VanEck dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra-s pas kolapsit të fundit

By Bhushan Akolkar 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Pas kolapsit të fundit të komunitetit ekologjik Terra sot, VanEck dhe 21Shares në fakt kanë vendosur të pezullojnë zhvillimin dhe shlyerjen e aksioneve në artikujt e tyre të veçantë të tregtuar në shkëmbim Terra (ETP). Kështu, 21Shares Terra ETP (tiker LUNA SW) dhe VanEck Terra ETN (VLNA GR) do të ndalojnë procedurat.

Terra'& rsquo; Kriptomonedha vendase LUNA kishte për qëllim të ndihmonte stablecoin të UST të ruante fiksimin e saj ndaj USD. Sidoqoftë, kostoja e LUNA u rrëzua drejt në 0 dollarë ndërsa UST mbeti për t'u shkëputur nga Dollari. Në fund të fundit, Terraform Labs duhej të ndalonte përkohësisht zinxhirin e bllokut Terra, i cili në të vërtetë është rikthyer aktualisht. Hany Rashwan, CEO dhe themelues i 21Shares, një kompani kripto ETP, deklaroi:

“& ldquo;Ne sigurisht që do të mbetemi ta kontrollojmë nga afër këtë rrethanë që po evoluon me shpejtësi në themel. Rrjeti Luna aktualisht po funksionon në mënyrë periodike dhe në mënyrë jokonsistente duke gjeneruar blloqe dhe nuk mund të funksionojë në mënyrë tipike. Prandaj marrëveshjet mund të ekzekutohen ende në një atmosferë të ndërhyrë.”& rdquo;

Nga ana tjetër, (* ) deklaroi se sigurisht që do të kishte një bazë të krahasueshme për këtë çështje. Ofruesi i VanEck mbajti parasysh: “& ldquo;Vlera e reduktuar e Shqetësimeve të shkaktuara ka të bëjë me kërcënimet e Luna për rrjetin dhe të cilat shkaktojnë zgjedhjen nga verifikuesit e Terra për të ndaluar rrjetin. Për këtë faktor, është e paqartë kur (nëse) rrjeti me siguri do të riaktivizohet.”& rdquo;dhe & rsquo; s(*) te

Terra gjithë dramatizimi rreth, Rimëkëmbja e pronarit të rrugës

Pas erdhi paraprakisht duke rekomanduar një kurs rilindjeje për komunitetin ekologjik LUNA. Terra sugjeroi rivendosjen e posedimit të rrjetit Do Kwon në 1 miliard dollarë duke riorganizuar. Terra sugjeroi riorganizimin e kësaj sasie midis pronarëve të LUNA, pronarëve të UST, dhe Do Kwon palëve të tjera të interesuara në komunitetin ekologjik të Poolit të Komunitetit. dhe LUNA Terra:

Tregime Trendi

Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kriptoLajme Altcoin 1 Përditësim Themeluesi Terra i Shteteve të Bashkuara propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në miliardë argumentet CBDC tëLajme Altcoin Kjo, udhëheqësi kundërshton planin e Fed: LUNA Ja, PseLajme Altcoin Thyerja e CEO të FTX Back Up; Binance rifillon depozitat dhe tërheqjetLajme Altcoin ?Refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto, kishte të dhëna që, por A mund ta shpëtojë Crypto, mbikëqyrësi i pronës GAM me siguri do të bënte një hap përpara drejt paketës së shpëtimit Lajme Altcoin

Lexo artikullin:  SHBA nuk do të ndjekë Crypto Ban autoritative të Kinës, thotë Shefi i SEC

Gjithashtu, megjithatë, hodhi poshtë çdo lloj strategjie të tillë. Zviceranët me siguri do të jenë të interesuar të shohin se çfarë strategjish të tjera të aktiviteteve kanë proceduar projektuesit e Terra-s. Ajo: Terra-

Ravendex & Gjenerata e ardhshme $Dex – Launchpad në Cardano Mundësuar nga aktualisht! Rave Token LUNA Blej:

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • VanEck dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra-s pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi 1 Themeluesi i Terra-s propozon rivendosjen e pronësisë së Terra të Shteteve të Bashkuara në miliardë argumentet CBDC të
 • Kjo, udhëheqësi kundërshton planin e Fed: LUNA Ja, Pse
 • Thyerja e CEO të FTX Back Up; Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • ?Refuzon të shesë zotërimet e tij kripto, por a mund ta kursejë Crypto LUNA $UST
 • Coinbase pranon rrezikun për fondin e investitorit përsëri - përsërit sigurinë
 • Kjo: Rivali i Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Vetëm ETF në 2 dollarë, Bitcoin CZ kanadez regjistron blerjen më të madhe ditore prej mbi miliardë LUNA
 • UST zbulon pse mbylli: XRP dhe 0.50 dollarë; Tregtimi në Binance
 • Analiza e çmimit Ripple? Qasjet e çmimeve: A është e mundshme trendi i rikthimit
 • Analiza e çmimeve Polkadot FTM në rënie DOT Parandalon: Rimëkëmbjen e Çmimeve
 • për Analizën e Çmimeve në Ritestim: Lëvizja për Mbështetjen e Kanalit me kosto MANA 57%; Rimëkëmbja bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland 1.50 dollarë kërcime? Objektivi i demave: 2,500 dollarë tjetër
 • Analiza e çmimeve të Ethereum RSI është? Në rrugën e duhur mes divergjencës bullish GALA: 0.075 dollarë
 • Një analizë çmimi: BTC Fakeout shkakton rikuperim të mundshëm prej 30 mijë dollarësh
 • Analiza e Çmimeve të Bitcoin; Rikuperimi i çmimeve? Mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut BNB Koha për të blerë: BNB
 • Analiza e çmimit prej 263 dollarësh prej 335 dollarësh rikthime nga objektivi i ardhshëm i APE Eyes:
 • Analiza e çmimeve prej 10 dollarësh? A mund të tejkalojë Rally Rally i Rinovuar: SOL Mark 50.0 dollarë;
 • Parashikimi i çmimit të Solana? Luftimet për çmimin poshtë shkrimtaritAi gushti i ulët Në Horizon është një dashnor i FinTech
 • Rreth mban një drejtim të shkëlqyer në njohjen e tregjeve monetare.
 • Kushte të përgjithshme

Pasioni i Bhushanit në ekonominë e biznesit dhe paratë e tërheqin fokusin e tij në drejtim të tregjeve të tij të reja që lindin. dhe është vazhdimisht në një procedurë të mirëkuptimit të Blockchain Technology dhe Cryptocurrency e mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të marrë. Në kohën e lirë ai rishikon tregime trillore dhe shpesh zbulon aftësitë e tij në gatim. Në të gjitha dhe CEO Historitë Kripto Shiko LUNA Binance A zbulon arsyen e vërtetë pas: Crash Komuniteti i kriptove po ka LinkedReckoning 1035 Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Facebook Twitter është një adhurues i FinTech në Bhushan Akolkar mban një drejtim të shkëlqyer në njohjen e tregjeve monetare. Artikuj Pasioni i Bhushanit në ekonominë e biznesit dhe paratë e tërheqin fokusin e tij në drejtim të tregjeve të tij të reja që lindin. dhe është vazhdimisht në një procedurë të mirëkuptimit të Blockchain Technology dhe Cryptocurrency e mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të marrë. Në kohën e lirë ai rishikon tregime trillore dhe shpesh zbulon aftësitë e tij në gatim. Në.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju