Ky lojtar USL merr një pjesë të pagës së tij në Bitcoin. Thotë se Crypto is Sound Money

By Godfrey Benjamin Botuar 8 orë më parë Përditësuar 8 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Godfrey Benjamin Botuar 8 orë më parë Përditësuar 8 orë më parë

Futbollisti profesionist, Alex Crognale në fakt ka bërë historinë si lojtari i parë në Ligën e Futbollit të Bashkuar (USL) që ka marrë një pjesë të pagës së tij në Bitcoin (BTC). Futbollisti, që aktualisht luan si qendërmbrojtës për Legjionin e Birminghamit verifikuar këtë në llogarinë e tij në Twitter, duke pasur parasysh se ai përdori kompaninë e agjentëve të ndërmjetësit të palëve të treta Bitwage për të marrë në mënyrë specifike 15% të pagës së tij në BTC.

Crognale ka një histori në Ekonomi dhe gjithashtu ishte i shpejtë për të njohur ndikimin negativ të botimit të parave të shumta të sjella nga pandemia COVID-19 në klimën ekonomike.

"Rezerva Federale e Shteteve të Bashkuara iu përgjigj ndikimit shkatërrues të bllokimeve të COVID-19 duke botuar sasi të mëdha të dollarëve të Shteteve të Bashkuara," komentoi ai. “Paratë edhe më shumë stimuluese pumptë drejta në klimën ekonomike, aq më pak dollarët në xhepat tanë meritojnë. Zbutja sasiore ishte thelbësore për të mbajtur kombin tonë nga rënia në një depresion klinik, megjithatë ndikimi i qëndrueshëm u minimizua nëse diskutohej në çfarëdo mënyre. "

Në ekzistencë, Crognale mendon se kripto, dhe gjithashtu BTC në veçanti është "para e shëndoshë" dhe gjithashtu ai mbante në mend se zgjedhja e tij për të marrë pagën e tij në Bitcoin dhe gjithashtu HODL paratë elektronike sigurisht që do t'i ofrojnë atij një shans për të informuar të tjerët që mund të synojnë të bëjnë një veprim të krahasueshëm.

"Nëse mund të ndihmoj në informimin ose motivimin e një personi në këpucët e mia për të marrë kontrollin e gamës së tyre të gjerë dhe gjithashtu ta vendos atë në para të shëndosha, veçanërisht Bitcoin, kam ndërmend ta shfrytëzoj atë mundësi për të ndarë tregimin tim," tha ai.

Ikona sportive që përqafojnë monedhat kriptografike

Ndër një nga modat më të rëndësishme në komunitetin e parasë elektronike është pranimi i kriptomonedhës nga profesionistë të aktiviteteve sportive në të gjithë botën. Përveç pranimit të Crognale të Bitcoin si një zgjedhje e shlyerjes, më herët të dhëna nxjerr në pah lansimin e mundshëm të një simboli elektronik nga simboli i futbollit Fenerbahce, Mesut Ozil

Ozil supozohet se ishte gati të debutonte shenjën në mënyrë që të reklamonte emrin e tij të markës M10 StreetWear të cilin ai e prezantoi në vitin 2014, duke dalë si një nga personazhet kryesorë të aktiviteteve sportive për të zbuluar lançimin e një shenje elektronike.

Përtej pranimit individual të zhvillimit të kriptove nga futbollistët, një numër institucionesh shfaqëse po fillojnë të shoqërohen me kompanitë e kriptomonedhës me pazare të konsumuara në para elektronike. Më parë në gusht, FTX Derivatet Exchange zbuluar ajo në fakt ka marrë liritë identifikuese civile për Stadiumin Cal Memorial, i vendosur në universitetin e Universitetit të Kalifornisë, Berkeley, në një ofertë që vlen 17.5 milion dollarë.

Pronari ekzistues identifikues i lirive civile, Learfield deklaroi se sigurisht që do të miratojë zgjidhjen e tij në kripto. Me aspekte të shumta të faturuara për të mbështetur nxitjen e përgjithshme të parasë elektronike, pranimi nga personazhet e aktiviteteve sportive dhe institucionet faturohet të shtojnë në asnjë hap të vogël.

 

Lexo artikullin:  Bitcoin: A është Bull Bull Run a Returning?

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Analiza e Çmimit XRP: Refuzimi i Ripple nga $ 1.2 mbyllet me $ 1 Sa më shumë të bjerë Beckon
  • Ky lojtar USL merr një pjesë të pagës së tij në Bitcoin thotë se Crypto is Sound Money
  • Ish -Kancelari i Mbretërisë së Bashkuar Lord Hammond do të bashkohet me Crypto Custodian Copper si Këshilltar i Lartë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi

Twitter Godfrey Benjamin 169 artikuj Benjamin Godfrey është një dashnor i blockchain dhe gjithashtu reporterë që kënaqen në blogging në lidhje me aplikimet e realitetit të inovacionit blockchain dhe gjithashtu përparimet për të nxitur miratimin bazë dhe gjithashtu kombinimin global të inovacionit që lind. Dëshirat e tij për të informuar individët në lidhje me kriptovalutat motivojnë pagesat e tij për mediat e njohura me bazë blockchain dhe gjithashtu faqet e internetit. Benjamin Godfrey është një tifoz i aktiviteteve sportive dhe gjithashtu bujqësisë. Ndiqeni atë në Twitter, Linkedin I mëparshëm

Ish -Kancelari i Mbretërisë së Bashkuar Lord Hammond do të bashkohet me Crypto Custodian Copper si Këshilltar i Lartë

Tjetër

Analiza e Çmimit XRP: Refuzimi i Ripple nga $ 1.2 mbyllet me $ 1 Sa më shumë të bjerë Beckon

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju