FCA e MB-së synon investitorët e rinj të kriptos, DeFi Hacks + Më shumë lajme

FCA e MB-së synon investitorët e rinj të kriptos, DeFi Hacks + Më shumë lajme 101

Merrni përmbledhjen tuaj të përditshme, me madhësi të kafshimit, të lajmeve të lidhura me kripto-kasetën dhe bllokadën - duke hetuar historitë që fluturojnë nën radarin e lajmeve të sotme kripto.

Lajmet e investimeve

 • La Autoriteti i Sjelljes Financiare në MB (FCA) ka krijuar një fushatë të marketingut dixhital GBP 11 milion (15.3 milion USD) për të paralajmëruar qytetarët e saj më të rinj në lidhje me rreziqet që lidhen me investimet e kriptos dhe që investitorët e kriptos "duhet të jenë të përgatitur të humbin të gjitha paratë e tyre, sipas një fjalimi nga CEO Nikhil Rathi. Ai përshkroi "një shpërthim midis të rinjve që spekulojnë kriptovaluta", me një hulumtim të vitit 2020 që tregon gati 2.5 milion qytetarë të Mbretërisë së Bashkuar duke blerë kripto. Këta janë zakonisht të rinj dhe ata nga një pakicë etnike. "Kjo është një kategori e konsumatorit që ne jemi nuk është mësuar të angazhohet me - 18 deri në 30-vjeçarë më shumë të ngjarë të tërhiqen nga mediat sociale, "tha FCA.
 • Kompania e infrastrukturës së të dhënave pishinë memorie (mempool) Bllokuese tha se ka mbledhur 12 milion USD në një raund të ri financimi të Serisë A, të udhëhequr nga firma e investimeve Rho Capital, duke e çuar totalin e tyre të mbledhur në më shumë se 19 milion USD. Fondet do të përdoren për të zgjeruar platformën e tyre kryesore të të dhënave, si dhe për të rritur ekipin, shtuan ata.
 • Aplikacioni bankar dhe pagesa Revolut ka ngritur 800 milion USD në një raund financimi të udhëhequr nga investitorët Fondi i Vizionit të SoftBank Menaxhimi Global Tiger, Raportoi Sky News. Ky raund e rriti vlerësimin e kompanisë në më shumë se 27 miliardë dollarë.
 • Firma e investimeve Lule JC ka rënë dakord të blejë 30% të operatorit të shkëmbimeve kripto dhe forex Grupi LMAX për 300 milion USD në para, njoftoi kjo e fundit. Kjo do të sillte vlerësimin e LMAX në 1 miliard dollarë.
 • KREM Financave'S Banka e hekurit tha se ka lehtësuar "huanë e parë" DAO-to-DAO (organizatë autonome e decentralizuar) si dhe transaksionin e parë të huazimit "të kolateralizuar të NFT të nivelit të lartë". Banka e Hekurt do të sigurojë një linjë kredie prej 3.5 milion USD për PleasrDAO duke përdorur NFT, të vlerësuara në 8 milion USD, si kolateral.
 • La Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimit (SEC) e ka shtyrë vendimin e saj Pema e Urtësisëfondi i tregtuar me këmbim bitcoin (BTC) (ETF) deri në këtë vjeshtë. Ata gjithashtu kanë kërkuar reagime nga publiku i gjerë dhe ekspertët e industrisë për aplikimin dhe nëse ETF do të ishte një produkt i sigurt për investitorët.
 • Fillimi i tregtimit të futbollit jo-fungible (NFT) Sorare pritet të mbledhë deri në 532 milion USD në financim në një vlerësim prej të paktën 3.8 miliardë dollarë, njoftoi Business Insider.
Lexo artikullin:  Paqëndrueshmëria e kriptos: Makthi më i keq apo shoku më i mirë?

Lajmet e krimit

 • Qeveria amerikane po planifikon të përdorë gjurmimin e kriptos si një kundërvënie ndaj sulmeve të ransomware që kërkojnë pagesë në kriptovaluta, njoftoi Bloomberg. Zëvendës Këshilltarja e Sigurisë Kombëtare Anne Neuberger tha se Shtëpia e Bardhë kishte krijuar një task forcë ransomware dhe se strategjia e administratës përfshinte përpjekjet për të prishur operacionet e ransomware, për t'u përballur me përdorimin e kriptovalutave në sulme dhe për të punuar me aleatët për të inkurajuar kombet e tjera që të mos strehojnë sulmuesit.
 • Grumbulluesi i bujqësisë së rendimentit DeFi ApeRocket konfirmoi se ajo ka pësuar dy sulme flashloan në platformën e saj BSC dhe rrjetin e saj Polygon këtë javë. Pasojat e këtij shfrytëzimi të dyfishtë arritën në 260,000 USD dhe 1 milion USD, shtuan ata.
 • Ndërkohë, infrastruktura e koleksionit dixhital Financat e Lidhjeve (BONDLY) thanë se ishte komprometuar nga një pjesë e panjohur më 14 korrik. "Kontratat tona nuk u komprometuan, por ne po punojmë për të kuptuar pikën e cenueshmërisë dhe si u shfrytëzua," thanë ata, duke shtuar se do t'ju duhen "disa ditë për të përfundoni hetimin tonë ". Nuk u dha detaje të tjera. BONDLY është në rënie me 90% ditën e kaluar, duke tregtuar me 0.0065 USD.
 • La Departamenti Amerikan i ShtetitProgrami Shpërblime për Drejtësinë ofron një shpërblim deri në 10 milion USD për informacionin që çon në identifikimin ose vendndodhjen e çdo personi i cili, ndërsa vepron në drejtim ose nën kontrollin e një qeverie të huaj, merr pjesë në aktivitete të dëmshme kibernetike kundër kritikave të SH.B.A. infrastruktura, tha Departamenti, duke shtuar se pagesat e shpërblimeve mund të përfshijnë pagesa në monedhën e kriptuar.
 • Autoritetet e Hong Kongut kanë arrestuar katër burra për një sindikatë të dyshuar të pastrimit të parave që përfshin 1.2 miliardë HKD (155 milion USD) me kriptovalutë, njoftoi Bloomberg, duke cituar Doganat e Hong Kongut. Burrat hapën llogari të ndryshme bankare lokale dhe bënë transaksione përmes një platforme tregtare të këmbimit valutor.

Lajmet e NFT-ve

 • Markë luksoze Dolce & Gabbana ka njoftuar DG Genesi, koleksionin e tyre të parë NFT në partneritet me tregun luksoz UNXD.
Lexo artikullin:  Rregullatorët marrin parasysh kur tregtarët e derivateve të kriptove mburren kapen

Lajmet e DeFi

 • Poligoni (MATIC) tha që përdoruesit e tij tani do të kenë mundësi të përdorin mjetet e Fireblocks, siç është një ndërfaqe për të bërë veprime me shuma të mëdha të kripto-tastave ndërmjet institucioneve dhe të tjerëve, ndërsa, "falë Fireblocks", institucionet do të kenë gjithashtu "një ndërfaqe të njohur" me ekosistemin DeFi në Poligonin.

Lajmet e blockchain

 • Justus Abonyo, kandidat për komisioner i Kenias Komisioni i Pavarur i Zgjedhjeve dhe Kufijve (IEBC), ka bërë thirrje për miratimin e votimit në bllok, njoftoi The Start. Ai tha se kjo do të ulte koston e drejtimit të zgjedhjeve deri në 300%.
Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju