Analiza e çmimeve XRP: Çmimi XRP godet rezistencën prej $ 1.3, A është një lëvizje parabolike lart në karta?

By Sunil Sharma Botuar 10 orë më parë Përditësuar 10 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Sunil Sharma Botuar 10 orë më parë Përditësuar 10 orë më parë

Përballë një padie të vazhdueshme, Ripple, sistemi i kriptovalutave të kompensimit ndërkufitar mbetet për t'u parë duke rritur nxitjen, si dhe zhvillimin e qëndrueshëm të çmimit XRP.

Studimet e fundit kërkimore zbulojnë se Ripple '& rsquo; Pronarët sXRP, së bashku me pronarët e altcoins të ndryshëm të tjerë si Polkadot si dhe Stellar, janë një nga më të shqetësuarit në tregun e kriptove.

Hulumtimi zbulon se tregtimi me kripto mund të shkaktojë humbje të pushimit, si dhe stres dhe ankth për të përmendur disa rezultate të pafavorshme emocionale.

Sidoqoftë, ne kërkojmë të ndryshojmë në këtë, si dhe në vend të kësaj të deklarojmë se mund të keni një ekuilibër të madh tregtimi/jete kripto duke u konsistuar në vlerësimin nga postimet tona në blog në koleksionin tuaj tregtar.

Vazhdoni të lexoni pasi ne njohim modelin thelbësor, rezistencën, si dhe gradat e ndihmës në grafikun XRPUSDT duke filluar me grafikun një herë në javë, deri në periudhën e përditshme, si dhe 4HR brenda ditës.

Analiza javore e grafikut XRP

Ka '& rsquo; ka qenë një prirje e vazhdueshme rritëse në periudhën një herë në javë të XRPUSDT pasi grafiku i çmimeve krijon vërshime më të mëdha me RSI duke lënë vendet e mbivlerësuara më 09 mars '& rsquo; 20 si dhe 22 qershor & rsquo; 20

Përmbledhja grafike një herë në javë e XRPUSDT zbulon projektin e favorshëm që fillon pas një shpërthimi të rezistencës bearish në 04 Jan '& rsquo; 21 për një rritje prej rreth 500%, pas kësaj zbuloni rezistencën në 1.9669.

Një leje e nivelit të tepërt të shitjes-25 në përzierje me një shmangie të fshehtë të favorshme më 12 korrik & rsquo; 21 ndez çmimin XRP më të madh [1.3046].

Ariu kap zhvillimin e mbajtësit të qirinjve më 20 shtator '& rsquo; 21 verifikon bazën e çmimeve pasi demat janë gati të synojnë për XRP ATH.

Analiza ditore e grafikut XRP

Kërkesa për shenjën XRP gradualisht zgjerohet ndërsa RSI shkon në nivelin e blerjes së tepërt-75 në periudhën e përditshme. Rritja e fuqisë blerëse në kohën e shtypit duke detyruar rezistencën 1.0942 për të hapur rrugën si demi & & rsquo; syri 1.4151. (*) $ 2.00 shënon numrin e rrumbullakët është objektivi i mëposhtëm i parashikuar i demave që mund të heqin qafe rezistencën 1.4151.

4HR

Periudha XRP 4HR verifikon Analizën e Grafikut të trendit në rritje

Periudha e përditshme me zhytjen e RSI të listuar më poshtë nivelit-25 në 29 në '& rsquo; 21 00:00 si dhe 06 Shtator & & rsquo; 21 08: 00. Tetori mund të synojë të presë që RSI të zbresë të listuar më poshtë niveli-75 para se të hyjë në trendin aktual të rritjes me shenjën e numrit të rrumbullakët prej $ 1.40 si objektivi ynë i mëposhtëm i çmimeve.

Ne rrethanat shqetësuese, si dhe rasti i mjellmës së zezë, me siguri do të fillonin me një çmim të mbyllur të listuar nën ndihmën 1.0171, ku mund të parashikojmë të shohim më shumë ulje të çmimeve.

Një që tha, një zonë me shumë mundësi për të vendosur një urdhër ndalimi të humbjes në një rrethanë të favorshme sigurisht që do të renditej nën ndihmën 1.0171.

Me çmim: 1.1782

Nivelet Intraday të XRP

 • Vend --–
 • Mesi: Trendi Afat [H4]: Bullish
 • Paqëndrueshmëria: 1.0589 dollarë, 1.0171 dollarë, si dhe 0.8861 dollarë
 • Mbështetje: 1.2089 dollarë, 1.400 dollarë
 • Rezistenca,

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Ethereum: Shiba Inu Analiza e Çmimeve 11, 2021 Tetor: BTC
 • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin 60,000 dollarë vazhdon shpërthimin në mes të një shpërthimi blerjeje balene
 • A mund të kursejë Bitcoin? Ky ligjvënës i Planet BTC thekson se si: Rrëfimet e minierave të BTC mund të ndryshojnë
 • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin $ 60,000 Vazhdon të shpërthejë në: Mes një shpërthimi blerjeje balene
 • Crypto Crackdown në Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers: BTC China Këtë Tetor
 • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin $ 60,000 Drejtuar Për 55,000 $ Por Demat duhet të mbajnë Zonën e LinkedSupply
Lexo artikullin:  Dy Oferta Ledger për Tifozët e Kuletës së Ftohtë: 30% Zbritje Nano S + Ngjyra të reja

Facebook Twitter 220 në Sunil Sharma është një pronar biznesi serik, si dhe aktualisht ka operuar në blockchain, si dhe në dhomën e kriptomonedhës për 2 vjet aktualisht. Artikuj Sunil ai ishte bashkëthemelues i mëparshëm i qeverisë së qëndrueshme, India Mendon si dhe aktualisht është Kryeredaktor, si dhe CEO në SquadX, një fillestar fintech. Coingape në fakt ka lëshuar më shumë se 100 postime të kriptomonedhës He, si dhe blockchain, si dhe në të vërtetë ka ndihmuar një shumëllojshmëri të ICO -ve në suksesin e tyre. on ka bashkë-projektuar trajnimin tregtar të rritjes së blockchain, si dhe ka mbajtur në të vërtetë shumë takime në të kaluarën. Ai e ndiqni në @sharmasunil8114 si dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com në Twitter: I mëparshëm

Crypto Crackdown në Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Tjetër

A mund të kursejë Bitcoin? Planet BTC's Ky Ligjvënës Thekson Si.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju