Raporti i pakonfirmuar Stablecoin sjell konfuzion mes ligjit të Bitcoin për Bukele

Raporti i Pakonfirmuar Stablecoin Sjell Konfuzion Mes Ligjit 101 të Bukele për Bitcoin

Një ekspert ekonomik i Salvadorit ka goditur në të vërtetë Presidentin Nayib Bukele dhe gjithashtu vëllezërit e motrat e tij binjake më rinore - pasi një rekord pohoi se anëtarët e familjes Bukele në të vërtetë kanë qenë duke përgatitur privatisht fillimin e një Bitcoin të qëndrueshëm dhe gjithashtu një libër xhepi kripto.

Faqja e internetit të El El Diario de HoyElSalvador com, ekspertja ekonomike Tatiana Marroqu ín, një dyshuese e hapur e Bukele dhe gjithashtu Ligji i supozuar i Bitcoin - akti që është përgatitur për ta bërë tenderin e ligjshëm të Bitcoin (BTC) në shtator - pohoi se "Ligji Bitcoin do të bëhu një zbukurim i thjeshtë ”nëse një shenjë e drejtuar nga qeveria do të përmbushej.

Të Premten, El Faro, një letër që e ka zbuluar veten në konflikt me Bukule dhe gjithashtu programin e tij, pohoi se kishte parë në të vërtetë video klipe të telekonferencës midis Ibrajim dhe gjithashtu Yusef Bukele duke folur me kapitalistë të mundshëm nga punët e përbëra nga Id e WhizGr, Cardano (ADA) dhe gjithashtu Algorand (ALGO) në lidhje me një shenjë të lëshuar nga qeveria të quajtur collon buck, dhe gjithashtu një ecuri së bashku me aplikacionin shtetëror të librit të xhepit. Dy meshkujt me sa duket pohuan se përfaqësonin vëllain ose motrën e tyre në bisedime dhe gjithashtu gazeta përfshinte që në të vërtetë kishte parë letra që mbështesnin pretendimet e sigurimeve në videoklipe.

Redaktori elektronik i El Faro Daniel Liz Arraga u çlirua nga El Salvador më parë këtë muaj si komponent i një konflikti dukshëm të hidhur midis gazetës dhe gjithashtu programit Bukele.

El Faro vlerësoi me çmim një folës të qeverisë federale duke specifikuar që strategjia e qëndrueshme Bitcoin ishte "hedhur poshtë", megjithatë gazeta vlerëson gjithashtu një çmim shtesë të një burimi të pazbuluar, duke specifikuar se hapi ishte ende i gjallë.

Në të vërtetë, që në të vërtetë ka qenë thelbësore në lidhje me të gjitha pikat e Ligjit BTC të shoqëruara në të kaluarën, përfshinte që nëse strategjitë e vërtetuara të qëndrueshme të Bitcoin për Bukele do të gjenin për t'u përmbushur, mund të kishte ndërprerje të konsiderueshme paraprakisht. Ajo pretendoi:

Në Twitter, Marroqu ín tha se kishte një "konflikt interesi" të qartë në këtë çështje, duke pohuar se dukej se "gjysma e familjes Bukele administron fondet publike".

Lexo artikullin:  Paul Pierce, Phil Ivey, Mr. Beast dhe Joe Lubin Tonight In Virtue Poker's Pritur Celebrity Charity Poker Tournament

Kthehu në qershor, ajo gjithashtu goditi një bitcoiner me bazë në Meksikë që e kishte informuar atë për të "studiuar" simbolin "sepse nuk e kuptoni bitcoin", duke pohuar:

El Diario de Hoy vlerëson gjithashtu çmimin Koordinator i Qendrës Ligjore dhe Këshillimore Antikorrupsion (ALAC), Wilson Sandoval, duke specifikuar se strategjia e supozuar e qëndrueshme e Bitcoin do të ishte sigurisht "një vendim jo-demokratik" dhe gjithashtu "bazuar në përvojën zero teknike dhe injorancën ekonomike".

Sandoval përfshinte:

Ai gjithashtu sugjeroi që një Bitcoin i drejtuar nga qeveria mund të "ishte katastrofik në aspektin ekonomik, pasi vendimet e përfshira thjesht përfaqësojnë interesa personale dhe të biznesit" dhe gjithashtu sigurisht nuk do të kishin për qëllim "për të përmirësuar me të vërtetë situatën ekonomike të familjeve Salvadoriane".

Diku tjetër, pika të ndryshme elektrike të mediave të tjera që kanë qenë zakonisht agresive si ndaj Bukele ashtu edhe ndaj Ligjit Bitcoin, kanë mbetur të përfshijnë vërejtje nga kritikët e filmit të aktit të ri.

Rub én Zamora, Ambasadori i mëparshëm Salvadorian në Shtetet e Bashkuara dhe gjithashtu Kombet e Bashkuara, krijoi, në një kolonë për La Prensa Gr áfica, duke zbuluar urrejtjen e tij për një fushatë marketingu të qeverisë federale të lëshuar së fundmi, duke shpallur meritat e BTC.

Zamora krijoi që pavarësisht nga iniciativat e projektit "për të na bindur se bitcoin është shpëtimi ynë" në fakt kishte kërkuar për të mallkuar institucionet financiare.

Ai përfshiu që kualifikimet "liridashëse" të BTC si një mjet financiar ishin "iluzive", pasi qeveritë federale aktualisht "kanë filluar ta rregullojnë atë".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju