Wall Street Giant a16z Vendos në Lobi për Rregullime më të Mira të Kriptimit

By Palak Malhotra Botuar 7 orë më parë Përditësuar 7 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 7 orë më parë Përditësuar 7 orë më parë

Kompania e burimeve të sipërmarrjes, Andreessen Horowitz (a16z), me mbi 3 miliardë dollarë financim të mirë në kripto si dhe web3 do të dërgojë ekzekutorët e saj në Uashington, DC sot për të rekomanduar rregulloret e kriptos. Sipas CNBC, kompania vërtetoi konferencën e saj me "& ldquo; udhëheqësit kryesorë në Shtëpinë e Bardhë, firmat ekzekutive, autoritetet rregullatore, Dhoma, si dhe Senati ”& rdquo; për të reklamuar edhe më shumë një vizion a16z web3 të specifikuar në firmën '& rsquo; rekord të së mërkurës.

Sipas a16z, web3 do të përfshijë një ekip novacionesh të përbërë nga, "& ldquo; blockchain, metoda kriptografike, prona elektronike, para të decentralizuara, si dhe sisteme shoqërore. klima ekonomike.

"& Ldquo; Web 3 qëndron për opsionin për një status elektronik që është dëmtuar sinqerisht & hellip; Web 3 është opsioni, është ilaçi që ne" & rsquo; kam qenë duke pritur Itshtë veprimi ndaj pengesave që kanë dalë në të vërtetë nga uebi2. Dhe për atë faktor, është e rëndësishme që politikëbërësit të fillojnë të ndërmarrin veprimet e nevojshme për të marrë këtë të drejtë. ”& Rdquo;, Tomicah Tillemann, kreu mbarëbotëror i planit për a16z informoi CNBC.

a16z Strategji afatshkurtër & & afatgjatë

a16z theksoi se përsëritja, përveç problemeve direkte të kriptove, mund të zgjidhet me një strukturë të qartë të ligjshme, ndryshe nga ajo që kemi aktualisht. Kompania sugjeroi që sistemi i decentralizuar ka nevojë për rregullore për të lënë vendin për një kuadër elektronik shumë më të sigurt, përveç rregulloreve funksionale. Për më tepër, a16z rekomandoi një strategji specifike për rrezikun në varësi të serisë së larmishme të ofertave të artikujve, përveç ekstravagancës së edhe më shumë firmave për të ndihmuar kripton e kontrollit të Letrave me Vlerë si dhe Komisionit të Shkëmbimit (SEC).

Lexo artikullin:  Thyerja: Kryebashkiaku i Miamit zbulon planin për të paguar punonjësit e qytetit në Bitcoin ($ BTC)

Sidoqoftë, këto rregullime janë thjesht të realizueshme nëse qeveria federale e Shteteve të Bashkuara njeh rëndësinë e kornizës elektronike të zgjeruar. Tomicah Tillemann përmendi se për ndikim të shpejtë, firma si Zyra e Mbrojtjes Financiare të Konsumatorit mund të merren me mashtrime, si dhe çështje të mbrojtjes së klientit, megjithatë qeveria federale kërkon të ngrihet para saj '& rsquo; është shumë vonë për të vepruar për çështje afatgjata në raundin e kriptove.

“Ka shumë të ngjarë që ka disa vende që sigurisht do të jenë shumë të rëndësishme në zbulimin e suksesit afatgjatë të një kombi në shekullin 21 sesa cilësia e lartë e kuadrit të tij elektronik & hellip; Dhe në Shtetet e Bashkuara sot, ne '& rsquo; nuk po heq vetëm këtë garë, sidoqoftë '& rsquo; është e pasigurt që shumë nga politikëbërësit tanë gjithashtu identifikojnë se atje '& rsquo; sa më shumë konkurrentë. ”& rdquo ;, pohoi Tillemann.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Faktorët e grupit të mendimit të mbështetur nga G20 në Stablecoins si dhe CBDC në zgjidhjen e problemeve të remitancave
  • Shpikësit e hershëm të blockchain festojnë 30 vjet që nga fillimi
  • Wall Street Giant a16z Vendos në Lobi për Rregullime më të Mira të Kriptimit
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Palak Malhotra 294 artikuj Gazetari & Mass Comm '21 gradë, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetesës dhe & MARRDHNIET PUBLIKE. Në CoinGape, Palak është një reporter i ri i kriptove që përgatitet për Web 3.0 I mëparshëm

Thyerja: Menaxheri më i madh i aseteve në botë sheh mundësi të mëdha në "kriptovaluta"

Tjetër

Shpikësit e hershëm të blockchain festojnë 30 vjet që nga fillimi

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju