Gjërat që nuk i dinit për VPN -të

Disclaimer: Respektimi i postimit i përket Cryptonews Deals Series si dhe u krijua si një post marketingu në partneritet me regjistruesin e kësaj marrëveshjeje. Nëse biznesi juaj ka një promovim unik që dëshironi t'i tregoni vizitorëve tanë, ju mirëpresim të lidheni me ne. Le të zhvillohemi me njëri -tjetrin.

Gjërat që nuk i dinit për VPN 101

Në ditët e sotme, praktikisht të gjithë me një lidhje në internet pretendojnë që të paktën të bëhen të vetëdijshëm për rrjetet ekskluzive në internet, ose VPN, megjithatë, parimi është ende i paqartë për disa; ndërsa gjërat thelbësore nuk janë gjithashtu të ndërlikuara për t'u njohur, ajo që ata në fakt mund dhe mund të përmbahen mund të jetë pak më komplekse për personat joproduktikë. Kjo është arsyeja pse në këtë përmbledhje, ne po ju sjellim disa realitete rreth VPN -ve për të cilat mund të mos dini. Sidoqoftë, nëse dini shumicën ose secilën prej këtyre gjërave, sigurohuni që të godisni vetë në anën e pasme - ju jeni një pro VPN aktual!

Pa më shumë probleme, pikërisht këtu është një listë e gjërave të rëndësishme që mund të dëgjoni për herë të parë.

VPN -të mos ju bëjnë plotësisht anonimë

E vërteta është, ju nuk jeni kurrë plotësisht konfidencial. Në fund të fundit, transportuesi juaj VPN mund t’ju ​​njohë, edhe nëse individë të ndryshëm të rrjetit të tjerë me siguri do ta kenë një kohë shumë më të vështirë për ta bërë këtë. Për më tepër, nëse jeni ndonjëherë para se të futni informacionin tuaj individual në një faqe në internet, gjithashtu përmes një VPN, po lini një gjurmë gishtash të llojeve. Kjo nuk është gjithmonë një pikë negative - megjithatë ia vlen të kesh njohuri për atë që VPN -të mund, si dhe mund të përmbahen.

VPN -të mund t’ju ​​ndihmojnë të kurseni para

Një nga truket më të ruajtura në sitet që ofrojnë zgjidhje në disa vende gjeografike është se tarifat për gjërat mund të ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj. Për shembull, udhëtimet, si dhe strehimet e pushimeve turistike mund të transformohen në varësi të vendit nga ku po hyni në faqen e internetit. Meqenëse një VPN mund t’ju ​​bëjë të ngjani se jeni nga një zonë tjetër, mund të keni aftësinë për të grumbulluar një ulje çmimi për zgjidhje të tilla. Nga ana tjetër, qasja në ofruesit e shërbimeve të shlyerjes si kuletat elektronike nga zona relativisht të ndryshme gjithashtu mund t'ju sigurojë nga llogaria juaj për pasigurinë e detyrës mashtruese, kështu që ju mund të dëshironi të inspektoni ekuilibrin e llogarisë tuaj kur VPN juaj është i fikur.

Lexo artikullin:  Senati amerikan miraton projektligjin për infrastrukturën

NordVPN

VPN -të mund të ofrojnë qasje në përmbajtje të bllokuar

Shumë ofrues të aksesit (ISP), qeveritë federale, ose ndoshta sitet mund t'ju pengojnë të hyni në material në varësi të vendndodhjes tuaj. Kjo është arsyeja pse disa individë zgjedhin VPN kur përpiqen të marrin një program të bllokuar në një zgjidhje transmetimi. Ju gjithashtu mund të shkarkoni dhe instaloni përmbajtje në internet që nuk do të kishit ose përndryshe do të kishit mundësinë të shihni, ose të ngarkoni llogari për zgjidhjet që nuk ofrohen në vendin tuaj.

Disa vende kanë ndaluar VPN -të

Ju duhet të bëni vazhdimisht studimin tuaj kërkimor përpara se të përdorni një VPN. Nëse ato janë të jashtëligjshme në kombin tuaj, ju mund të hyni në një problem të madh për ta përdorur atë. Nga gjithsej 196 vende, 30 në fakt i kanë nxjerrë jashtë ligjit plotësisht. Marrja e rrezikut mund të jetë problem shtesë sesa ia vlen.

VPN me cilësi të lartë nuk duhet të jenë të shtrenjta

Ndërsa marrja e një VPN të klasës së lartë absolutisht falas është praktikisht e vështirë, shpenzimi për zgjidhjen nuk ka nevojë të shpenzojë shumë. Deri në qendër të shtatorit, ju mund të merrni NordVPN për një kosto mujore prej 2.80 EUR (3.67 USD) nëse regjistroheni për të paktën 2 vjet, gjë që ju siguron 3 muaj shtesë absolutisht falas! Ata gjithashtu kanë një sigurim të rimbursimit 30-ditor në situatën që nuk jeni të kënaqur. Më e mira nga të gjitha, ju mund të paguani me kripto - pasi ato janë një nga VPN -të më të mira për t'u përdorur nëse dëshironi t'i mbani marrëveshjet tuaja private!

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju