USD "Po zbret" thotë se miliarderi kripto-skeptik i cili e quajti BTC "gënjeshtër"

USD 'Going Down' thotë se miliarderi kripto-skeptik që e quajti BTC një 'Gënjeshtër' 101

Një miliarder i famshëm i Wall Street i referuar si Mbreti i Bondit, një djalë që sapo e quajti veten një "ari i qëndrueshëm", në të vërtetë ka futur një goditje të fortë në USD The Kapitali DoubleLine punëdhënësi Jeffrey Gundlach besonte se paratë e letrës qëndronin në kohën e marrë, duke pohuar se "dënimi kryesor" i tij ishte se "shuma ka më shumë gjasa të bjerë".

Gundlach ka qenë në të vërtetë i hapur si për të ardhmen e fiat ashtu edhe për fatin e bitcoin (BTC) në të kaluarën. Siç u raportua më parë, ai identifikoi BTC "a exist" në vitin 2020, para se të binte përsëri në shkurt të këtij viti për ta quajtur monedhën "ndoshta pronë stimuluese".

Por fiat mbeti në pikëpamjet e tij ndërsa fliste me Yahoo Finance, duke pasur parasysh se ai po shikonte një strumbullar përfundimtar "armiqësor" larg rrezikut dhe gjithashtu drejt "situatave ekonomike që lindin".

Ai pohoi se një shërim monetar amerikan ishte duke u zhvilluar, megjithatë se "të shëruarit" në të vërtetë kishte përfshirë një sasi të madhe të marrjes " - shumica e të cilave" ka shumë të ngjarë për Kinën ".

Gundlach diskutoi:

Më shumë stresuese, ndoshta, për mbështetësit e USD është e vërteta që Gundlach specifikoi se Uashingtoni u shfaq "praktikisht" indiferent në "ruajtjen e parave ndërkombëtare të librit. Ai pohoi se planet e Uashingtonit sugjeruan që ekspertët ekonomikë "po kontrollonin një plan që është drejtuar në mënyrë të qartë në drejtim të Shteteve të Bashkuara për të hedhur paratë e veta të librit të tij".

Miliarderi mbante në mend:

Gundlach përfshiu që dollari "në të vërtetë ka mbetur në një koleksion të niveleve më të ulëta për vite me radhë", duke u kthyer në vitet 1980, duke përfshirë atë "ka një përfitim të përshtatshëm prej 25%" në USD.

Gundlach gjithashtu vuri në dukje të vërtetën se disa ekspertë ekonomikë mendojnë se situata ekonomike kineze me siguri do të dalë jashtë Amerikës deri në vitin 2028.

Në 2018, Forbes përafroi tonin e parave të Gundlach në 2 miliardë dollarë. King Bond është gjithashtu kreu i mëparshëm i 9.3 miliardë dollarëve Fondi i obligacioneve TCWTotal Return Kur ai në fakt ka përmendur BTC në të gjitha deri kohët e fundit, ai në fakt sapo ka mbetur në kushtet e shkatërrimit.

Lexo artikullin:  Baby Doge duke zhvilluar një luftë terrori në projekte të tjera Doge

Në maj, Gundlach dyfishoi pohimin e tij se simbolet në të vërtetë ishin bërë "gjëra të hamendësimit", duke informuar Yahoo se bitcoin dhe gjithashtu kripto ishin "posteri i ri" i një tregu të "monedhave të rreme", ku kapitalistët duket se po "argëtohen" me para të gatshme të shtëpisë tuaj "në një" kazino online ".

Ai gjithashtu besoi, duke përshkruar lulëzimin e fundit të viteve 1990:

Kur normat e BTC u ulën në korrik, Gundlach specifikoi se mund të ketë mundësi blerjeje të listuara nën shenjën 23,000 USD - por vetëm për ata që mund të "tolerojnë" rrezikun dhe gjithashtu paqëndrueshmërinë, raportoi CNBC.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju