Pse tre Behemoths Teknikë po garojnë për të provuar CBDC të Koresë

Pse tre Behemoths Teknikë po garojnë për të provuar CBDC 101 të Koresë

Titanët e teknologjisë së Koresë së Jugut në të vërtetë kanë paraqitur 3 propozime që të vijnë kompanitë e para personale më parë për të pilotuar ato Banka e Koresë Modeli i parave elektronike të bankës rezervë (BOK).

Siç ishte raportuar më parë, BOK me siguri do të zgjedhë një kampion nga 3 konsorciume dhe gjithashtu propozime solo të dërguara më parë këtë muaj nga filialet e titullit të aplikimit për bisedë. Kakao, gjigandi i motorëve të kërkimit në internet Naver dhe gjithashtu ofruesi i shërbimit telekomunikues dhe gjithashtu perandoria SK

Të tre kanë pasione të konsiderueshme kripto dhe / ose blockchain: Kakao, të cilit Terreni X filiali i blockchain dërgoi kuotën e saj, ishte një kapitalist shumë i hershëm në Upbit shkëmbimi i kripto dhe gjithashtu drejton procedurën e bllokimit të Klaytn, përveç shenjës indiane indiane (KLAY).

SK, në të njëjtën kohë, ka qenë në të vërtetë energjik në fushën e inovacionit blockchain dhe gjithashtu stabilcoins lagje - duke siguruar rrjetin e saj personal me shpejtësi të lartë dhe gjithashtu një larmi simbolesh të përdorura nga shitësit, organet e qeverisë federale dhe gjithashtu banorët e një numri të qyteteve të rëndësishme të Koresë së Jugut. Citimi i tij u paraqit zyrtarisht nga SK C&C filial

Dhe Naver, i cili filloi Linjë- një aplikacion bisedë me shkëmbime kripto në Japoni dhe gjithashtu në vende të tjera në Azi - në të vërtetë ka shtuar edhe procedurat e veta të blockchain. Kompania prezantoi kuotën e saj duke përdorur të sajat Linja Plus filial CNS LG, krahu i zgjidhjeve IT të titanit të pajisjeve elektronike LG, gjoja po bën partneritet në këtë konsorcium të drejtuar nga Line Plus.

Blerësi i ardhshëm fitues sigurisht që do të kërkojë të fillojë shërbimin e punës në gusht dhe gjithashtu të përfshijë qershorin 2022. BOK, si shumica e bankave të ndryshme rezervë të tjerë, ende nuk duhet t'i kushtohet emetimit.

Sidoqoftë, media elektrike DDaily u përpoq t'i përgjigjej hetimit se pse këta titanë të shquar të teknologjisë janë kaq të etur për të fituar tenderin (që do të zbulohet në fund të korrikut) kur BOK-i shpërndan punën është një shumë e vogël 4.8 USD m

Lexo artikullin:  Më shumë njerëz po blejnë Ethereum dhe kjo metrikë në zinxhir konfirmon trendin

Baek Hoon-Jong, Kryeshefi i Operacioneve të kuti, një zgjidhje ekonomike elektronike e lidhur me asete, u vlerësua me çmim duke përshkruar që CBDC mundësisht të lejojnë kompanitë të tejkalojnë sistemet e tyre aktuale të pagesave elektronike dhe gjithashtu të degëzohen drejt në globin e financimit.

Veprimi do të mundësonte që të tre "të rrisin aftësinë e tyre teknologjike" dhe gjithashtu të lidhin procedurat e tyre të bllokimit me krahët e tyre të financimit të themeluar së fundmi.

Kakao në të vërtetë ka prezantuar zgjidhje neobanking së bashku me zgjidhjen e saj Kakao Pay. Naver Pay është gjithashtu një punë e përsëritur si për Naver ashtu edhe për Line duke pasur parasysh që u prezantua në 2014.

Citimi Ground X, i përfshirë në rrjetin elektrik, rekomandon një partneritet me kompaninë e shkallëzimit të bllokimit Përndryshe- një element që mund të jetë avantazh kur kujdeset për "sasi të mëdha" të tregtisë në një rrjet BOK.

Ground X gjithashtu mund të shfrytëzojë bashkëpunimin e tij ekzistues me peshën e rëndë të bllokut amerikan ConsenSys, së bashku me shokë të panumërt të bllokimit të banesave. ConsenSys në 2015 zbuloi një ofertë CBDC që pretendon se bazohet në Kuorumin e ConsenSys, të cilin e mori nga JPMorgan

Citati i Line Plus, në të njëjtën kohë, rekomandon një bashkëpunim me Naver Financiar, shoferi i Naver Pay, përveç një lidhjeje të mundshme meBlockchain financiar i linjës E fundit aktualisht ka të bëjë me shërbime CBDC, dhe gjithashtu vë në dukje një sistem me një normë marrëveshjeje deri në 2000 marrëveshje në sekondë. Pajisja elektrike e medias përfshiu që kjo është "e krahasueshme me normat e shërbimit tradicional financiar". Pagesa e linjës- aktualisht një sukses në Japoni - në të vërtetë ka krijuar edhe pajisje CBDC.

LG CNS në të vërtetë ka zbuluar edhe shërbimet e veta CBDC.

Dhe SK, në fund të fundit, gjithashtu ka lidhje me ConsenSy. Ajo gjithashtu ka një shoqërues efektiv në llojin e Agjencia e Thjeshtuar e Promovimit të Pagesave nga Korea (përkthimi aktual), drejtuesi i opsionit të zgjidhjes pa kontakt të Zero Pay i përdorur nga Qeveria Metropolitane e Seulit Megjithëse nuk është një opsion plotësisht i mundësuar nga blockchain, Zero Pay bën disa përdorime të avancimeve të blockchain dhe gjithashtu synon të rrisë atributet e sistemit të bllokimit janë zbuluar në 2015 .

Lexo artikullin:  FC Barcelona thuhet se do të flasë me firmat Crypto rreth sponsorizimit të këmishave

Pajisja elektrike e medias përfshinte që SK po luante letrat e saj afër gjirit të saj, dhe gjithashtu nuk përfshinte informacione të ndryshme të biznesit të tjerë që mund të shoqëroheshin me vlerësimin e saj.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju