Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin mbi 1 miliard dollarë

By Anvesh Reddy 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Rezerva e TRON DAO rriti furnizimin e stalecoin USDC me 260 milion dollarë në rrjetin TRON. Shtesa e re merr furnizimin e plotë të shpërndarjes së furnizimit të monedhave stablecoin USDC të Tron në 1.241 miliardë dollarë.

Kjo pason blerjen nga Tron të shumë monedhave të qëndrueshme kohët e fundit. Të Premten, Rezerva TRON DAO rriti furnizimin e USDC me 400 milionë dollarë, duke e çuar furnizimin e plotë në 938 milionë dollarë. Më herët të enjten, TRON bleu 200,000,000 USDT me një normë tipike 0.985 dollarë me 197,000,000 dollarë. Blockchain Tron zbuloi të njëjtën gjë "për të ruajtur tregun total të blockchain, si dhe tregun e kriptove".

Akumulimi i monedhës së qëndrueshme

Para kësaj, Rezerva TRON DAO blen 100,000,000 USDT me normë të zakonshme 0.982 dollarë me 98,200,000 dollarë. Për më tepër, rrjeti rriti furnizimin e USDC si dhe TUSD në TRON me 200 milionë dollarë secila.

Kjo është përveç blerjes së Bitcoin, më i përditësuari prej të cilit është 1249.57 në Bitcoin me një normë tipike prej 29,394 dollarë me 36,730,197 dollarë.

Blerjet mund të gjenden në sfondin e lançimit të stablecoin të USDD të Tron më 5 maj. Kjo ishte vetëm disa ditë përpara se UST-i i Terra-s të fillonte të zbulonte indikacione për uljen e normës pasi fillimisht u zhvlerësua nga kufiri 1 $. Duke filluar me depeg-in të hënën, norma e stablecoin-it të UST në fakt e kishte ulur atë 99% të vlerës së saj.

Tregime Trendi

Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pseLajme blockchain Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?Lajme blockchain Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javëLajme blockchain Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarëLajme blockchain Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022Lajme blockchain

Në një veprim më aktual, monedha e qëndrueshme USDD e Tron në fakt është ofruar zyrtarisht në shkëmbimin Huobi të Premten. Kjo mbeti në mes të një fatkeqësie të pakrahasueshme të zinxhirit të bllokut Terra si dhe shqyrtimit pasues të tregut të kostove të stablecoin.

Lexo artikullin:  Tregu i kriptove regjistron korrigjim të mprehtë pas Bitcoin (BTC) ATH, ja pse duhet fajësuar Evergrande

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Shpërthimi i stablecoin

Ndërkohë, rënia e Terra gjatë dy ditëve të fundit tregoi ujëra të shqetësuar për mjedisin e kriptomonedhës në përgjithësi. Me normën e Bitcoin që luhatet rreth 30,000 dollarë, kriptomonedha kryesore pa një rënie mbi 50% nga niveli i saj i përhershëm prej 68,990 dollarë në dy ditët e fundit.

Më vonë, pronari i Terra, Do Kwon gjeneroi një përgatitje të ringjalljes për rrjetin e bllokut të Terra. Përveç kësaj, pronari deklaroi gjithashtu se ata duhet të lirojnë Bitcoin-in e tyre për strategjinë e shpëtimit.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë
 • Just In: Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin përtej 1 miliard dollarëve
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Norma MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  OpenOcean Atlantic do të përmirësojë dhe prishë Ethereum DeFi më 1 nëntor

Anvesh pëlqen të diskutojë deklarata të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga institucionet, si dhe individualitetet e preferuara. Duke qenë i lidhur me tregun e kriptomonedhave duke pasur parasysh se në vitin 2016, pasioni i tij në këtë fushë ndihmoi që profesioni i tij gazetaresk të përqendrohej në mjedisin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha Ja sa kanë humbur personalitetet më të pasura në kolapsin e kriptove Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Twitter LinkedIn Anvesh Reddy 19 artikuj Anvesh pëlqen të diskutojë deklarata të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga institucionet, si dhe individualitetet e preferuara. Duke qenë i lidhur me tregun e kriptomonedhave duke pasur parasysh se në vitin 2016, pasioni i tij në këtë fushë ndihmoi që profesioni i tij gazetaresk të përqendrohej në mjedisin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com I mëparshëm

Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju