Minatori i Bitcoin Aussie thuhet se do të mbledhë 200 milion dollarë përpara listës së Nasdaq

Iris Energy me qendër në Sidnei thuhet se po përgatitet për shkëmbimin e përqendruar të teknologjisë në Shtetet e Bashkuara me mbledhjen e fondeve të reja.

Minatori i Bitcoin Aussie thuhet se do të mbledhë 200 milion dollarë përpara listës së Nasdaq

Iris Energy, një firmë minierash Bitcoin (BTC) me bazë në Sidnei që investon në qendra të dhënash të mundësuara nga burime të ripërtëritshme të energjisë, thuhet se planifikon të mbledhë fonde të reja përpara listës së pritur të Nasdaq.

Bloomberg njoftoi se raundi i ri i mbledhjes së fondeve po kërkon të mbledhë afërsisht 200 milion dollarë për t'u përgatitur për listën e këmbimit të Shteteve të Bashkuara. Iris Energy tashmë është takuar me investitorë të ardhshëm dhe ka në plan të shkojë në listën e Nasdaq para fundit të vitit.

Raporti bën thirrje për bisedime të mëparshme mbi kompanitë e blerjes me qëllim të veçantë (SPAC), të cilat do të mundësonin një listë të mundshme të SH.B.A.-së që synonte 300-500 milion dollarë për minatorin e energjisë së gjelbër BTC. Sidoqoftë, Iris Energy tani preferon një vendosje private ose mbledhje fondesh duke ofruar aksione të kapitalit në vend të një marrëveshjeje SPAC, pasi që kjo e fundit do të kishte holluar aksionet e investitorëve ekzistues.

Iris Energy filloi udhëtimin e saj fillestar të ofertës publike (IPO) shumë kohë para se miniera e gjelbër në Bitcoin të bëhej një debat i nxehtë. Kompania siguroi 19.5 milion dollarë në financim të kapitalit dhe 3.9 milion dollarë borxh gjatë raundit të saj të parë të financimit para IPO në dhjetor 2020.

E ngjashme: Vështirësia në miniera Bitcoin bie për të katërtën herë me radhë

Një zotim prej 13 milion dollarësh australianë (10 milion dollarë) nga menaxheri i kapitalit të vet Platinum Asset Management lejoi që Iris të rrisë objektivin e saj të dytë para IPO në 40 milion dollarë Australian (31 milion dollarë) nga 20 milion dollarët fillestarë fillestarë të vendosur më parë në mes të shkurtit.

Në atë kohë, CryptoPumpNews njoftoi se Iris Energy po vendoset të aplikojë në Australian Securities Exchange për një IPO. Fondet e reja do t'i mundësojnë Iris Energy të rritë kapacitetin e saj duke investuar në 500 megavat qendra të dhënash në të gjithë Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe disa vende në rajonin e Azi-Paqësorit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju