Ky kolegj Ivy League do të pranojë tarifat e shkollimit në Bitcoin

By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda në të kaluarën Përditësuar 3 sekonda në të kaluarën Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda në të kaluarën Përditësuar 3 sekonda në të kaluarën

Shkolla Wharton në Universitetin e Pensilvanisë, e cila bie nën listën e shquar të kontrolleve të institucioneve të Ivy League, ka konfirmuar planet e saj për të filluar pranimin e tarifave të shkollimit në kriptomonedha, së bashku me Bitcoin për kursin e saj on-line rreth blockchain dhe sendeve dixhitale, i cili është planifikuar. për të filluar në janar 2022. Për më tepër, Wharton zbuloi se këto fonde kripto do të pranohen nëpërmjet Coinbase Global Inc.

Wharton konstatoi standardin e programit të tij të kriptos dhe blockchain, duke emëruar Kevin Werbach, me ekspertizë 3-vjeçare udhëzuese në fushën e decentralizuar, si mësues kryesor i kursit. Për më tepër, kolegji synon të rrisë idetë themelore dhe të përfshijë lëndë shtesë të ndjeshme në ndërtimin e kursit, së bashku me rrugën drejt sendeve dixhitale me vlerë, rregullimin, mbulimin, së bashku me analizimin e hulumtimeve të rasteve historike.

“Është një program rreth blockchain-it dhe sendeve dixhitale, ne ndjemë se ne flasim dhe ecim në shëtitje,” udhëzoi Bloomberg Guido Molinari, bashkëpunëtor menaxhues i një grupi Prysm, i cili po punon me Wharton për të zhvilluar këtë sistem. “Coinbase ka 68 milionë klientë të verifikuar, secili në të gjithë këta klientë do të përfitojë nga ky program”, shtoi ai.

Artikuj të ngjashëm

Solana, Analiza e çmimeve Cardano sot: 26 tetor 2021

Wharton Alums apo Miliarderë Bitcoin?

Njoftimi unik i Wharton për pranimin e shkollimit në kripto për kursin e tij kripto dhe blockchain nuk vjen si tronditëse, duke pasur parasysh listën e kontrollit intensiv të kolegjit të alumeve të pasura me kripto. Siç zbulohet nga Bloomberg, CEO i Tesla, Elon Musk u diplomua në 1997 nga Wharton. Për më tepër, Arthur Hayes, babai themelues i tregtisë BitMex, shpërndau gjithashtu nga kolegji identik.

Lexo artikullin:  Bitcoin përballet me rezistencë ndërsa Ethereum dhe Altcoins rriten

Frenzy Bitcoin

Me marrjen e vrullit të kriptove në tremujorin e katërt, OG Bitcoin po i kalon të gjitha monedhat dhe ndihma e lagjes Bitcoin nuk mund të ishte më e zhurmshme. Ndërsa CEO i Tesla, Musk ka pasur në çdo kohë Bitcoin në portofolin e tij të kriptove, demi i vazhdueshëm ka shumëfishuar ndihmën e tij për kripto-n me njoftimin unik rreth rifillimit të fondeve të Bitcoin nga Tesla. Në fillim të kësaj jave, Tesla zbuloi në përvojat e saj tremujore se korporata mund të rifillojë fondet e kriptomonedhave për shërbimet dhe produktet e saj. Bitcoin ETF, së bashku me adoptimin institucional në rritje dhe tani njoftimin unik të Teslës, mund ta bëjnë vitin 2021 një 12 muaj evolucionar për BTC.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Ky kolegj Ivy League do të pranojë tarifat e shkollimit në Bitcoin
  • Thyerja: FATF lëshon udhëzime të përditësuara për Crypto, Defi dhe NFT
  • Just-In: Qendrat tregtare në Tajlandë për të përfshirë Crypto-n me pilotin e saj origjinal
  • Tërheqja e çmimit të Bitcoin në 60,000 dollarë është një mundësi për të blerë rënie
  • Tërheqja e çmimeve të Bitcoin mban mbi 59,000 dollarë ndërsa demonët planifikojnë një tubim përfundimtar në 70,000 dollarë
  • Solana, Analiza e Çmimeve të Ortekut: 22 Tetor

Palak Malhotra 333 artikuj Gazetari & Komunikim Masiv I diplomuar në '21, Palak është një gazetar i GenZ me përvojë në gazetarinë dhe marrëdhëniet me jetën në stilin e jetës. Në CoinGape, Palak është një gazetar i ri kripto që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Thyerja: FATF lëshon udhëzime të përditësuara për Crypto, Defi dhe NFT

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju