Komisioni i Etikës në Teksas propozon ligj pro-kripto

By Palak Malhotra Botuar 2 ditë më parë Përditësuar 2 ditë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 2 ditë më parë Përditësuar 2 ditë më parë

Komisioni i Etikës i Teksasit rekomandoi një strukturë të veçantë për pagesat e kriptomonedhës ditën tjetër, për të adresuar më shumë si dhe për të bërë të qartë kërkesat e mbulimit të pagesave politike të bëra me kripto -monedha si Bitcoin Propozimi pasqyronte Komisionin Federal të Zgjedhjeve (FEC) si dhe një numër të ndryshëm kompensime të tjera shtetërore si IRS si dhe SEC'& rsquo; Terapia e pagesave me kriptomonedhë si dhe zotërimet si investime financiare në krahasim me paratë. Sipas rregullores së re, autoritetet me siguri do të kenë aftësinë për të miratuar pagesat e kriptove. Sidoqoftë, paratë e decentralizuara do të raportohen vetëm si pagesa në natyrë.

“& ldquo;Rregullorja krejt e re lejon perspektivat, zyrtarët, si dhe bordet politike të miratojnë kriptomonedhën. Ai krahason çdo lloj kriptomonedhë, si Bitcoin Rregullorja sigurisht që do të ketë nevojë për skedarë që të raportojnë kriptomonedhën si pagesa në natyrë. Fushatat me siguri do të thirren për të shitur çdo lloj kriptomonedhe para se të investoni fitimet; ata me siguri nuk do të lejoheshin të përdornin kriptomonedhën si para. ”& rdquo;

Për më tepër, rregullorja krejt e re nëse zbatohet me siguri do të integrojë gjithashtu problemin famëkeq të paqëndrueshmërisë në kripto duke drejtuar skedarët se si të raportojnë vlerën e pagesave të kriptomonedhës. Filers me siguri do të thirren për të raportuar vlerën e çdo lloji të kriptomonedhës së miratuar si çmimi i arsyeshëm i tregut në kohën e faturës. Sidoqoftë, rregullorja nuk zbaton një datë të synuar të likuidimit për fondet e parasë elektronike, megjithatë e konsideron atë që kërkohet nga arkëtarët të përcaktojnë legjitimitetin e çdo lloj pagese të miratuar të kriptomonedhës, si dhe të marrin detaje të veçanta nga faktori, i përbërë nga një pohim se faktori nuk është ndërkombëtar mbarëkombëtar.

Lexo artikullin:  Ternoa të listohet në AscendEX

Crypto Mom'& rsquo; deklarata spro-kripto

Ndërsa qeveria federale e Shteteve të Bashkuara vazhdon të jetë e ndarë në diskutimin e kriptove, edhe më shumë fansa po përfshihen në listën kontrolluese të nxitjes së kriptove. Më herët sot, në Wall Street Journal '& rsquo; Takimi sTech Live, nëna kripto, Komisioneri Hester Peirce u kthye te paratë në internet '& rsquo; s shpëtimit, duke rekomanduar që SEC të fillojë të merret me kompanitë e kriptove në marrjen e një strukture të ndjeshme për rregulloret e mbrojtjes.

Komisioneri mbajti parasysh se është '& rsquo; dueshtë koha e duhur që autoritetet rregullatore të miratojnë natyrën e zgjerimit të pashmangshëm të raundit të decentralizuar, si dhe të fillojnë të merren me kompanitë kripto për të kuptuar një strukturë më të mirë të planit, e cila më pas sigurisht do të rezultojë në një të ardhme shumë më të mirë për vendin '& rsquo; tregjet monetare.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Shtypja NFT e Kinës: Biznesi në internet refuzon pretendimet e nisjes së sistemit tregtar NFT
  • Interesi i hapur i CME Bitcoin Futures rritet 265% Në tetor, testi tjetër i BTC në 90,000 dollarë
  • Shiba Inu, Analiza e çmimeve të Ethereum: 25 tetor 2021
  • Tërheqja e çmimeve të Bitcoin mban mbi 59,000 dollarë ndërsa demonët planifikojnë një tubim përfundimtar në 70,000 dollarë
  • Solana, Analiza e Çmimeve të Ortekut: 22 Tetor
  • Çmimi i Bitcoin është vetëm 10% në 70,000 dollarë pasi tërheqjet e këmbimit arritën lartësinë 4-mujore

Palak Malhotra 320 artikuj Gazetari & Mass Comm '21 gradë, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetesës dhe & MARRDHNIET PUBLIKE. Në CoinGape, Palak është një reporter i ri i kriptove që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Presidenti i El Salvadorit Duke kërkuar të Blejë Dip -in e Bitcoin, por Do Një Zbritje Më të Mirë

Tjetër

Memeja e çmimit të Bitcoin të Elon Musk 69 mijë dollarë ($ BTC) arrin në 28,000 dollarë në ankand

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju