Pse duhet ta lexoni këtë para se të "Bleni këtë Zhytje Bitcoin (BTC)"?

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Bitcoin '& rsquo; Shkalla e s (BTC) ka rënë e shënuar poshtë shkallës së ndihmës thelbësore prej $ 30K për herë të parë në një muaj, si dhe vetëm për herë të dytë këtë vit. Cryptocurrency kryesore aktualisht po tregtohet me 2 dollarë me një rënie të normës prej 29,770% gjatë 6-orëve të mëparshme. Zona e mëposhtme e ndihmës për BTC varet nga zona e tarifës $ 24K - $ 24K

Shkalla e kriptovalutës kryesore në të vërtetë nuk ka arritur të ringjallë një energji të krahasueshme siç shihet në tremujorin fillestar të 2021 pas shitjes së madhe të parë në maj Në një kohë kur rikuperimi i normës duket i komplikuar për kriptomonedhën kryesore pasi likuiditeti i tregut ka mbaruar në të vërtetë si dhe shkëmbimet kryesore kripto kanë parë në të vërtetë një rënie të konsiderueshme në sasinë e tregtimit, BTC mund të vazhdojë me konsolidimin e saj të kredisë nën 30K $.

Një ekspert kryesor i kriptos që kalon emrin në Twitter “& ldquo; Hëna & rdquo; në të vërtetë ka parashikuar që dëmtimi i zonës së ndihmës prej $ 30K është i dobët për Bitcoin Bitcoin Eksperti i kriptos rekomandoi gjithashtu që kjo mund të jetë një mundësi më e mirë për investitorët për të hapur një mjedis të shkurtër të profesionit me kusht që BTC të ketë dëmtuar në të vërtetë modelin trekëndësh që vjen poshtë.

Eksperti gjithashtu parashikoi që niveli i BTC mund të jetë deri në 25 $ shkallë, duke hedhur një vështrim në metrikat ekzistuese. Ai gjithashtu diskutoi që edhe pse avokatët e Bitcoin protestojnë për Shorting Bitcoin, është bast më efektiv aktualisht.

BTC-ja ka nevojë të mbajë 28.8 $ dollarë Zonë Mbështetëse

BTC has një punë të përpjetë nga e drejta këtu pasi metrikat e rëndësishme në zinxhir në të vërtetë janë shndërruar në bearish. Më në mënyrë të konsiderueshme minatorët në të vërtetë kanë filluar të tregtojnë edhe një herë zotërimet e tyre BTC. Deri vonë, pjesa më e madhe e minatorëve shiheshin duke u mbledhur edhe një herë, pavarësisht nga energjia bearish dy-mujore në treg. Sidoqoftë, meqenëse ata në të vërtetë kanë filluar marketing edhe një herë, BTC '& rsquo; Shkalla s mund të marrë një edhe më të goditur. Informacioni i CryptoQuant zbuloi një rritje të madhe të Bitcoin duke u zhvendosur në shkëmbime nga buxhetet e minatorëve.

Bitcoin sigurisht do të kërkonte të mbante minimumin e saj të mëparshëm 5-mujor prej $ 28.8 K si ndihmë të menjëhershme për të qëndruar larg çdo lloji shtesë të shitjes. BTC në të vërtetë ishte trajtuar më parë për të kërcyer menjëherë pas dështimit të zonës së ndihmës prej $ 30K megjithatë kjo nuk mund të qëndrojë e vërtetë këtë herë përreth. Ndihma e mëposhtme e madhe në zinxhir për kriptovalutën kryesore ekziston në $ 26.7 K pasi më shumë se 70,000 adresa morën 170K BTC në këtë faktor shkalle,

Lexo artikullin:  Rregullatorët kanadezë të letrave me vlerë paralajmërojnë firmat kripto të reklamave mashtruese. Këtu janë Botë dhe Nuk Duhet Përcaktuar

Ekspertë të tjerë mendojnë se energjia bearish mund të shtypë normën BTC në shkallën nën $ 25K, megjithatë, ata fituan '& rsquo; e quajmë atë përfundimin e tregut në lulëzim, si dhe mendoj shumë se një këmbë më shumë e drejtuar nga dem do të thotë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju