Këto metrikë mbi zinxhirin pikturojnë një perspektivë bullish ndërsa Bitcoin (BTC) kalon 57,000 dollarë

By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Ndërsa tregu më gjithëpërfshirës i kriptove ka qenë në të vërtetë nën një fazë të konsolidimit të kredisë, globi '& rsquo; Kriptovaluta më e madhe Bitcoin (BTC) mbetet në lartësi. Bitcoin (BTC) filloi javën me një notë të respektueshme me koston e BTC duke u rritur 57,000 dollarë të mëparshëm të hënën, 11 tetor.

Sipas informacionit nga Glassnode, norma e hapur e interesit të së ardhmes bitcoin po rritet në nivelet shumë të hershme të shtatorit. Siç raportoi Glassnode:

Norma e interesit të hapur për të ardhmen e Bitcoin u rrit me 5.6 miliardë dollarë me tetorin, deri 45% duke marrë parasysh që nivelet më të ulëta të shtatorit. Ndërsa u rritën, 17.6 B $ në normën e hapur të interesit është më pak se 22.5 B $ e marrëveshjeve të vlefshme herën e fundit kostot u tregtuan në $ 56k.

Eksperti i njohur i kriptove Lark Davis diskuton se normat e interesit të hapur të së ardhmes Bitcoin munden pump gjithashtu më e madhe. Megjithatë, “& ldquo; goditje të tilla zakonisht vijnë më parë si një modifikim pasi një rezultat i gjatë merr një rezultat, "& rdquo; ai përfshin.

Dominimi i Çmimeve duke Fituar Bitcoin

Duke vëzhguar aktivitetin ekzistues në treg, është e qartë se Bitcoin po fiton një vendosje kryesore mbi altcoins. Furnizuesi i informacionit me zinxhir Santiment raporton se po transformon investitorët e altcoins drejt në lejimet e profilit të peshuar me BTC. Kështu, besimi po llogaritet të jetë pak i lumtur përBitcoin Shkallët e lumturisë veshin '& rsquo; t programoni lakminë e rëndë aq shumë.

Për më tepër, Santiment diskuton gjithashtu se adresat speciale që përfshihen në rrjetin Bitcoin në të vërtetë janë rritur në mënyrë të mprehtë në gradat Prill/Maj. Furnizuesi i informacionit thotë:

Nëse ju pëlqen # Bitcoin rëndësia, kjo ka qenë në të vërtetë java për ju. Si # argjend janë duke shkelur kryesisht ujin, $ BTC u ngjit plotësisht mbi 57.6 mijë dollarë për herë të parë në 5 muaj. Adresat që përfshihen në rrjet mbeten për të sugjeruar energji të rritur.

Me Bitcoin që zbulon qëndrueshmërinë e saj kohët e fundit, ekspertët në të vërtetë kanë fituar vetëbesim në BTC që kapin $ 100K deri në fund të vitit. Që nga koha e shtypit, Bitcoin po tregtohet në 56,878 dollarë dhe gjithashtu ka një kapak tregu prej 1072 miliardë dollarësh. Rezistenca e menjëhershme për Bitcoin është $ 58,000. Nëse BTC e kalon këtë, mund të prekë një maksimum të të gjitha kohërave dhe gjithashtu të kalojë së shpejti.

Lexo artikullin:  Lajmet NFT: Loja e futbollit Fantasy mbledh 680 milion dollarë të udhëhequr nga Softbank

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Këto metrikë mbi zinxhirin pikturojnë një perspektivë bullish ndërsa Bitcoin (BTC) kalon 57,000 dollarë
  • Analiza e Çmimit XRP: Refuzimi i Ripple nga $ 1.2 mbyllet me $ 1 Sa më shumë të bjerë Beckon
  • Ky lojtar USL merr një pjesë të pagës së tij në Bitcoin thotë se Crypto is Sound Money
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi

Facebook Twitter LinkedIn Bhushan Akolkar 751 artikuj Bhushan është një fanatik i FinTech dhe gjithashtu ka një stil të shkëlqyeshëm në kuptimin e tregjeve ekonomike. Shkalla e tij e interesit në ekonominë e biznesit dhe financimin tërheq interesin e tij në drejtim të teknologjisë së re Blockchain që shfaqet dhe tregjet e kriptomonedhës. Ai është vazhdimisht në një procedurë zbulimi dhe gjithashtu mban veten të frymëzuar nga ndarja e mirëkuptimit të tij të fituar. Në kohën e lirë ai rishikon tregime triller trillime dhe gjithashtu në disa raste zbulon aftësitë e tij të gatimit. I mëparshëm

Analiza e Çmimit XRP: Refuzimi i Ripple nga $ 1.2 mbyllet me $ 1 Sa më shumë të bjerë Beckon

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju