Themeluesi i Terra-s, Do Kwon kishte vënë bast 11 milionë dollarë në LUNA duke qëndruar mbi 88 dollarë

By Ambar Warrick 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Në një hap që në fakt ka shumë të ngjarë të jetë pjekur si qumështi, themeluesi i Terra-s, Do Kwon, në mars kishte vënë bast së bashku rreth 11 milionë dollarë me 2 investitorë kripto në normën e LUNA.

Kwon vë bast se LUNA me siguri do të tregtonte mbi 88 dollarë deri në mars 2023 - saktësisht një vit nga vendosja e bastit.

Themeluesi i Terra ka vënë bast 10 milionë dollarë me investitorin e kriptove @GiganticRebirth, si dhe 1 milionë dollarë me @Algod Trading. GiganticRebirth ishte rritur në bast duke marrë gjithashtu një mjedis të shkurtër në LUNA.

Festimet kishin siguruar 22 milionë dollarë të përgjithshme në USDT me një llogari ruajtjeje të drejtuar nga investitori i shquar i kriptove @cobie, i cili gjithashtu drejton një podcast kripto.

Me Terra'& rsquo; s aksident aktual, atje & rsquo; Një hetim i vogël mbi atë fitoi bast prej 22 milionë dollarësh. LUNA po tregton rreth 0.0006918 dollarë, që nga koha e shtypit.

Tregime Trendi

Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pseLajme Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?Lajme Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javëLajme Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarëLajme Just In: Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin përtej 1 miliard dollarëveLajme

2 investitorët kishin goditur në mënyrë të përsëritur paqëndrueshmërinë e Terra

Si GiganticRebirth ashtu edhe Algod po këndonin dyshues për Terra, gjë që kishte tërhequr zemërimin nga Kwon si dhe nga pronarë të tjerë të LUNA-s. Basti i tyre me Kwon mori një ide të krahasueshme.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Ndërsa Terra'& rsquo; Aksidenti ka qenë në të vërtetë shkatërrues për tregun e kriptove, ai në të vërtetë ka dhënë një justifikim për investitorët që kishin parashikuar UST'& rsquo; s paqëndrueshmëria.

Duke komentuar aksidentin, si dhe bastin, Algod kontaktoi Kwon për të paguar shumë shpejt bastin.

Është jashtëzakonisht e qartë se monedha fillestare luna nuk do të arrijë më 88 dollarë, ndërsa një variant v2 me siguri do ta bënte GiganticRebirth si dhe unë automobil të fitojë.

- Zoti

GiganticRebirth ka diskutuar gjithashtu aksidentin, si dhe deklaroi se kishin blerë 120,000 LUNA për të mbuluar “& ldquo; rrezik & rdquo; mbi vendosjen e tyre të shkurtër.

Poeti anglez Thomas Howell e përdori për të pasur një shprehje të vjetër; vesh'& rsquo; nuk keni rëndësi pulat tuaja përpara se të çelin

– Rilindja gjigante

Përplasjet e LUNA-s, megjithatë ende në jetë

Ndërsa simboli në të vërtetë ka rënë në lidhje me 99% të vlerës së tij, ai ende duket duke parë sasi të mëdha tregtimi.

Lexo artikullin:  Tubimet XLM ndërsa Yjori Thuhet të Mendojnë për Blerjen e Gram Parave

Norma e tokenit në fakt është rritur më shumë se 1000% në 24 orët e mëparshme, megjithëse në mes të paqëndrueshmërisë së madhe. Terra ende duket se po merr masa për të mbështetur blockchain.

Kwon deklaroi të shtunën se Terra me siguri do të nxjerrë Bitcoin që merr nga Garda e Fondacionit Luna për të mbrojtur dizajnerët në blockchain. Aq shumë, çdo lloj përpjekjeje për të mbajtur të sigurt UST-në në fakt kanë pushuar së funksionuari.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë
 • Just In: Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin përtej 1 miliard dollarëve
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Norma MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet monetare në mbarë botën, Ambar planifikon ta përdorë këtë kuptim në drejtim të globit që po zgjerohet me shpejtësi të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e saktë se si përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të nënkuptojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin më të fundit të ndarjes, ju mund ta gjeni atë duke luajtur videolojëra ose duke parë përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha Ja sa kanë humbur personalitetet më të pasura në kolapsin e kriptove Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Twitter LinkedIn Ambar Warrick 278 artikuj Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet monetare në mbarë botën, Ambar planifikon ta përdorë këtë kuptim në drejtim të globit që po zgjerohet me shpejtësi të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e saktë se si përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të nënkuptojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin më të fundit të ndarjes, ju mund ta gjeni atë duke luajtur videolojëra ose duke parë përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  Paraja e Venmo përsëri në kripto, investimet rrjedhin + Më shumë lajme

Just In: Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin përtej 1 miliard dollarëve

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju