ATM-ja e parë Bitcoin e organizuar nga qeveria në një aeroport në SHBA është këtu

By Palak Malhotra Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Na ndiqni në Google News
Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

Qyteti i Williston në Dakotën e Veriut mund të jetë me përmasa më të vogla se shumë qytete, megjithatë ai mund të bëhet shpejt qendra e kriptove në SHBA me këstin e tij special të "& ldquo;qeveria e pritur & rdquo; Qëndrimi i kriptove në aeroportin e SHBA-së. Qyteti & rsquo; Qeveria federale, në bashkëpunim me Coin Cloud, ka montuar në fakt një makinë të monedhës dixhitale (DCM) në Aeroportin Ndërkombëtar Williston Basin (XWA). Udhëtarët me bileta, përveç jo-udhëtarëve, me siguri do të kenë aktualisht aftësinë për të trajtuar mbi 40 kriptovaluta i përbërë nga Bitcoin, Dogecoin, Shiba Inu Coin, Cardano, dhe gjithashtu Ethereum me para të gatshme. Për më tepër, DCM sigurisht që do të funksionojë gjithashtu si një ATM Crypto për të nxjerrë para në dorë nga librat elektronikë të xhepit.

“& ldquo;Ky është një veprim entuziast në prezantimin dhe përfshirjen e publikut në drejtimin e kriptomonedhës duke kontribuar në mënyrë proaktive në strukturën e mjedisit elektronik & hellip;Megjithëse jemi një zonë e vendit me përmasa më të vogla, ne po bëjmë një efekt. Ndërmarrja e këtij veprimi të vogël mund të çojë në mjetet që qeveritë e tjera federale dhe gjithashtu entitetet e biznesit të bëjnë të njëjtën gjë”, tha Drejtori Financiar i (* ),(*). Qyteti nuk kërkon asnjë lloj ndërmjetësuesi Hercules Cummings VKM

Bitcoin ATM një risi në vend të një lloji si

Financuesit kanë nevojë për llogarinë e tyre rrjedhëse ose kartat e debitit, dhe gjithashtu mund të blejnë dhe gjithashtu ofrojnë kriptovaluta duke përdorur një libër xhepi elektronik. sigurisht që do të tregonte edhe më shumë se individët me siguri nuk do të kenë nevojë të paguajnë tarifat e shërbimit. Ky qëllim thelbësor pas vendosjes së një VKM ishte të kapërcejë zbrazëtinë ndërmjet “& ldquo; kureshti publik për miratim dhe gjithashtu profilizimi i nxitjes së një kursi pronash në zgjerim”& rdquo;, mbajti parasysh postin e Drejtorit të Financës CEO

Lexo artikullin:  Portali dhe Ankr shpallin Partneritet Strategjik për të rritur miratimin e DeFi

Lidhur me të tijën

Binance dhe gjithashtu zbulon “për(*)& ldquo;Portofolin e Kriptove, kur blini kripto në shkëmbimin e planeve, dhuroni pasurinë e tij

blerja Tradicionalisht e lidhur drejtpërdrejt me institucionin tuaj financiar duke përdorur një llogari bankare, kartë debiti ose të lidhur me kartën tuaj të pagesës dhe një para në para në kripto nëpërmjet VKM-së nënkupton se nuk ka kosto të identifikueshme, llogari rrjedhëse ose kartë pagese. është parapagimi dhe gjithashtu procedura e tërheqjes bëhet në mes të konvertimit të VKM-së dhe gjithashtu librezës tuaj elektronike të xhepit, vetëm duke shfrytëzuar paratë e gatshme.”& rdquo;, të përfshira. Premtimi i mëparshëm i tij në drejtim të arritjes së të qenit shumë më kriptopozitiv. këtë vit, muaji i Cummings

Më herët, qyteti filloi të miratojë kriptomonedhën për ripagesat e energjisë, duke vënë në dukje një njollë në kripto që nxit majin. Qyteti: 58,941 $ Williston BTC në: FLOKI në SHBA 28%

 • Analiza e çmimeve
 • Trending
 • Analiza e çmimit të Bitcoin 0.0002613 $XNUMX Niveli është vendimtar për: Breakout Bullish FLOKI
 • Parashikimi i çmimit të Floki Inu Një 61% Sytë $0.00005478 Rally për:
 • Floki Inu Parashikimi i Çmimeve SAND Përgatitet për 4.40 dollarë Zbritja në: SAND, MANA, AXS
 • Parashikimi i çmimit të Sandbox: Pritet që ENJ të vendosë një tjetër rekord të lartë?
 • Analiza e çmimit të Tokenit Metaverse: ADA
 • Analiza e çmimeve Enjin A është koha e duhur për të blerë çmime me zbritje ose monedhë,
 • Analiza e çmimeve të Cardano? Monedha në: BTC Bëj 13% Situata e thyerjes 58,000 dollarë A mund të qëndrojë mbi mbështetjen thelbësore,
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Bie-marrja për të ritestuar: Katin mbështetës HIVE
 • Shiba Inu $1 Floki Inu Analiza e Çmimeve, Fitimi? Vazhdon ndërsa Cryptos humbasin nivelin thelbësor të mbështetjes
 • Analiza e çmimit të zgjua deri tek refuzimi i çmimit nga dhe gjithashtu rezistenca 4K BTCA tregon një ndryshim tjetër të rënies: 58,941 dollarë
 • ATM-ja e parë Bitcoin e organizuar nga qeveria në një aeroport në SHBA është këtu
 • Balena Bitcoin që duket se BTC-ja është Ace e tregut: FLOKI Bottom ka grumbulluar 28%
 • Analiza e çmimit të Bitcoin 0.0002613$ Niveli është vendimtar për këto Breakout Bullish
 • Floki Inu Parashikimi i Çmimit për Sytë reklamues Rally To shërbimet, ende
 • Në mes të Crypto Market Bloodbath, CEO i Metaverse Tokens po rriten në nivele të reja
 • Ky gjigant bankar i Singaporit mund të ofrojë shërbime kripto së shpejti
 • Ky vend është, Crypto? këtu është kapja
 • Commonwealth Bank mendon se paralajmëron për rrezikun më të madhCrypto që nuk është ajo që mendoni
 • A mundet kriptoma të destabilizojë kombet-Hillary Clinton 387
 • Binance & & SHBA thuhet se janë në bisedime '21 grad, Mbyll Multi një reporter GenZ me histori Milion Funding Raund
Lexo artikullin:  BLOCKS - duke hapur rrugën për DAO-të

Palak Malhotra gazetari & & LIDHJE PUBLIKE. Artikuj Gazetaria Gape, Mass Comm një gazetar i ri i kriptove që po përgatitet për Palak është 3.0 në stilin e jetës: 58,941 dollarë Në Coin BTC's Palak është në ueb dhe gjithashtu I mëparshëm

Analiza e çmimeve të Bitcoin Niveli 4K BTC është vendimtar për

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju