Pse investitorët institucionalë po blejnë Bitcoin ($ BTC) mbi ar?

By Prashant Jha Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

Bitcoin '& rsquo; Norma s ($ BTC) në fakt ka parë një rritje krejtësisht të re të favorshme me fillimin e tetorit Kriptomonedha kryesore aktualisht aktualisht ka rikuperuar humbjet e saj nga muaji i mëparshëm, si dhe ka arritur një lartësi të re 5-mujore mbi 56,000 dollarë. Mes zgjerimit të normave të favorshme, organizatat e energjisë duket se do të kthehen në $ BTC edhe një herë dhe gjithashtu bazuar në një shënim aktual të JP Morgan, këta investitorë institucionalë po braktisin arin për Bitcoin ata nuk kanë strategji për të nxjerrë jashtë ligjit Bitcoin.

Elementi domethënës që po i largon investitorët institucionalë larg arit si dhe në drejtim të Bitcoin është zgjerimi i kostos në rritje të jetesës atje. JP Morgan mendon se investitorët institucionalë po i hedhin një sy $ BTC si një kosto shumë më e mirë e jetesës në këtë moment sesa ari.

"& Ldquo; Rishfaqja e rritjes së çështjeve të kostos së jetesës midis investitorëve në të vërtetë ka rikthyer normën e interesit në përdorimin e bitcoin si një kosto në rritje e shkurret e jetesës," & rdquo; Deklaroi JPMorgan. Investitorët institucionalë duket se po i kthehen bitcoin ndoshta duke e parë atë si një kosto shumë më të mirë të rritjes së shkurret e jetesës sesa ari. ”& rdquo;

Ndërsa ekspertët e tregut janë të gjallë në parashikimin e tyre të normës BTC 100K $ në fund të vitit, JP Morgan '& rsquo; s mbani në mend në lidhje me Bitcoin vetëm rrit nevojat kryesore të kriptovalutave që zgjerojnë nevojën atje.

Bitcoin shikon ATH -në e re në tremujorin e fundit të 2021

Bitcoin aktualisht është 17% nën ATH prej 64,683 dollarë të ngulitur në prill më parë këtë vit. Bitcoin arriti një kulm të përkohshëm të tregut në prill, duke iu përmbajtur normës së kriptomonedhës kryesore me më shumë se 50% në maj dhe qershor, si dhe aktualisht po përgatitet për një tremujor të parë si një tubim. Pikëpamjet në fakt janë transformuar përsëri të favorshme, si dhe shumëllojshmëria e çantave në të ardhura në fakt ka arritur në një nivel të rregullt mujor.

Lexo artikullin:  Bitcoin luan me 50 mijë dollarë, Ethereum, ADA, Fitime shtesë të synuara të XRP

Bitcoin në të vërtetë ka lulëzuar ndonjëherë kur tregu standard mbeti në një recesion siç u pa gjatë gjithë tremujorit fillestar i cili ishte gjithashtu kulmi kur situata e Coronavirus goditi majën. Tregu ekonomik po duket i prekshëm edhe një herë me situatën Evergrande që kalon si një bombë me sahat, si dhe ky është vetëm një nga faktorët kryesorë që investitorët institucionalë po braktisin arin, si dhe shkurre të ndryshme standarde të tjera për Bitcoin.

 

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Pse investitorët institucionalë po blejnë Bitcoin ($ BTC) mbi ar?
  • NFT News: McDonald's China prezanton NFT -në e saj të parë
  • Vlera totale e mbyllur në Defi shkon në 200 miliardë dollarë për herë të parë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC mbyllet në 50,000 dollarë, por a është i qëndrueshëm trendi në 55,000 dollarë?
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC dobësohet në 48,000 dollarë ndërsa demet riorganizohen për periudhën e ardhshme deri në 52,000 dollarë

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1049 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe ato indiane. Si një kripto-gazetar, shkalla e interesave të tij varet nga inovacioni blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike që lindin. I mëparshëm

NFT News: McDonald's China prezanton NFT -në e saj të parë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju