tabela ditore SOL / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Ripple: -

Demat e valëzuar ruajnë qëndrueshmëri të dukshme duke menduar për kohët e vazhdueshme që ata në të vërtetë kanë tentuar të dëmtojnë mbi 1.2 dollarë dhe gjithashtu ende kanë dështuar në numrin e fundit të javëve. Profesionet simbolike të transferimit të parave ndërkufitare në $ 1.09 në krijimin duke shqyrtuar qëndrueshmërinë e ndihmës së shpejtë të dhënë nga SMA 50-ditore.

Ndërsa stresi rritet, XRP po i afrohet përmbysjes në 1 dollarë. Sidoqoftë, 200-SMA mbetet në linjë për të ofruar ndihmën e nevojshme. Me këtë ndihmë të qëndruar gati, XRP ka një mundësi më të madhe për t'u kthyer në trendin në rritje drejt $ 1.4 në afërsi të afatit.

Grafik ditor XRP / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Kuptoni që RSI mban mbi vijën e mesit ndërsa MACD është mbi vijën mesatare. Tregtimi anash ka të ngjarë të hyjë në foto para se demat të marrin plotësisht kontrollin dhe gjithashtu të shtypin për të rivendosur terrenin e derdhur.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • SHIBA INU ($ SHIB) rritet 15% në 10 orë, ja treguesi bullish që duhet të keni kujdes
  • Grayscale për të transformuar gjoja Fondin më të Madh të Bitcoin në Botë në ETF në vend
  • Bitcoin ($ BTC) mbyllet javore historike pasi kapaku i tregut të kriptove thyen 2.5 trilionë dollarë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
  • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara

Twitter LinkedIn John Isige 1148 artikuj John është një autor i aftë me mbi 2 vjet përvojë duke shtuar në mënyrë proaktive në tregun e kriptomonedhës duke ofruar materialin me reputacion, interesant dhe gjithashtu shumë të lehtë për tu kontrolluar. Theksi i tij kryesor merr në vlerësimin e çmimit të kriptomonedhës dhe gjithashtu mbrojtjen e informacionit të tregut. Le ta ndjekim atë në Twitter në @jjisige I mëparshëm

Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë

Lexo artikullin:  Gazeta zyrtare e taksave kineze bën thirrje për taksimin e kriptove, a e legalizon kjo indirekt kripton?

Tjetër

Bitcoin ($ BTC) mbyllet javore historike pasi kapaku i tregut të kriptove thyen 2.5 trilionë dollarë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju