Menaxheri më i madh i aseteve në botë thotë "Investitorët shumë pak kërkojnë për Bitcoin"

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Larry Fink, CEO i menaxherit më të madh të pasurive në botë BlackRock pretendoi se ai në të vërtetë ka parë një rënie të vazhdueshme të pyetjeve në lidhje me Bitcoin gjatë numrit të mëparshëm të javëve. Fink pretendoi se kompania po sheh jashtëzakonisht pak kërkesë të financuesve për kriptovalutën kryesore. Ai vazhdoi të përfshijë që Bitcoin nuk i përshtatet financierit për një jetë të gjatë ose pension. Fink pretendoi,

“Në dy javët e fundit të udhëtimit tim të biznesit, asnjë pyetje nuk është bërë në lidhje me këtë. Kjo thjesht nuk është pjesë e fokusit të pensionistëve dhe investitorëve afatgjatë. Ne shohim shumë pak për sa i përket kërkesës së investitorëve, ”

Menaxheri më i madh i aseteve të globit me mbi 9 trilionë dollarë zotërime nën monitorim kishte mbështetur në të vërtetë për Bitcoin duke treguar zgjerimin e kërkesës midis klientëve. Menaxheri i pasurisë në të vërtetë kishte blerë gjithashtu në mes të Mikrostrategjisë më të madhe të biznesit Bitcoin që mban Fortune 500.

Fink ka ardhur me një kohë kur norma e BTC ka rënë më shumë se 50% nga ATH e saj dhe gjithashtu mbetet të zhvendoset anash, duke rezultuar në një rënie të dukshme të pasionit të financuesit. Sidoqoftë, edhe kur BlackRock pohon se kërkesa e financuesit ka rënë në të vërtetë, titanë të shumtë ekonomikë dhe gjithashtu organizata mbeten për të marrë Bitcoin dhe gjithashtu kripto ekspozim direkt.

Çfarë e ndryshoi qëndrimin e BlackRock ndaj Bitcoin?

BlackRock deri në muajin e kaluar në të vërtetë e kishte quajtur Bitcoin të guximshëm dhe gjithashtu kishte ekspozuar në të vërtetë strategjitë e ndërhyrjes së Bitcoin deri sa aksidenti i majit të fshihte pesëdhjetë përqind të fitimeve të tij. Cryptocurrency kryesore në të vërtetë nuk ka arritur të dëmtojë $ 40k të mëparshme që nga ajo kohë dhe gjithashtu mbetet për të tregtuar anash. BTC në të vërtetë ka investuar shumicën e 2 muajve të saj të mëparshëm nën $ 35K pasi nuk arriti të forconte vendosjen e saj mbi të, pavarësisht nga një numër shpërthimesh.

Lexo artikullin:  Thyerja: A është nën kërcënim rregullorja ruse e kriptove; Qeveria Zyrtarët nuk arrijnë të arrijnë një konsensus

Kërkesa e tregut aktualisht është rritur, pasi investitorët janë shumë më të interesuar pas shitjes aktuale.

rritja e paqëndrueshmërisë së normës dhe gjithashtu ulja e likuiditetit të tregut, ekspertët parashikojnë që kriptomonedha kryesore nuk ka dalë në një treg ariu.

BTC po tregtonte me 32,540 $ duke u përpjekur të shpengonte ndihmën në zinxhir prej $ 33k. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju