Pse Bitcoin ETF është një marrëveshje kaq e madhe dhe mund të shtyjë Bitcoin mbi 100 mijë dollarë?

By Palak Malhotra Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

Mes një shtypjeje rregullatore mbarëbotërore mbi kriptovalutat, SEC -u amerikan '& rsquo; Autorizimi i një Fondi të Tregtueshëm të Bitcoin (BTC) të Tregtuar (ETF) ka ardhur në të vërtetë si një tronditje e këndshme për zonën e Bitcoin. Më e pritura për ProShares Bitcoin Strategy ETF supozohet se do të dalë në treg të hënën, më 18 tetor. Ky ETF ka shumë të ngjarë të mbrohet si një shenjë e BITO dhe sigurisht që do të gjurmojë të ardhmen e Bitcoin.

Bitcoin mblidhet në drejtim të $ 100K

Në vend që të arrini një rregullim rregullator, kostoja e Bitcoin shkoi në 62K $ sot me një rregullim të vogël, BTC mbeti e qëndrueshme në 61.5 $ $, në kohën e mbulimit. Tregu po rritet me hamendësimin se Bitcoin do të kalojë 100 mijë dollarë me këtë ITF Koha mund të mos ketë qenë në të vërtetë shumë më mirë pasi tremujori i 4 -të ka filluar në të vërtetë vrapimin e demave të pushimeve, me ofertat e bonusit të investitorëve duke u përhapur ashtu siç kërkojnë kriptovalutat në një tabelë më të lartë. Që nga fillimi i tetorit, kur BTC ETF e ardhshme filloi të merrte kontroll masiv, ndikimi në kostot e Bitcoin gjithashtu u bë i dukshëm.

Sipas një regjistrimi të Bloomberg, ky ETF Bitcoin sigurisht që do të përmirësojë nxitjen institucionale të topit të decentralizuar, veçanërisht të përqendruar në Bitcoin "& ldquo; Një ETF duhet të ofrojë lehtësi më të mirë të përdorimit për financuesit me pakicë që kërkojnë të hipin në Bitcoin" & rsquo; s zakonisht ngritje-ngritje të flokëve. Ashtu si mbrojtjet që monitorojnë naftën dhe arin, ai me siguri do të transformojë duart në vendet e njohura në mënyrë të arsyeshme të tregut të aksioneve në SHBA, në vend të shkëmbimeve të kriptomonedhës ose të ardhmes, operacionet e të cilave po zbatohen për disa individë. ”& Rdquo;

Autorizimi rregullator mund të bëjë ose dëmtojë një shenjë

Realiteti i konfirmuar rregullisht se autorizimi rregullator ndihmon në mënyrë drastike zhvillimin e kriptomonedhës, pavarësisht se është një treg i decentralizuar dhe i pakontrolluar, mbetet për të marrë besueshmëri. XRP është vetëm një nga rastet më të famshme të asaj se si fundosja në një pishinë rregullatore mund të mbajë simbole të veçanta pikërisht në rrymën e ariut, ndërsa pjesa e mbetur e sektorit hidhet drejt në fazën e favorshme. Për shkak të pretendimit të përsëritur të XRP kundrejt Ripple, zona XRP mbetet për të qëndruar pasi tremujori i katërt në fakt nuk e ka ndihmuar XRP deri më tani. Zona kritikon SEC për zgjerimin e kërkesës me qëllim për të siguruar që XRP të humbasë këtë vrapim me dem.

Lexo artikullin:  Ethereum (ETH) i afrohet të gjitha kohërave në mes të akumulimit të fortë të balenave

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Pse Bitcoin ETF është një marrëveshje kaq e madhe dhe mund të shtyjë Bitcoin mbi 100 mijë dollarë?
  • Thyerja: FinCEN Lidh 5.2 Miliardë dollarë me Pagesat Ransomware me Bitcoin ($ BTC)
  • Padia XRP: SEC përsërit mosmarrëveshjen "dosjet me fat" si një dokument i dëmtuar
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene

Palak Malhotra 301 artikuj Gazetari & Mass Comm '21 gradë, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetesës dhe & MARRDHNIET PUBLIKE. Në CoinGape, Palak është një reporter i ri i kriptove që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Thyerja: FinCEN Lidh 5.2 Miliardë dollarë me Pagesat Ransomware me Bitcoin ($ BTC)

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju