Themeluesi i Terra, Do Kwon thotë se rezervat e Bitcoin janë vendosur për planin e shpëtimit

By Varinder Singh 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Themeluesi i Terra, Do Kwon, së fundi është bërë publik në Twitter pasi prezantoi "planin e rilindjes së komunitetit Terra". & rdquo;Do Kwon thotë se grupi aktualisht po punon me përdorimin e rezervave të Bitcoin të Luna Foundation Guard (LFG) për të shpëtuar komunitetin Terra. Theksi është të ruajmë lagjen si dhe programuesit.

Do Kwon kërkon të shpëtojë Terra duke përdorur rezervën Bitcoin të LFG

Do Kwon gjithashtu sqaroi se asnjë simbol LUNA si dhe UST nuk u tregtuan gjatë gjithë situatës. Ai thotë se shqetësimi i Terra është që fillimisht të ruajë L1-në e saj. Për më tepër, lagjja duhet të bashkohet për të rishikuar paratë e decentralizuara pasi rrethanat të jenë sqaruar.

Grupi aktualisht po punon me LFG Bitcoin-in për të mbrojtur lagjen si dhe programuesit në komunitetin Terra. Propozimet për Agora mbeten për të ofruar veprimet më të mira për përparimin e lagjes. Pronarët e përkushtuar si dhe programuesit sigurisht që do të sigurohen që ata me siguri të kenë aftësinë për të vazhduar duke dhënë vlerë, si dhe ndihmë për komunitetin Terra.

"& ldquo; Aktualisht jemi duke punuar me regjistrimin duke përdorur rezervat e BTC LFG gjatë gjithë rastit të heqjes së lidhjes. Ju lutemi na duroni pasi grupet tona po menaxhojnë disa punë në të njëjtën kohë.”& rdquo;

UST & rsquo; Rënia nga ekuilibri ka dëmtuar në fakt besimin e financuesve në komunitetin Terra. Në këtë faktor, me UST dhe LUNA të renditura mirë nën 1 dollarë, nuk ka gjasa që Terraform me siguri të ketë aftësinë për të rikthyer vlerën në blockchain.

Tregime Trendi

VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të funditLajme Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kriptoLajme Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumenteLajme Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pseLajme Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjetLajme

Lexo artikullin:  Just-In: Bashkimi i Ethereum ka shumë të ngjarë në gusht, thotë Vitalik Buterin

Më herët të premten, Kwon në fakt kishte rekomanduar rivendosjen e Terra'& rsquo; zotërimi i 1 miliard simboleve në një kuotë për të rikthyer një vlerë. Shqetësimi kryesor sot është mbrojtja e programuesve, si dhe e komponentëve thelbësorë të blockchain.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Institucionet që i përkasin Terra si Three Arrows Capital janë në humbje për shkak të situatës LUNA dhe UST. Për më tepër, VanEck si dhe 21Shares të Premten vendosën në pritje prodhimin si dhe shlyerjen e aksioneve në ETP-të e tyre përkatëse Terra. Kjo pasoi rëniet e LUNA të listuara nën 0.00050 dollarë si dhe rëniet e UST të listuara nën 0.20 dollarë, duke destabilizuar komunitetin Terra.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  Menaxheri i Strategjisë Covesting fiton 1 milion dollarë për ndjekësit në shfaqjet e fundit

Varinder është një shkrimtar teknik, si dhe redaktor, entuziast i teknologjisë, si dhe mendimtar analitik i magjepsur nga teknologjitë përçarëse, ai në fakt ka ndarë ekspertizën e tij në lidhje me Blockchain, kriptovalutat, inteligjencën artificiale, si dhe internetin e gjërave që ai në fakt ka qenë i lidhur me blockchain. si dhe tregu i kriptomonedhave për një kohëzgjatje të konsiderueshme, si dhe aktualisht po mbulon të gjitha përditësimet më të fundit si dhe avancimet në tregun e kriptove. Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter LinkedIn Varinder Singh 157 artikuj Varinder është një shkrimtar teknik, si dhe redaktor, entuziast i teknologjisë, si dhe mendimtar analitik i magjepsur nga teknologjitë përçarëse, ai në fakt ka ndarë ekspertizën e tij në lidhje me Blockchain, kriptovalutat, inteligjencën artificiale, si dhe internetin e gjërave që ai në fakt ka qenë i lidhur me blockchain. si dhe tregu i kriptomonedhave për një kohëzgjatje të konsiderueshme, si dhe aktualisht po mbulon të gjitha përditësimet më të fundit si dhe avancimet në tregun e kriptove. I mëparshëm

VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju