T-Mobile 'Hakerët duan BTC 6' për të dhëna, Shtetet e Bashkuara ofrojnë Dark Web 10 milion USD në Crypto

T-Mobile 'Hakerët duan BTC 6' për të dhëna, SHBA ofron Dark Web 10 milion USD në Crypto 101

Pesha e rëndë e telekomunikacionit T-Mobile tregon se në të vërtetë ka duruar një shkelje informacioni që përfshin individin si dhe informacion monetar të 100 milion klientëve, me cyberpunks të përgatitur për të nxjerrë informacionin për bitcoin (BTC) - ndërsa amerikanët Departamenti i Shtetit po përgatitet t'i japë zgjidhje kripto një lloji ekstra njerëzor të individit të Dark Web.

Krahu mediatik i Vice Mother raportoi se T-Mobile në të vërtetë kishte pohuar se kompania ishte "e njohur me kërkesat e sigurimit të bëra" në një forum diskutimi në internet, ku një cyberpunk gjoja po kërkon BTC 6 (rreth 284,000 dollarë në kohën e kompozimit) në këmbim të një pjesë e bartjes së informacionit (informacion për 30 milion klientë).

Të dhënat për vazhdimin e të qenit 70 milion aktualisht po shndërronin duart në shitje "ekskluzive", supozohet se kiberpunk -u pohoi kur iu afrua Motherboard - me prizën elektrike të mediave që ka të ngjarë të imitojë një blerës të interesuar.

Cyberpunk i afirmuar, në një "bisedë në internet", informoi Motherboard se ata supozuan se T-Mobile "aktualisht e kuptoi" në lidhje me hakimin "për shkak të faktit se ne hodhëm akses në serverët e internetit me prapavijë". Por dëmet tregojnë se aktualisht janë bërë, me furnizuesin që pohon se ata aktualisht e kanë shkarkuar dhe instaluar informacionin si dhe e kanë “rezervuar” në “vende të shumta”.

T-Mobile pretendoi në artikullin e shkurtër se po "kontrollonte në mënyrë aktive" legjitimitetin e kërkesave të pretenduara të sigurimit të kiberpunkëve.Cryptonews com lidhur me firmën për vërejtje.

Por Motherboard krijoi që në fakt kishte marrë "shembuj të informacionit, si dhe verifikuar se ato përbëheshin nga informacione të sakta për konsumatorët e T-Mobile". Furnizuesi potencial përmendi që informacioni në fjalë, "përbëhet nga numrat e mbrojtjes sociale, numri i telefonit, emrat, adresat fizike, numrat e veçantë IMEI [Identiteti Ndërkombëtar i Pajisjeve Mobile] si dhe informacionet e licencave të shoferit."

Rrjeti në fakt është kapur nga shkeljet e informacionit gjatë viteve të fundit, me shkelje të raportuara në 2018, 2019, 2020 si dhe në fillim të këtij viti. Në Mars 2020, Regjistri raportoi se T-Mobile në të vërtetë kishte sqaruar saktësisht se si cyberpunkët hynë në llogaritë e e-mail të anëtarëve të stafit të tij para se të vidhnin informacionet e llogarisë së klientit në "Virusin e tretë të mbrojtjes në disa vjet".

Lexo artikullin:  I fundit: MicroStrategy blen përsëri rënien e Bitcoin, shton 94.2 milion dollarë në BTC

Shkeljet e të dhënave po rriten kryesisht në të gjithë përbërësit e globit këtë vit, si dhe shumë është bërë në të vërtetë nga funksioni i kriptove në sulmet. Raiders Ransomware kanë kërkuar në të vërtetë shlyerjet e kriptove për t'u kthyer firmave qasjen në informacionin nga i cili janë fshirë, ndërsa cyberpunk të tjerë në fakt kanë kërkuar për të nxjerrë në ankand informacionin e fshirë për kripto. Kjo në fakt ka çuar, në parlamentet anembanë globit, në fyerjen e kripto globit, me disa simbole që i quajnë pajisjet e njerëzve të këqij të humnerës në hije.

Por ky lloj mesazhi në fakt nuk është zvogëluar vazhdimisht mirë në mesin e njerëzve më të rinj, të aftë për teknologjinë. Dhe kjo, ndoshta, është arsyeja pse amerikani Departamenti i Shtetit në fakt ka marrë një vendim për të marrë një udhë shtesë tërësisht - duke shpërndarë kripto, financuar nga Thesarifondet, për burimet që e japin atë në "cyberpunks të bazuara në shtet". Dhe në një zhvendosje shtesë të shokut, xhaxhai Sam synon të bëjë të gjithë pikën në Dark Web.

CNN raportoi se si komponent i një projekti të shitur në takimin e mbrojtjes së Black Hat të javës së fundit, "burimet" mund të "zgjedhin të marrin vendbanime në kriptovaluta si dhe të lidhen me qeverinë federale të Shteteve të Bashkuara me informacion delikat me një sit të mbrojtur në Dark Web."

Në një faqe në internet që reklamon projektin, Departamenti i Shtetit krijoi se në të vërtetë “ka krijuar një linjë të raportimit të këshillave të Dark Web (bazuar në Tor) për të siguruar sigurinë, si dhe mbrojtjen e burimeve të ardhshme. Marrëveshjet e mundshme lëvizëse si dhe stimuluese sipas kriptomonedhës mund të jenë në dispozicion të burimeve të kualifikuara. "

Ndarja tregoi të vërtetën se sigurisht që do të paguante “afërsisht 10 milionë dollarë për informacion që do të sillte njohjen ose vendin e kujtdo që, ndërsa vepron sipas udhëzimeve ose nën kontrollin e një qeverie federale ndërkombëtare, merr pjesë në detyrat shkatërruese kibernetike kundrejt United Objektet vitale të shteteve. "

Lexo artikullin:  Deputeti argjentinas bën thirrje për përgjigje të minierave të qeverisë pasi interesi i kripto -pasurive të paluajtshme rritet

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju