Ky senator amerikan bëhet ligjvënës i parë i ulur për të blerë Bitcoin ($ BTC)

By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Blini kripto me tarifën më të ulët Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

Gjendja e udhëzimeve të kriptove në Shtetet e Bashkuara mbetet e paparashikueshme pasi ligjvënësit mbajnë anën e nevojës për udhëzime sfiduese. Drejtori i Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Letrave me Vlerë (SEC) Gary Gensler përveç Sekretares së Thesarit Janet Yellen po lobojnë për veprime të rrepta ndërsa komisioneri i ngjashmërisë SEC Hester Peirce dhe senatori Wyoming Cynthia Lummis po mbrojnë udhëzime të qarta që sigurisht do të siguronin zhvillimin e mjedisi kripto.

Mes një zënke të zgjeruar mes ligjvënësve, një senator në fakt ka përfunduar si ligjvënësi i parë i ulur për të blerë Bitcoin ($ BTC). Lloji i zbulimit ekonomik të senatorit Cynthia Lummis zbulon se ajo bëri një blerje të konsiderueshme të Bitcoin ($ BTC) në Gusht Blerja e BTC erdhi me një kohë kur tregu i kriptove në fakt kishte filluar të rikuperohej nga një fazë bearish dy-mujore dhe gjithashtu një aksident tregu në Mund.

Lummis aktualisht ka qenë një avokat i njohur i Bitcoin për një kohë mjaft të gjatë aktualisht, që në të vërtetë ka promovuar udhëzime shumë më të mira dhe gjithashtu mbrojti një ndryshim kripto-centrik në shpenzimet e Infrastrukturës. Kështu, blerja e saj BTC me të vërtetë nuk erdhi si një goditje e madhe për shumë, megjithatë dimensioni i madh i blerjes në të vërtetë sigurisht që ka forcuar idenë e saj në Bitcoin.

Ligjvënësi amerikan bën blerje rekord BTC

Lloji i Zbulimit Financiar zbuloi se Lummis mori $ 50,000- $ 100,000 me vlerë të mirë të Bitcoin më 16 gusht duke përdorur shkëmbimin e kriptove River, duke e bërë atë blerjen më të madhe të Bitcoin ndonjëherë të bërë më parë nga çdo lloj ligjvënësi ulur. Lummis vazhdon të mbështesë Bitcoin dhe udhëzime shumë më të mira të kriptove në SHBA.

 

Bitcoin aktualisht po tregton mbi 54,000 dollarë dhe gjithashtu kërkon të thyejë rezistencën prej 55 dollarë. Kriptomonedha kryesore u kujdes për shkeljen e 55 mijë dollarëve një ditë tjetër, duke arritur në një nivel të ri të ri 5-mujor prej 55,563 dollarësh, por nuk arriti të mbante fitimet e saj dhe gjithashtu ra në nën 53 mijë dollarë. Sidoqoftë, $ BTC në të vërtetë ka rikuperuar çdo humbje të tij nga shtatori i prirur dhe gjithashtu ekspertët parashikojnë që tremujori i fundit i vitit 2021 do të jetë i favorshëm, ku $ BTC mund të riprovojë ATH-në e tij mbi $ 64,000 dhe gjithashtu krijoi një ATH të ri.

Lexo artikullin:  Bitcoin përballet me rezistencë ndërsa Ethereum dhe Altcoins rriten

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Ky senator amerikan bëhet ligjvënës i parë i ulur për të blerë Bitcoin ($ BTC)
  • A do të përsërisë BTC Historinë e Bull Run të 2017 nëse SEC e SHBA miraton Bitcoin ETF?
  • Terra, Analiza e Çmimeve Fantom: 8 Tetor 2021
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC mbyllet në 50,000 dollarë, por a është i qëndrueshëm trendi në 55,000 dollarë?
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC dobësohet në 48,000 dollarë ndërsa demet riorganizohen për periudhën e ardhshme deri në 52,000 dollarë

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1046 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe gjithashtu indiane. Si një kripto-gazetar, pasionet e tij varen nga inovacioni blockchain që nxit në të gjitha situatat ekonomike që lindin. I mëparshëm

A do të përsërisë BTC Historinë e Bull Run të 2017 nëse SEC e SHBA miraton Bitcoin ETF?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju