Shefi i firmës Hedge Fund të listuara më të mëdha në botë bën shumë gabime në Bitcoin Noob

Shefi i firmës më të madhe të listuara në botë Hedge Fund bën gabime të Bitcoin Noob tepër 101

Cryptoverse po sheh edhe një punëdhënës tjetër monetar standard duke bërë me të vërtetë të njëjtat gabime me të vërtetën greenhorn Bitcoin (BTC) që ishin diskutuar dhe demaskuar shumë herë në të kaluarën, duke vazhduar ciklin e informacionit të rremë. Dhe edhe këtë herë bëhet fjalë - e mendonit - me vlerë dhe mungesë.

Fokusi i kritikave 'ne kemi qenë-këtu-më parë' kësaj here është Luke Ellis, CEO i kompanisë më të madhe në botë të hapur të fondeve mbrojtëse Njeriu Grup.

Ellis informoi Financial Times se "nëse shikoni kriptovalutat si një e tërë, ai është një instrument i pastër tregtar. Nuk ka ndonjë vlerë të qenësishme".

Gjithashtu, ai nuk ishte dakord me konceptin që kripto-tastet vazhdimisht do të jenë "një instrument i kufizuar i furnizimit" për shkak të faktit se "ju mund të keni një numër të pafund të kriptovalutave të ndryshme". Ndërsa, këtë herë, Ellis nuk diskutoi veçanërisht për BTC, përsëri në mars të këtij viti, ai informoi CNBC se ai e sheh BTC "si një instrument tregtar, jo një gjë që ju mendoni se si një lojë e alokimit afatgjatë të aseteve".

Cryptoverse kishte shanse të shumta për të reaguar ndaj pretendimeve të ngjashme dhe e bëri. Për shembull, kur ka të bëjë me vlerën e brendshme, energjia e Bitcoin varet nga realiteti që u mundëson individëve të kursejnë vlerë përtej çdo sistemi të monedhës në diçka me një furnizim të kufizuar, i cili vërtetohet më shpejt se ari, dhe pas kësaj mbarte atë vlerë shpejt në të gjithë botën, siç diskutoi financieri i përgjithshëm popullor Lyn Alden.

Sa i përket mungesës, lojtarët e tregut aktualisht kanë përmendur që kripto-tastet e tjerë nuk zvogëlojnë funksionin e mungesës së Bitcoin, pasi ato janë prona të ndryshme me funksione, objektiva dhe rrjete të ndryshme. Likeshtë si të thuash që argjendi zbut mungesën e arit.

Ndërkohë, Ellis përfshiu që kriptovaluta është "një llambë tulipani", duke përshkruar flluskën spekulative shpesh të cituar në Hollandë, e cila është një histori spekulative në vetvete pasi duket se kjo "ethe tulipani" është një keqkuptim.

Lexo artikullin:  Analiza e çmimit të BTC: Demat e Bitcoin duket se do të shkojnë në një thyerje prej 43200 dollarë ndërsa leva grumbullohet përsëri

Sidoqoftë, për CEO, për shkak të paqëndrueshmërisë së tyre, kriptot po prodhojnë shanse të kompanisë për Man Group, dhe ata ishin midis "ndoshta 800 tregjeve që ne operojmë sot plus 15,000 aksione dhe mijëra kredite". Tregtimi i biznesit në kriptos nuk nënkupton që ato ishin "një produkt i menaxhimit të aseteve", në të cilin fondet "ofrojnë vlerë" duke zotëruar një zotërim të financuesve, deklaroi ai, duke përfshirë që kripto-tastet ishin "gjëra për t'u tregtuar sepse shumë "

Ndërkohë, ekspertët në të njëjtën saktë Man Group - i cili raportohet të merret me 127 miliardë dollarë për klientët e tij - deklaruan në janar se paqëndrueshmëria e bitcoin është vetëm pjesë e zbulimit të kostos në një klasë të re të posedimit, e cila këto nuk janë flluska.

"Easyshtë e lehtë të shohësh se si nga kripta e jashtme duket si një treg tulipanësh, veçanërisht me para institucionale që kërkojnë të marrin para nga kthimet, por ata nuk arrijnë të shohin [njerëzit] po ndërtojnë mut të vërtetë që do t'i rezistojnë hype & shërbejnë ], "u përgjigj Maya Zehavi, një pronare biznesi e përqendruar në blockchain dhe Anëtare e Bordit Themelues të Forumi i Industrisë Blockchain të Izraelit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju