SHBA nuk do të ndjekë Crypto Ban autoritative të Kinës, thotë Shefi i SEC

By Palak Malhotra Botuar 2 orë më parë Përditësuar 2 orë më parë Blini kripto me tarifën më të ulët Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 2 orë më parë Përditësuar 2 orë më parë

Kryetari i mirënjohur, anti-kripto SEC, Gary Gensler rivendosi se pavarësisht nga autoritetet rregullatore amerikane & rsquo; shtypja e kriptove, pagesa nuk ka strategji për të ndaluar paratë elektronike si shteti tiranik kinez. Në një Komitet të Dhomës për Shërbimet Financiare këtë të martë, Gensler mbajti në mendje se nismat e SEC janë të fokusuara në kontrollin e kriptomonedhës dhe gjithashtu mos ndalimin e tyre.

Udhëzuesi është i disponueshëm në vend të promovimit të mbrojtjes kapitaliste dhe klientëve, përveç sigurimit që ligjet kundër pastrimit të parave dhe ligjet e detyrimeve tatimore të ndiqen në vend. Për më tepër, ai specifikoi se problemet e sigurisë monetare për shkak të kriptos '& rsquo; Përdorimi i tyre është gjithashtu një çështje që qeveria federale po e trajton.

Gensler specifikoi se SHBA “& ldquo; strategjia është në të vërtetë mjaft e ndryshme ”& rdquo; nga ajo e Kinës “& ldquo; &shtë & rsquo; është një çështje se si e marrim [zonën e kriptomonedhës] brenda mbrojtjes së investitorit-konsumator që kemi, ”përfshiu Gensler, duke përshkruar SEC '& rsquo; s përgjegjësitë.

Gensler gjithashtu specifikoi se shtypja shtesë e kriptove për të rritur Monedhën Dixhitale të Bankës Qendrore (CBDC) sigurisht që do të ishte & rsquo e Kongresit; zgjedhje dhe gjithashtu jo e SEC-ve & rsquo;. Për më tepër, Gensler e deklaroi veten si "& ldquo; teknologjikisht neutrale & rdquo ;, duke këmbëngulur se ndërsa inovacioni mban perspektivën për të rikrijuar tregjet, ajo gjithashtu mund të jetë arsyeja e rezultateve nëse ato qëndrojnë të pakontrolluara.

"& Ldquo; Jo, kjo sigurisht që do të varet nga Kongresi & hellip; Unë jam neutral ndaj teknologjisë. Unë besoj se kjo risi në të vërtetë ka qenë dhe gjithashtu mund të mbetet një stimulues për modifikimin, megjithatë risitë e vendosura në & quot; rsquo; ato zgjasin shumë nëse mbeten përtej strukturës qeverisëse. ”& rdquo ;, pohoi Gensler

Pozicioni i Shefit të SEC Anti -Crypto

Nëse jo si Kina autoritare ', Kryetari i SEC, Gary Gensler & rsquo; Sfondi me organizatat e kriptomonedhës në SHBA nuk ka qenë as shumë i lehtë. Muajin e kaluar, në Konferencën e Kodit në Beverly Hills, Kaliforni ai dha një kujdes të rreptë për shkëmbimet e kriptove dhe gjithashtu kompanitë që shmangin provincën qeverisëse. Gensler pohoi se tregjet e pakontrolluara të kriptove dhe gjithashtu firmat që punojnë jashtë krahinës qeverisëse "& ldquo; nuk do të" përfundojnë mirë ".

& ldquo; Atje & rsquo; Vendet e tregtimit dhe gjithashtu ofrimin e vendeve ku ata integrohen rreth tyre, dhe gjithashtu ato nuk kanë thjesht ngarkesa akoma qindra dhe gjithashtu shpesh qindra simbole mbi to. Kjo nuk ka shumë të ngjarë të përfundojë mirë nëse mbetet jashtë dhomës së qeverisjes. ”& Rdquo;

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Sen Patrick Grills Shefi i SEC mbi rregullat e sigurisë paqartësi, pikërisht këtu është ajo që Gensler refuzoi të përgjigjet
  • Një kuletë DeFi bën çdo përpjekje për të zhvilluar një përvojë intuitive duke përfshirë Rrjetet Sociale
  • To moChain Lab zbulon fillimin e To moMasterDAO dhe gjithashtu IDO e saj synon në LuaStarter
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC mbyllet në 50,000 dollarë, por a është i qëndrueshëm trendi në 55,000 dollarë?
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC dobësohet në 48,000 dollarë ndërsa demet riorganizohen për periudhën e ardhshme deri në 52,000 dollarë
  • Çmimi i Bitcoin përgatit një lëvizje kolosale në 50,000 dollarë, pasi SHBA premton të mos ndalojë kripto si Kina
Lexo artikullin:  Fituesi i Oskarit, filmi i ardhshëm i Anthony Hopkins do të shfaqet premierë në NFT Platform

Palak Malhotra 270 artikuj Gazetari & Mass Comm '21 gradë, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetesës dhe marrëdhëniet me publikun. Në CoinGape, Palak është një reporter i ri i kriptove që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Këto tabela tregojnë se vrapimi tjetër i demit të Bitcoin nuk po ndalet në 100 mijë dollarë, por përtej

Tjetër

To moChain Lab zbulon fillimin e To moMasterDAO dhe gjithashtu IDO e saj synon në LuaStarter

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju