Square njofton ekosistemin e ri 'Defi' mbi Bitcoin

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Jack Dorsey, CEO i Twitter dhe themelues i Square Inc njoftoi sot fillimin e TBD, një program të ri zhvillimi me burim të hapur në krye të blockchain Bitcoin. Sipërmarrja e re nga Square do të përqendrohej në ndërtimin e një platforme të hapur zhvilluesi me qëllimin e vetëm për ta bërë të lehtë krijimin e shërbimeve financiare jo të kujdestarisë, të palejueshme dhe të decentralizuara.

Vetëm disa javë më parë, Square gjithashtu njoftoi se po ndërton një portofol hardware me burim të hapur Bitcoin. Fokusi i kompanisë së udhëhequr nga Dorsey ka qenë i qartë; për ta bërë Bitcoin të dobishëm përmes projekteve të ndryshme të zhvillimit me burim të hapur.

Dorsey është një ithtar i njohur i Bitcoin, i cili ka rrëfyer se do të linte Twitter dhe Square për Bitcoin. Gjatë njoftimit të fundit, Dorsey theksoi se gjithçka e bërë nga Square do të ishte me burim të hapur.

“Ashtu si portofoli ynë i ri i pajisjeve Bitcoin, ne do ta bëjmë këtë plotësisht në ambient të hapur. Udhërrëfyes i hapur, zhvillim i hapur dhe burim i hapur. brock po udhëheq dhe po ndërton këtë ekip, dhe ne kemi disa ide rreth primitivëve të platformës fillestare që duam të ndërtojmë ".

A do të jetë Sheshi i zhvilluar Bitcoin Defi i ngjashëm me Defi i Ethereum?

Dorsey nuk zbuloi shumë në lidhje me projektin e ardhshëm me burim të hapur që po zhvillohet nga Square përveç faktit që Mike Brock do të drejtonte ekipin e ri të zhvillimit. Ndërsa defi tradicional i ndërtuar në majë të Ethereum ka qenë një sukses i madh pasi është kthyer në një ekosistem me shumë miliarda dollarë brenda dy viteve. Bitcoin i ri Defi mund të sjellë një nga azhurnimet më të dukshme të bllokimit për rrjetin më të lartë të kriptomonedhave.

Kontratat inteligjente janë çelësi për funksionimin e defi-t të bazuara në Ethereum, dhe nëse Square po ndërton një produkt të ngjashëm, ne mund të presim funksionalitete të zgjuara të kontratave gjithashtu për rrjetin Bitcoin. Zhvilluesi kryesor i projektit tha se kompania do të jetë transparente në qasjen e saj dhe do të zbulojë më shumë detaje ndërsa ecin përpara.

Lexo artikullin:  Bitcoin "i vjetër" tejkalon Ethereumin e Përmirësuar

Angazhimi i Dorsey ndaj Bitcoin është joparalel dhe kjo është treguar gjatë viteve. Pas nisjes së shërbimeve të pagesave bitcoin Crypto Square, themeluesi e ka çuar atë zotim në nivelin tjetër. Ashtu si bashkëthemeluesi i Ethereum Vitalik Buterin, Dorsey po punon për ta bërë Bitcoin një ekosistem të plotë më vete.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju