Ky udhëheqës i SHBA-së kundërshton planin e nxjerrjes së Fed CBDC

By Anvesh Reddy 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Përgatitjet për prezantimin e parasë elektronike të bankës rezervë (CBDC) kanë ekzistuar aktualisht për një kohë të gjatë. Edhe pse nisin nismat në banka të shumta rezervë të përbëra nga Fed, liderët e shquar mbeten të artikulojnë kundër tyre.

Ngjashëm me kriptovalutat, CBDC-të janë simbole elektronike me vlerën e tyre të fiksuar në paratë fiat. Megjithatë, këto simbole janë sistemuar dhe gjithashtu mbahen nën gjurmë nga qeveritë federale, duke shtypur konceptin e vërtetë të kriptomonedhave të decentralizuara.

Kritika kundër CBDC-ve

Bryan Solstin, një perspektivë e senatit amerikan të SHBA nga Uashingtoni, është më i fundit nga shumë që artikuluan hapur kundrejt aplikimit të CBDC-ve. Në të vërtetë, Solstin deklaroi kandidaturën e tij në premisat e garantimit për ta bërë Bitcoin tender të ligjshëm të SHBA-së Ai mendon se Bitcoin është Rivendosja e Madhe për kalimin në një të ardhme shumë më të drejtë.

Përcaktimi se banka rezervë jepte simbole si para në dorë, Solstin pretendoi Fed'& rsquo; CBDC-të kërkojnë të ndalohen plotësisht. Në faqen e tij kryesore të internetit, perspektiva e senatit amerikan thotë:

"& ldquo;Si senator dhe gjithashtu mbështetës i privatësisë personale, sigurisht që do të merrem me çdo iniciativë të CBDC. Unë sigurisht që do të dëmtoj marrëdhëniet me çdo komb që ekzekuton një CBDC.”& rdquo;

Tregime Trendi

Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjetLajmet e Rregullores CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?Lajmet e Rregullores Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinëLajmet e Rregullores Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimitLajmet e Rregullores Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarëLajmet e Rregullores

Pierre Poilievre, një perspektivë për Kanadanë'& rsquo; Menaxhimi tradicional i festimeve, është gjithashtu në mesin e atyre që promovohen kundrejt një CBDC nga Banka e Kanadasë Gjatë një debati të mërkurën, ai pretendoi se me siguri do të nxirrte jashtë ligjit një Fed CBDC dhe gjithashtu do t'u ofronte individëve kontrollin e parave të tyre nga huadhënësit dhe gjithashtu liderët politikë.

Lexo artikullin:  Axie Infinity (AXS) Rally mbi 30 dollarë në Mbështetjen e BlockFi, planet e aksioneve

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Fed CBDC Push

Përkundrazi, Fed i SHBA mbetet të hulumtojë ngritjet dhe gjithashtu uljet e CBDC-ve në vend. Në fillim të këtij viti, Fed publikoi një letër të bardhë për CBDC-të. Sidoqoftë, ishte e paqartë nëse me siguri do të vazhdonte për një CBDC pa ndihmë të qartë nga ligjvënësit.

Ndërkohë, kombe si Singapori dhe gjithashtu Kamboxhia kanë zbuluar aktualisht se po zbulojnë CBDC si një pajisje për të rritur efektivitetin e ripagesave. Gjithashtu, Izraeli në fakt ka ndarë më parë normën e tij të interesit në CBDC.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Ky udhëheqës amerikan kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  Balenat Shib pengojnë 143 miliardë shib pavarësisht rënies së fundit të aseteve

Anvesh-it i pëlqen të bëjë blogje rreth lajmeve të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga institucionet dhe gjithashtu personazhet e preferuar. Duke qenë i lidhur me sektorin e kriptomonedhave, duke pasur parasysh se në vitin 2016, norma e interesit të tij në këtë fushë ndihmoi për të përqendruar punën e tij në gazetari në mjedisin e blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth dhe gjithashtu lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Twitter LinkedIn Anvesh Reddy 16 artikuj Anvesh-it i pëlqen të bëjë blogje rreth lajmeve të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga institucionet dhe gjithashtu personazhet e preferuar. Duke qenë i lidhur me sektorin e kriptomonedhave, duke pasur parasysh se në vitin 2016, norma e interesit të tij në këtë fushë ndihmoi për të përqendruar punën e tij në gazetari në mjedisin e blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth dhe gjithashtu lidheni me të në anvesh (at) coingape.com I mëparshëm

Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju