Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit

By Anvesh Reddy 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Në mes të një krize të jashtëzakonshme të blockchain Terra dhe gjithashtu tregu'& rsquo; Pas shqyrtimit të mëvonshëm të kostove të stablecoin, një tjetër stabilcoin matematikor po bën përparime të konsiderueshme. Në një veprim më të fundit, Tron'& rsquo; Stablecoin i USDD në fakt është detajuar zyrtarisht në shkëmbimin Huobi të Premten. Veprimi mund të ndihmojë në mënyrë dramatike stablecoin të zgjerojë bazën e tij shtesë.

TRON USDD Tregtim Spot Së shpejti

Depozitat aktualisht janë hapur, ndërsa tregtimi i zonës USDD sigurisht që do të hapet kur sasia e paradhënies të plotësojë nevojën e tregtimit të tregut, prezantoi Houbi. Që nga krijimi, stablecoin USDD po ​​tregtohet me 0.9994 dollarë, sipas CoinMarket Cap.

Rezerva TRON DAO prezantoi USDD në blockchain më 5 maj. Kjo ishte vetëm dy ditë përpara Terra'& rsquo; UST filloi të zbulojë indikacione të uljes së normës pasi fillimisht u largua nga kufiri $1. Duke filluar me depeg-in të hënën, norma e stablecoin-it të UST në fakt kishte humbur 99% të vlerës së saj.

Të enjten, blockchain Terra kishte pësuar një ndalesë të shpejtë duke iu përmbajtur kostos serioze të rritjes së LUNA të jetesës dhe gjithashtu një ulje të konsiderueshme të shpenzimeve të sulmit.

Rivaling Terra'& rsquo; s USTStablecoin

Sipas paraqitjes, USDD është një numër i madh i mjeteve të krahasueshme me $UST. Pritet të ruajë një stabilitet të kostos me dollarin amerikan, ndërsa tregtohet në mes të Tron'& rsquo; s TRX dhe gjithashtu USDD. Tron barti të martën bleu 500 bitcoin dhe gjithashtu futi në blockchain'& rsquo; libri i USDD. Ky i përkiste strategjive të tij për të mbështetur stablecoin me një libër prej 10 miliardë dollarësh.

Tregime Trendi

Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarëLajme Altcoin CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceLajme Altcoin Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinLajme Altcoin Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?Lajme Altcoin Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna Lajme Altcoin

Lexo artikullin:  Sheshi synon biznesin Bitcoin DeFi

Rezerva TRON DAO i dha kriptomonedhës USDD një normë të sigurt dhe gjithashtu situata të ndryshme përdorimi. Ai është bërë me një sistem të integruar shpërblimi dhe gjithashtu një plan financiar pranues, i cili me siguri do të lejojë USDD të vetë-stabilizohet kundrejt çdo lloj ndryshimi të normës. Ai gjithashtu kombinon vlerën e USDD si një para të vërtetë negocimi.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Ndërkohë, Terra'& rsquo; Rënia gjatë dy ditëve të fundit sugjeroi ujëra të shqetësuar për pjesën tjetër të komunitetit të kriptomonedhave. Me normën e Bitcoin që luhatet rreth 30,000 dollarë, kriptomonedha kryesore pa një rënie prej mbi 50% nga niveli i saj i përhershëm prej 68,990 dollarësh.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SEC
 • Bitcoin (BTC) ka të ngjarë të testojë 32,500 dollarë për disa arsye bullish
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?
 • I thyer: Binance pezullon tregtimin LUNA dhe UST "Spot" deri në njoftim të mëtejshëm
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Norma MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Ethereum: Çmimi ETH zgjat humbjet nën 2,000 dollarë; Çfarë mban Më pas?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  I fundit: Rregullatori Australian i Sigurisë miraton ETF-të e Bitcoin dhe Ether Spot

Anvesh-it i pëlqen blogimi rreth deklaratave të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga organizatat dhe gjithashtu individualitetet e spikatura. Duke qenë i lidhur me tregun e kriptomonedhave, sepse në vitin 2016, pasioni i tij në këtë dhomë ndihmoi që punën e tij të gazetarisë ta kthente në komunitetin e blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth dhe gjithashtu lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Twitter LinkedIn Anvesh Reddy 14 artikuj Anvesh-it i pëlqen blogimi rreth deklaratave të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga organizatat dhe gjithashtu individualitetet e spikatura. Duke qenë i lidhur me tregun e kriptomonedhave, sepse në vitin 2016, pasioni i tij në këtë dhomë ndihmoi që punën e tij të gazetarisë ta kthente në komunitetin e blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth dhe gjithashtu lidheni me të në anvesh (at) coingape.com I mëparshëm

Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju